Fransız Ordusu, Spot’u savaş senaryolarında test ediyor: Boston Dynamics robotu keşif görevlerini üstleniyor

Satışa sunulduğundan bu yana daha fazla şirkete ulaştığı için yavaş yavaş Boston Dynamics Spot’un farklı etkinliklerde çıkışını gördük. Sivil ortamlarda kullanılması amaçlanırken, dünyanın çeşitli yerlerinde kolluk kuvvetleri tarafından da kullanılmıştır. Bunu yapmak için en son Spot’u bir keşif aracı olarak test eden Fransız Ordusu savaş senaryolarında.

Fransız askeri okulu Ecole Spéciale Militaire de Saint-Cyr tarafından paylaşılan fotoğraflara göre Spot, eğitim muharebe senaryolarındaki testlerde okul öğrencileri tarafından. Anlaşılan robot, öğrencileri gelecekteki savaşlarda robotların önemi konusunda bilinçlendirmek amacıyla keşif eğitimi tatbikatları için kullanılmış.

https://platform.twitter.com/widgets.js

Fransız medya kuruluşu Ouest France, Spot’un bu eğitim günlerinde diğer robotlarla birlikte kullanıldığını bildirdi. Askerler önce sadece insanlarla, sonra robotların eşlik ettiği insanlarla bir dizi senaryoyu simüle ettiler. ne fark yarattığını ve robotların nelere katkıda bulunabileceğini görmek için.

Ouest France’a göre robotların kullanımı testleri daha yavaş ama aynı zamanda daha güvenli hale getirdi. Bunun nedeni, robotların genel olarak ortamların keşfi için kullanıldı ve böylece askerlere daha fazla güvenlik sunar.

{«videoId»:»x80h14h»,»autoplay»:true,»title»:»Spot – Boston Dynamics»}

Boston Dynamics robot köpeği üç boyutlu olarak taramasını ve haritasını çıkarmasını sağlayan kameralar ve LiDAR sensörleri ile donatılmış eriştiğiniz yerden. Aynı şekilde, hareket kabiliyeti, zorlu ortamlarda büyük problemler olmadan yürümesini sağlar. SpaceX mekiğinden Çernobil’e kadar her türlü yerde keşif için yaygın olarak kullanılmasının nedeni budur.

Boston Dynamics'tekiler gibi kendi robot köpeğimi yaptım, onu bir PlayStation denetleyicisi ile kontrol ediyorum

Spot ve askeri ortamlar

Bu vesileyle Spot muhtemelen sadece keşif faaliyetleri için kullanılmış olsa da, askeri ortamlarda ortaya çıkması, geleceğinin ne olduğu sorusunu gündeme getiriyor. böyle yerlerde. Örneğin Boston Dynamics, daha önce savaş robotları geliştirmek için ABD ordusuyla birlikte çalıştı.

Ancak Spot ile işler biraz farklı, Boston Dynamics ticari sektöre girmesiyle birlikte insanlara zarar vermek için kullanılmasını yasaklamak. Bu, robotun üzerine herhangi bir tür silah yerleştirilmesinin veya robotun bu tür faaliyetler için eğitilmesinin yasaklanmasını içerir.

Leke

İkinci durumda ince bir çizgi vardır. Bir yandan orduya zarar verme ve yardım etme potansiyelini görebilirsiniz, diğer yandan ordunun güvende olmasına yardımcı olur ve tehlikede olan insanlara yardım edebilir. Bir Boston Dynamics yetkilisi The Verge’e şirketin Askeri ortamlarda Spot kullanımının yasaklanıp yasaklanmayacağını “hala değerlendiriyor”. Tabii ki dans ettiğinde daha eğlenceli.

üzerinden | Sınır

– Haberler Fransız Ordusu, Spot’u savaş senaryolarında test ediyor: Boston Dynamics robotu keşif görevlerini üstleniyor aslen yayınlandı Xataka Cristian Rus tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…