‘Freaks’: Fikirler ve kişiliklerle dolup taşan güzel bir bilimkurgu parçasında kostümsüz süper kahramanlar

Filminin büyük bir bölümünde ‘Freaks’ (Filmin’de görebileceğiniz) kafa karışıklığı içinde oynuyor ve gerçek şu ki hiçbir şey ters gitmiyor. bazen banliyöleri, mükemmel aileleri ve dondurma kamyonlarıyla banliyö yaşamının bir hicvi (O anlarda, o muazzam ‘Psikonautlar’ın en unutulmaz anlarını hatırlar). Bazen yeni bir Marvel tarzı mutant serisinin başlangıcı gibi geliyor. Bazen klostrofobik bir psikolojik korku filmi.

Aslında, ‘Freaks’ tüm bunlardan biraz ve neredeyse hiçbir şeyi açıklamama riski, esrarengiz ve komik bir filmle karşılığını veriyor, ilgisini kaybetmeden küçük kahramanının parçalanmış ruhunun etrafında tekrar tekrar dönme yeteneğine sahiptir. Süper kahraman filmlerinden, bağımsız korku filmlerinden ve hatta zihinsel güçleri olan çocuklarla ilgili filmlerden seksenlerin Stephen King tarzında içilen, en iyi şeyin kendi alçakgönüllülük olduğu bir karışımda bir öneri.

'Çağrılar': yılın en anlamlı bilim kurgu dizisi, kıyamet sinemasının ve gizemli podcast'lerin en iyilerini devralıyor

Filmin başlangıcında, babasıyla (Emile Hirsch) yarı yıkık bir evde yaşayan Chloe (harika Lexy Kolker, tüm filmin arkasındaki itici güç) bir kızla tanışıyoruz. geleneksel bir evden daha ‘Elm Sokağı Kabusu’. Baba Chloe evin içinde kalsın diye yaşıyor ve aslında kız hiç dışarı çıkmadı.çünkü bunu yaparsa dışarıda onu öldürmeye çalışacak insanlar olduğuna ikna olur.

Ama neden? Babasının Chloe’ye söylediği her şey doğru mu? Ruh hali değişimleri ve bariz yalanları arasındaki çelişkiler daha sık hale geliyor ve Chloe, evin sıkıca kapalı odalarında sırlar olduğundan şüphelenmeye başlıyor. Daha ne, Kızın ara sıra yaptığı kaçamaklar, onun söylediği kişi olmayan biriyle rahatsız edici bir dostluk kurmasına neden olur., söylediğinden daha fazlasını biliyor gibi görünen bir dondurmacı (Bruce Dern). Kısa süre sonra ev bir hapishaneye dönüşür ve tehdidin içeriden daha fazla olup olmadığı net değildir.

{«videoId»:»x8083nx»,»autoplay»:true,»title»:»Freaks (2018) – Fragman»}

senin uğruna tutsak

Filmin yönetmenleri ve senaristleri Zach Lipovsky ve Adam B. Stein, kısa filmlerde ve televizyon için sayısız üründe (özellikle Disney için, ‘Kim Olası’nın gerçek görüntü versiyonu gibi televizyon filmlerinde) deneyimlidir. izleyiciyi zifiri karanlıkta tutmanın sağlıklı ve orijinal seçeneğini kullanıyorlar. (ve karakterler) filmin üçte ikisi için. Ve son üçte birlik bölümde, aşırı açıklamalara düşmeden, gerilim film boyunca biriken muazzam aksiyon sekanslarıyla her şeyi haklı çıkaran bir sırlar çığı açığa çıktı.

Bu gerilim, kızın cevap ihtiyacından değil, aynı zamanda durumunun belirsizliğinden de gelir. Babası olduğunu söylediği kişi mi, neden bu kadar çok kilitli oda var? Bu gizemde ‘Mavisakal’dan bir şeyler var, efsanevi Fransız masalı. sevdiklerinin belirli odalara girmesini engelleyen insanlara karşı temkinli olmamızı sağlar. Ve o dondurmacı? Çocuk katili değilse, çok uzakta değil, ama Chloe’nin tezahür etmeye başladığı benzersiz güçlerle ilgili ayrıntıları biliyor gibi görünüyor.

Hafta sonu için 13 prömiyer ve temel sürüm: 'Godzilla vs.  Kong', 'Canavar Avcısı', 'Yenilmez' ve çok daha fazlası

Ama… bütün bunlarda bu kadar süper kahraman olan ne? Marvel mutant hikayelerinin en bariz anlamlarını bilenler ne demek istediğimizi anlayacaktır: Farklı oldukları için zulme uğrayan insanlar, hükümet birlikleri sürekli tetikte (filmde sokaklardaki propaganda veya katı düzen güçleri gibi ayrıntılar aracılığıyla çok başarılı distopik flaşlar var), her şeye kadir kontrolden çıktı… Tüm bunlar kılık değiştirmeden veya abartılı isimler olmadan elbette, ancak fikir orada çok açık. .

‘Freaks’ sınırlamalarının çok iyi farkındadır (zihin kontrolünün gücü, filme alınması uygun bir şekilde ucuzdur), ancak Fikirlerini o kadar basit ve etkili bir şekilde ortaya koyuyor ki, ona sempati duymamak imkansız. İyi fikirler gelişmeyi engeller (kanayan gözler, restoranda konuşma, farklı hızlarda geçen zaman, sinir bozucu komşular) ve sonunda cevaplanması gereken sorular vardır, ama önemli değil. Bu, güçleri olan büyük bir serseriler destanının başlangıcı olabilir.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler ‘Freaks’: Fikirler ve kişiliklerle dolup taşan güzel bir bilimkurgu parçasında kostümsüz süper kahramanlar aslen yayınlandı Xataka John Tones tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…