Gelir 2020: Bu yılın gelir tablosuna hazır olmak için vergi verilerinizi çevrimiçi olarak kontrol edin

kampanyası 2020 gelir tablosu 7 Nisan’a kadar başlamıyor, ancak 24 Mart’tan beri zaten mümkün vergi verilerimize erişin Vergi Dairesi web sitesi ve uygulama aracılığıyla. Taslağı daha sonra almak ve vergi beyannamesini göndermek için bunu yapmanız şart değildir, ancak sorunuz bizim için yararlı olabilir.

Bu bilgi Hazine’nin hangi verilere sahip olduğunu bize gösterir ve ayrıca bunların doğru olup olmadığını kontrol etmemizi sağlar.. Ayrıca bu yıl, bu istişarenin gerçekleştirilmesi, yansımış görünmesi gerektiği düşünüldüğünde, bir faydadan yararlanan kişiler için özellikle ilginçtir. Vergi verilerine erişin ayrıca mali ikametgahımızı onaylamamıza veya güncellememize izin verir.ayrıca çok önemli bir şey.

Gelir vergisi beyannamesi taslağının hazırlanmasına esas teşkil etmesi nedeniyle Hazine’nin elinde bulunan vergi verilerinin doğru olup olmadığının kontrol edilmesi önemlidir.

Banka hesapları, gayrimenkul sermayesi, sermaye kazançları veya gelirlerini de içeren tüm bu veriler, güncel ve doğru olmaları önemlidir çünkü onlarla birlikte beyannamenin taslağı yapılır.

Vergi Dairesi tarafından tutulan vergi verilerine nasıl erişilir?

Web'i Yakala 25 3 2021 1731 Www Vergi Dairesi E

bize danışmak için vergi verileri Vergi Dairesi’nin Gelir 2020 portalına erişmeli ve prosedüre tıklamalıyız. Vergi bilgilerinizi kontrol edin bekleyen prosedürler bölümünde bulacağız. bunu bilmek önemlidir kendimizi tanımlamamız gerekecek ve bunları Cl@ve sistemi, referans numarası, dijital sertifika veya elektronik DNI ile yapabileceğimizi. Bize göre Cl@ve, kullanım kolaylığı nedeniyle bu prosedür ve diğerleri için genellikle en iyi seçenektir ve burada, onu kullanabilmek için nasıl kaydolacağınızı gösteriyoruz.

Süreçte bir kez, kendimizi tanımlamamız gerekecek. Cl@ve veya referans numarası ile yaparsak sadece ID numaramızı gireceğiz. Dijital sertifika veya elektronik DNI ile erişim sağlayacaksak hemen aşağıda görünen bağlantıya tıklayacağız.

Dni Nie Verilerinize ve 14 Sayfaya Daha Erişin

Bu son seçeneği seçip doğru sertifikayı seçerek, DNI veya NIE kutusu otomatik olarak doldurulacaktır. Kimlik numarasını belirttikten sonra kendimizi Cl@ve PIN veya referans numarası ile tanımlamayı seçersek sözde kontrast verilerini girmeliyiz: DNI için geçerlilik tarihi, kalıcı DNI için veriliş tarihi veya NIE durumunda destek numarası. Bundan sonra, üzerine tıklayacağız Devam et.

Bir sonraki adımda, sistem Cl@ve’de kayıtlı olup olmadığımızı algılayacak ve her durumda mevcut seçenekler bize sunulacak. Ancak biz bu sistem üzerinden kayıt olsak ve siz bu sistem üzerinden giriş yapmanızı önerseniz bile Vergi Dairesi web sitesi referans yoluyla da erişmemize izin verecektir. Cl@ve ile işlemin ardından, PIN’i almamız ve girmemiz gerekecek.; ve aynısını bir referansla yaparsak, yeni bir tane üretilmesi için numarayı girmeli veya elimizde olmadığını belirtmeliyiz.

Adres Onayı 1

Adres onayı. / Vergi Dairesi

Bu sistemlerden biri aracılığıyla tanımlama süreci tamamlandıktan sonra, 2020 mali yılı için gelir hizmetlerine ilk kez erişmişsek, göreceğiz. her zamanki adresimize ait verileri onaylamamızı veya gerekirse değiştirmemizi isteyen bir pencere.

Bitir bunu, 2020 mali verilerini görebileceğiz Sorgu sırasında Vergi Dairesi’nin veri tabanında görünen.

mali veriler2019

Vergi verileri örneği. / Vergi Dairesi

Vergi Dairesi’nin mobil cihazlara yönelik uygulaması üzerinden bilgilere ulaşabilmek için, aynı şekilde kendimizi Renta referans numarası veya Cl@ve PIN kodu ile tanımlamamız gerekecektir.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Gelir 2020: Bu yılın gelir tablosuna hazır olmak için vergi verilerinizi çevrimiçi olarak kontrol edin aslen yayınlandı Genbeta Tony Castillo’nun fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…