Gelir 2020: Android cep telefonunuzdan vergi verilerini nasıl kontrol edebilirsiniz?

Her yıl olduğu gibi bu dönemde de kampanyayı başlatmak üzereyiz. 2020 yılına ait Gelir Tablosu. Taslak henüz mevcut olmamasına rağmen, Vergi Dairesi vergi mükelleflerinin yıl için vergi verilerini incelemesine zaten izin veriyor.

Nasıl? Google Play üzerinden cep telefonuna indirebileceğimiz resmi uygulaması aracılığıyla. Sonraki, Adım adım ne yapacağımızı anlatıyoruz Bu verileri görüntülemek için Böylece, birkaç gün içinde taslağı onaylamanız veya değiştirmeniz gerektiğinde, daha hazırlıklı olacaksınız.

{«videoId»:»x7zmpu7″,»autoplay»:true,»title»:»FNMT’den BİREYİN DİJİTAL SERTİFİKASI nasıl istenir»}

Birkaç adımda vergi verileriniz

Gelir 2020 03

Vergi Dairesi, birkaç yıldır ücretsiz olarak edinilebilen resmi bir uygulama hem App Store’da hem de Google Play’de çünkü açıkçası her iki mobil işletim sistemiyle de uyumlu. Tabii ki, her yıl uygulama mağazalarında görünen kiralık “sahte” uygulamalardan hiçbirini indirmemeye dikkat etmek önemlidir.

Elektronik kimlik ve dijital sertifika: farklar nelerdir

Resmi Vergi Dairesi uygulaması (Android 6.0 veya üstü için) indirildikten sonraki adım, gizlilik politikasını kabul etmektir. Uygulamanın ana sayfası anında görünecek, ancak seçeneklerden herhangi birine girmek için kendinizi aşağıdakilerden biri ile tanımlamanız gerekecek. üç yöntem mevcut: Cl@ve PIN’li veya elektronik sertifikalı bir referans numarası (ikincisi uygulama üzerinden değil, yalnızca tarayıcı aracılığıyla).

Gelir 2020 04

Cl@ve PIN’i (en basiti) seçerseniz, DNI’yi ve geçerlilik tarihini, buna ek olarak girmelisiniz. alacağınız PIN Cl@ve PIN uygulamasında veya SMS ile. Referans numarasını seçerseniz, SMS veya mektupla gelen alfanümerik anahtarı girmeniz veya bir önceki yılın beyannamesinin belirli bir kutusuna görünen numarayı girdikten sonra söz konusu referansı almanız gerekecektir.

Gelir 2020 05

Bir kez tanımlandıktan sonra, oturumunuz zaten başlamışken, uygulamanın sizden istediği ilk şey şudur: mali ikametgahınızı değiştirdiğiniz veya onayladığınız. İstenen bilgileri düzelttiğinizde veya onayladığınızda tekrar ana ekranı göreceksiniz. Tıkla ilk seçenek (2020 geliri) ve seçeneklerle birlikte yeni bir menü görünecektir:

  • işleniyor durumu: 7 Nisan’dan itibaren mevcuttur).

  • Taslak / beyannamenin işlenmesi: 7 Nisan’dan itibaren mevcuttur.

  • Vergi verileri 2020.

  • Randevu: 4 Mayıs’tan itibaren mevcuttur.

  • Önceki alıştırmaların beyanları: Son beş yıla (2015, 2016, 2017, 2018 ve 2019) ait getirileri içerir.

  • Mali ikametgahın onaylanması.

  • Diğer Gelir hizmetleri 2020: Buradan 2020 Gelir kampanyasının en önemli tarihlerinin yer aldığı bir takvime bakabilirsiniz.

Gelir 2020 06

Gördüğümüz gibi, bazı seçenekler henüz mevcut değil, ancak bizi ilgilendiren (2020 vergi verileri), mevcut. Üzerine tıklayarak kontrol edebilirsiniz 2020 mali yılına ait Hazine sizin hakkınızda hangi bilgilere sahip?verileriniz ve vergi adresiniz, iş ve banka hesaplarından elde edilen gelirler, alınan yardımlar, katkılar vb. dahil.

Vergi Dairesi

Vergi Dairesi

– Haberler Gelir 2020: Android cep telefonunuzdan vergi verilerini nasıl kontrol edebilirsiniz? aslen yayınlandı Android Laura Sacristan’ın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…