Galaxy S21 FE'nin ekran koruyucuya ihtiyacı var mı?  bilmen gereken bu

Galaxy S21 FE’nin ekran koruyucuya ihtiyacı var mı? bilmen gereken bu

Galaxy S21 FE, dayanıklı ekran camı da dahil olmak üzere yapacak çok şeye sahip. Ama yine de bir ekran koruyucu almalı mısınız? Derinleştirelim.

Çoğu modern akıllı telefon, ekran koruyucuya ihtiyaç duymayacak kadar güçlü camlara sahiptir, ancak bu aynı kural aşağıdakiler için de geçerli midir? Samsung Galaxy S21 FE? Yeni bir telefon satın alırken göz önünde bulundurulması gereken birçok şey vardır. Çoğu zaman insanlar bir telefonun ekran kalitesine, işlemci hızına, kamera performansına ve pil ömrüne en çok önem verirler. Bunların hepsi, herhangi bir akıllı telefonun temel bileşenleridir, ancak yeni bir telefon için alışveriş yaparken dikkate alınması gereken şeylerden çok uzaktır.

Başka ne düşünmelisiniz? Birçok şey! Suyun etrafında çok zaman geçiren herkes, sahip olması gerekenlerin başında bir IP68 derecesine sahip olmalıdır. Yükleme hızları da önemlidir. Sürekli hareket halinde olan ve telefonunun olabildiğince hızlı şarj olması gereken kişiler için hızlı şarj bir zorunluluk olmalıdır. Dikkate alınması gereken bir diğer faktör, bir telefonun ekranının sertliğidir. Bazı telefonlar çatlaklara dayanabilir ve çizikleri diğerlerinden daha iyi gösterebilir.

Galaxy S21 FE söz konusu olduğunda, Samsung size piyasadaki en iyi akıllı telefon camını sunduğundan emin oldu. Diğer amiral gemisi akıllı telefonlar gibi, S21 FE de ekranını kaplayan Corning’in Victus Gorilla Glass’ına sahip. Gorilla Glass Victus, bugün mevcut olan en sağlam akıllı telefon gözlüklerinden biridir. Tipik olarak 0,8 metre civarında başarısız olan rakip akıllı telefonların camına kıyasla, 2 metre yüksekliğe kadar sert/pürüzlü yüzeylere düşmeye dayanabilir. Gorilla Glass Victus ayrıca bu rakiplerinden 4 kata kadar daha güçlü çizilme direncine sahiptir. Sonuç, hem çatlaklara hem de çizilmelere karşı dayanıklı camdır ve sonuçta Galaxy S21 FE’nin ekran koruyucuya ihtiyacı olmadığı anlamına gelir. Kasten dışarı çıkıp telefonun ekranına zarar vermeye çalışmamakla birlikte, günlük kullanımda herhangi bir önemli sorun yaşamadan hayatta kalabilecek kadar güçlü olmalıdır.

Ekran koruyucu almak neden hala iyi bir fikir?

Tüm bunlar, zorunlu olmasa bile herhangi bir telefona ekran koruyucu takmanın asla kötü bir fikir olmadığını söyledi. ihtiyaç a. Gorilla Glass Victus kadar güçlü olsa bile, yine de sadece camdır. Ne kadar dayanıklı olursa olsun, tüm camlar, sınırlarına kadar zorlandığında kırılmaya karşı hassastır. Bu, Galaxy S21 FE’deki Gorilla Glass Victus için geçerlidir. Hafif düşmeler ve diğer kazalar iyi olabilir, ancak çok yükseğe veya çok sık düşürürseniz, bardağın sonunda pes edeceği bir zaman gelecektir.

Ayrıca ekran koruyucuların çok fazla satın alma olmadığı gerçeği de var. Temperli cam ekran koruyucuları genellikle 10 $ veya daha düşük bir fiyata bulunabilir. Kurulumları kolaydır, anında başka bir tam koruma katmanı eklerler ve genellikle tek bir pakette iki veya üç koruyucuyla gelirler. satın alan herkes için Samsung Galaxy S21 FE, bunu yapmanızı tavsiye ediyoruz. Telefon yapmalılar Ekran koruyucu olmadan da sorun olmaz, ancak gelecek yıllar boyunca mümkün olan en iyi durumda kalmasını sağlamak istiyorsanız, karışıma bir ekran koruyucu eklemek asla kötü bir fikir değildir.