Gartner’a göre Apple, 2020’de işlemcilere 53.000 milyon dolardan fazla yatırım yaptı

Gartner'a göre Apple, 2020'de işlemcilere 53.000 milyon dolardan fazla yatırım yaptı

Apple, bu 2020’de işlemcilere 53.000 milyon dolardan fazla yatırım yaptı. onu listede bir sonraki Samsung’un ve üçüncüsü Huawei’nin çok önüne yerleştiriyor. Sadece satın alma rakamlarını birleştirerek Cupertino şirketiyle karşılaştırılabileceklerini söylediler. İşlemcilerin her zamankinden daha önemli olduğu bir zamanda, bu, teknoloji pazarını başka bir perspektiften görmek için ilginç bir ölçüm.

Dünya işlemci üretiminin %11,9’u

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/42/cb/a5/600853884bd22f6d9d/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/70/1a/42/600857373bef071646/orijinal/mac-mini-m1-analiz-güçlü-çok-ve-verimli-miniatura.jpeg»}

Gartner’ın rakamlarına göre Apple, işlemcilere toplam 53.600 milyon yatırım yaptı, bu da toplam dünya üretiminin %11,9’unu elinde tuttuğunu gösteriyor. gösteren bazı rakamlar bir önceki yıla göre %24 büyüme. Bu arada, listede ikinci olan Samsung, üretimin %8,1’ini ve yıllık %20,4’lük bir büyümeyi temsil eden 36.400 milyon yatırım yaptı.

Bu, iki şirketi işlemci alıcılarının ilk 10’una yerleştiriyor. Bir liste 2019’a kıyasla değişiklik yaşamadıher katılımcının yıllık% 7,3 artışa rağmen içindeki konumunu koruduğu.

Apple, büyük ölçüde AirPod’ların devam eden başarısı, Mac ve iPad bilgisayarlarına yönelik özel talep ve artan NAND flash tüketimi sayesinde 2020’de 1 numaralı küresel yarı iletken müşterisi konumunu sürdürdü. Gartner araştırma direktörü Masatsune Yamaji, “Evden çalışma nedeniyle mobil bilgisayar ve tabletlere yönelik artan talep, 2020 yılına kadar Mac ve iPad üretimini önemli ölçüde artırdı” dedi. “Şirket, 2020’nin ikinci yarısında Mac ürün grubu için Apple silikona geçişine de başladı.”

Apple, üretilen işlemcilerin %11,9’unda, sırasıyla ikinci ve üçüncü sırayı işgal eden Samsung ve Huawei’nin toplamı kadar kaldı.

Tabloda, kaybeden Huawei’nin muhteşem düşüşü dikkat çekiyor. Amerika Birleşik Devletleri hükümeti tarafından uygulanan kısıtlamalar nedeniyle 2019’a kıyasla %23,5. Öyle olsa bile, üçüncü sırayı korumasına izin veren ve şüphesiz Samsung’un daha fazla işlemci alabilmesi için esas olarak fayda sağlayan bir azalma. Listede ayrıca sektörün en büyüğü olan Xiaomi’nin elinde %26’lık muhteşem bir büyüme ve %10,6 ile dördüncü sırada yer alan Lenovo’nun saygın artışı görüyoruz.

iOS 14.5 beta 2'deki tüm haberler: yeni emoji, iPad'de daha fazla güvenlik, Pil Paketi, yeni kısayollar ve daha fazlası

Teknoloji pazarı ve onun parçası olan şirketler, onu birçok farklı şekilde inceleyebileceğimiz pek çok yönü vardır. Belli bir şirketin finansal sonuçlarına çok fazla odaklanabiliriz, şüphesiz ilginçtir, ancak belki de iş performansının tek göstergesi değildir. Bugün elimizdeki bu verilerle, endüstrinin faaliyetinin oldukça net bir röntgenine sahibiz. Bir bilgisayara güç veren işlemcilerle aynı işi kablosuz kulaklıklarda yapan işlemcileri elbette ayırt edemiyoruz ama kısacası farklı firmalar arasında normalleştirilmiş ve eşitlenmiş bir karşılaştırma görüyoruz.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Gartner’a göre Apple, 2020’de işlemcilere 53.000 milyon dolardan fazla yatırım yaptıaslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…