Fransa, Avrupa Birliği’ndeki Apple gibi teknoloji şirketlerine daha iyi yaptırım uygulamak için yasayı sertleştirmek istiyor

Fransa, büyük teknoloji şirketlerinin (Apple dahil) Avrupa Birliği’nde karlarını maksimize etmeye çalıştıkları taktikleri sınırlamak için hareket etmeye devam ediyor. Financial Times’da yayınlanan ve MacRumors gibi medyaya yansıyan Galya ülkesi, Birlik ülkelerinin bu şirketlere daha kolay yaptırım uygulayabilmesini istiyor.

Ve bunu aramayı uzatarak yapmak istiyor. Dijital Hizmetler Yasasıne arıyorsun şirketleri içeriği kaldırmaya zorlamak internet üzerinden hızlıca masalarında para cezası görmek istemiyorlarsa. Şimdilik, yalnızca kendi bölgelerinde şirket merkezi bulunan ülkeler, şirketlere yaptırım uygulamak için burayı kullanabilir.

Her ülkenin ofisleri olsun veya olmasın yaptırım uygulayabileceği

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/7f/58/d2/5f3675574bd22fd012/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/57/0a/82/5f3677b64bd22fd00f/original/mini-fortnite-vs-apple-google.jpeg»}

Ancak, Fransa tarafından önerilen değişikliklerle, Avrupa Birliği’ndeki herhangi bir ülke bu yaptırımları uygulayabilir şirketlerin kendi bölgelerinde ofisleri olup olmadığına bakılmaksızın. Doğrudan birçok teknoloji şirketinin Avrupa genel merkezini toplayan bir ülke olan İrlanda’ya işaret ediyor. Cork merkezli Apple bu grupta sayılır. Sisteme önceden yüklenmiş uygulamaları iOS 10’dan kaldırabilme olasılığı gibi Apple’ın iOS’a uyguladığı diğer önlemler de bu Avrupa yasasının sonuçlarıdır.

Kaynağa göre, Avrupalıların bakış açısından bu değişiklikte bir miktar isteksizlik var. Komisyon istiyor tek Avrupa pazarını korumakve Fransız önerisi, bu pazarın 27 ayrı yargı alanına bölünmesini zorunlu kılacaktır. Şu anda konuşulan bir şey.

Apple, İrlanda'da daha fazla finansal bilgi yayınlamaya başlayacak

Bu arada Apple, Avrupa Birliği’nin, şirketin ödemek zorunda olduğu 13.000 milyon avronun ödenmesini ve kurtulduklarını yeniden tehlikeye atan İrlanda vergileri konusundaki temyizine karşı savaşmaya hazırlanıyor.

Resim | Anthony Delanoix, Unsplash’ta

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Fransa, Avrupa Birliği’ndeki Apple gibi teknoloji şirketlerine daha iyi yaptırım uygulamak için yasayı sertleştirmek istiyor aslen yayınlandı elma küresi Miguel Lopez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…