Galaxy cep telefonlarında Samsung reklamları nasıl azaltılır?

Reklam, günümüzde birçok şirketin büyümesi için temel bir değerdir ve promosyonlar her şekilde gelir. Mobil üreticiler söz konusu olduğunda ve bunu Xiaomi ile zaten gördük, özelleştirme katmanında görünen önerilerle, nasıl devre dışı bırakılacağını gördüğümüz bir şey ve şimdi Samsung telefonlarında göreceğimiz şey bu.

Koreli üreticinin bu eğilime yabancı olmadığı ve yakın zamanda bir Samsung cep telefonu kullandıysanız, bildirim çubuğunun perdesini açtığınızda veya kendi içinizde görünen bazı önerileri fark etmiş olabilirsiniz. uygulamalar. Kişiselleştirilmiş reklam şimdi nasıl karartılabileceğini görelim.

Daha az öneri nasıl görülür?

Dokuz

Bir Samsung Galaxy’de bazı reklamların göründüğünü görmüş olabilirsiniz ve bu istilacı bir şey olmamasına ve can sıkıcı olmasına rağmen, belki de bu reklamları görmeyi bırakmakla ilgileniyorsunuzdur. Uygulamalarınızda ve bildirimlerinizde öneri olarak görünebilecek küçük banner’lar ve görünürlüğü azaltılabilen, engellemeyecek olan.

Alphabet böyle para kazanıyor: Reklamcılığın mutlak kralının geri kalan ürün ve hizmetleriyle ilgili büyük bir sorunu var.

Ek olarak ve devam etmeden önce, herhangi bir Samsung uygulamasında oturum açtığınızda şunları dikkate almalıyız: ticari iletişimler işaretlenmemiş olmalıdır reklam almak istemiyorsak veya bu uygulama zevklerimizi izlemek için bir araç olarak hizmet ediyor ve alacağımız reklamları belirlerken kullanıyoruz.

Kontrol edebileceğiniz ilk şey, alışkanlıklarınıza ve kullanımlarınıza göre kişiselleştirilmiş reklamlar almanızı sağlayan kutuyu etkinleştirip etkinleştirmediğinizdir. Bu, rotaya erişerek kontrol edebileceğiniz bir şeydir. “Ayarlar” telefonun içinde ve oradan girin “Bulutlar ve Boncuklar” ve ardından üzerine tıklayın “Hesapları yönet”.

1

Tüm yapılandırılmış olanlar arasında, arar ve tıklarız. “Samsung hesabı” sonra tıklayın “Benim profilim” ve sonra “Mahremiyet” ve “Samsung Özelleştirme Hizmeti”.

2

Kutunun işaretini kaldırırsanız, yapacağınız şey, görebileceğiniz reklamları yapan kişiselleştirme hizmetini devre dışı bırakmaktır. zevkinize ve mobil kullanımınıza göre ayarlayın arama geçmişine, mesaj geçmişine, arama verilerine ve konuma dayalıdır.

Üç

Bu durumda olumsuz olan nokta, “Rutinlerin” özelleştirme hizmetlerine erişmesi gerekir ve devre dışı bırakırsanız çalışmayı durdururlar.

dört

Bu bizi ikinci adıma götürür, bu da tıklamaktan başka bir şey değildir. “Özel Uygulamalar”. Burada kişiselleştirmeyi ve görüntülü reklamcılığı etkilemesi muhtemel tüm uygulamaları göreceksiniz. Örneğin “Galaxy Store” üzerine tıklarsak devre dışı bırakmak için « uyarısı veren bir mesaj göreceğiz.Tüm cihazlarınızda Galaxy Store’da kişiselleştirilmiş içerik almayı bırakacaksınız». Bu bir seçenektir, ancak tek seçenek değildir.

Beş

için ekranda “Özelleştirme hizmetleri” Etkinleştirilmesi 48 saate kadar sürebilen bir seçenek olan “Tüm cihazlar için kişiselleştirme hizmetlerini devre dışı bırak” bölümünü görebilirsiniz. Hepsi reklam görmenizi engellemeyecek seçenekler.

Altı

Bu noktada, Samsung uygulamalarında reklam gösteren bildirimleri kapatabilirsiniz. Bu noktada yapabileceğiniz şey şuna bakmaktır. “Ayarlar” ve sonra “Uygulamalar”reklamı görüntüleyen uygulamayı bulun ve ardından bildirim ayarlarına gidin.

Yedi

Örnek olarak Galaxy Store uygulamasını alırsak, içinde “Galaxy Mağaza Ayarları” ve aralarında adında biri “Özelleştirme hizmetleri” etkin sekmenin göründüğü yer “Bildirimleri ve teklifleri alın”. Uygulamaya girerken reklam görmeyi durdurmak için devre dışı bırakmamız ve aynı şekilde devam eden tüm uygulamalarda işlemi tekrarlamamız gereken budur.

Sekiz

En sonunda, aşırı adım bildirimleri devre dışı bırakmaktır telefona ulaştıklarında, bu durumda o uygulamadan bildirim almayı durdurmak için bildirimi basılı tutun ve ilgili kutuyu işaretleyin.

üzerinden | 9to5Google

– Haberler Galaxy cep telefonlarında Samsung reklamları nasıl azaltılır? aslen yayınlandı Android José Antonio Carmona’nın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…