GaN şarj cihazları: nasıl çalışırlar, avantajları ve satın alabileceğiniz en iyi modeller

Teknoloji dünyasında gelecekteki olası değişikliklerden biri, cihazlarımızı şarj etmek için günlük olarak kullandığımız şarj cihazlarını etkileyebilir. Her zaman olduğu gibi, daha iyisi için bir değişiklik aranıyor ve bu da birlikte gerçekleşecek. GaN şarj cihazlarıne daha fazla güç sunmak ile geleneksel şarj cihazlarından daha daha küçük beden.

Las Vegas’taki CES 2020 sırasında oldukça popüler hale gelen bu GaN şarj cihazları, her şeyi galyum nitrür. İlk bakışta bunun ne olduğunu bilmemeniz normaldir, ancak daha sonra öğreneceksiniz, çünkü bu kılavuz tamamen keşfedilecek GaN şarj cihazlarına adanmıştır. nasıl çalışırlar, ne gibi avantajlara sahiptirler ve en iyi modeller nelerdir ne satın alabilirsin

Baseus’un bu GaN şarj cihazı en iyi modellerden biridir.

GaN şarj cihazları nelerdir ve nasıl çalışırlar?

GaN şarj cihazları, şunlardan yapılmış şarj cihazlarıdır: galyum nitrür, ikili bir yarı iletken alaşım 1990’lardan beri LED ışıklar ve daha sonra Blu-ray oynatıcılar yapmak için kullanılmaktadır. Bu alaşım, mevcut şarj cihazlarının yapıldığı malzeme olan silikonun yerini alması için çağrılır, çünkü bir daha yüksek enerji verimliliği.

Galyum nitrür şunları yapabilir: silikondan çok daha yüksek voltajlar sürün daha az ısı üretir, her zaman güvenlik standartlarına uyar. Ayrıca, daha yüksek enerji verimliliği sunarak, silikonla aynı enerjiyi aktarmak için daha az bileşen gerektirir. Bu ne anlama geliyor? Hangi GaN şarj cihazlarında boyut olarak daha küçüktür silikondan oluşanlardan daha fazladır.

Daha fazla bilgi: Günümüzün en iyi 9 kablosuz şarj cihazıyla cep telefonunuzu kablosuz olarak şarj edin

Kısacası, Belkin web sitesinde açıklandığı gibi, bir şarj çipi, gücü bağlı cihazlara iletmeye adanmış yüzlerce veya binlerce transistörden oluşur. Silikon yerine galyum nitrür transistörler kullanıldığında, bu transistörler daha yakına yerleştirilebilirşarj cihazının daha küçük boyutta daha fazla şarj gücü sunmasını sağlar.

Şu anda, çoğu GaN şarj cihazı, Güç Dağıtımı hızlı şarj teknolojisiBu, bağlı cihazlara enerjilerini aşırı ısınmadan en hızlı şekilde şarj etmek için ne kadar güç iletileceğini bilmenizi sağlar. GaN şarj cihazı ile sadece cep telefonlarından bahsetmiyoruz. dizüstü bilgisayarınızı, tabletinizi veya başka bir cihazı şarj edin aynı bağlantı noktası ile.

GaN şarj cihazlarının avantajları

Nubian GaN Şarj Cihazları

Nubia’nın ayrıca GaN teknolojisiyle yapılmış şarj cihazları da var.

GaN şarj cihazlarının çalışmasından bahsederken, sundukları avantajların neler olduğunu kısaca öğrenebildik. Önce sundukları daha güçlü bir şarj standart şarj cihazlarından daha fazla, hepsi bir arada daha küçük beden. Bu, daha hafif ve daha küçük oldukları için onları seyahat için ideal şarj cihazları yapar.

GaN şarj cihazlarının bir diğer avantajı, tüm cihazları USB Type-C bağlantı noktalarıyla şarj edin, akıllı telefonlardan dizüstü bilgisayarlara. Böylece her gün kullandığınız bu konektör ile tüm cihazlara hayat vermek için sadece bir şarj cihazına ihtiyacınız var.

Ayrıca, silikon şarj cihazlarından daha iyi enerji verimliliğine sahip olan GaN tarafından yapılanlar, yüksek sıcaklıklardan daha iyi kaçınabilir; ömrünü uzat.

Satın alabileceğiniz en iyi modeller

GaN şarj cihazlarının avantajları çoktur ve cep telefonunuzun üreticisinin bunları dahil etmesini beklemek zorunda değilsiniz Bunları kullanmak için terminal kutusunda. Cihazlarınızı geleceğin teknolojisiyle şarj etmek için bugün satın alabileceğiniz en iyi modeller bunlar.

Baseus 65W GaN şarj cihazı

Bu Baseus marka GaN şarj cihazı, bir 65W’a kadar hızlı şarj, bir USB C Type 1 bağlantı noktası (maks 65W), bir USB C Type 2 bağlantı noktası (maks 30W) ve bir USB bağlantı noktası (maks 30W) dahil. Bu üç konektörün kullanımı, şarj cihazının toplam gücünü paylaşarak birleştirilebilir. Tabii ki, tüm bunlarla en yüksek güvenlik ve küçültülmüş boyut bu da onu hareket halindeyken almak için ideal kılar.

Daha fazla bilgi: Baseus GaN Şarj Cihazı

Belkin GaN Şarj Cihazı

Bu Belkin GaN şarj cihazına iki bağlantı noktası dahildir, ilk 18W ve ikincisi 45-60W maksimum güç. sahip Akıllı Güç Paylaşımı teknolojisibu nedenle, bağlı her cihaz için en verimli şarjı belirlemek ve sağlamaktan şarj cihazının kendisi sorumludur.

Daha fazla bilgi: Belkin GaN Şarj Cihazı

UGREEN GaN teknolojisi şarj cihazı

Cihazlarınızı “geleceğin şarj cihazları” ile şarj etmek için başka bir seçenek de bu Ugreen GaN şarj cihazıdır. 65W hızlı şarj. Bu model ile yapabilirsiniz aynı anda 4 cihaza kadar şarj edin, cep telefonlarından güç bankalarına. Özellikle dizüstü bilgisayarlar için olan geleneksel şarj cihazlarından daha küçüktür. Çeşitli hızlı şarj protokollerini destekler ve bir mükemmel performans ve dayanıklılık.

Daha fazla bilgi: UGREEN GaN teknolojili şarj cihazı

Baseus 120W GaN Şarj Cihazı

Baseus’un en üst modeli bu 120W GaN şarj cihazı, üçlü portlu cep telefonu, dizüstü bilgisayar ve tablet gibi 3 cihazı aynı anda şarj etmek için. Dır-dir siyah ve beyaz seçenekleri mevcut, ve seyahat çantasında taşımak için çok rahat bir boyutu var. Şüphesiz, şu anki en gelişmiş GaN şarj cihazlarından biri.

Daha fazla bilgi: Baseus 120W GaN Şarj Cihazı

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

GaN şarj cihazları: nasıl çalışırlar, avantajlar ve satın alabileceğiniz en iyi modeller girişi ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…