Fotoğraflarımızda daha yaratıcı olmak için yeni iPhone 13'te fotoğraf stilleri nasıl kullanılır?

Fotoğraflarımızda daha yaratıcı olmak için yeni iPhone 13’te fotoğraf stilleri nasıl kullanılır?

Fotoğraflarımızda daha yaratıcı olmak için yeni iPhone 13'te fotoğraf stilleri nasıl kullanılır?

iPhone 13’ün birçok yeniliğinden biri de fotoğraf stilleri kullanma imkanı. Bize izin veren bir özellik fotoğrafların tarzına karar ver ISP’deki verilerin işlenmesinin bize tam olarak aradığımız sonucu sunması için aldığımızı. Gelin bunların ne olduğuna ve bu stillerin nasıl kullanılacağına daha yakından bakalım.

Her fotoğraf türü için farklı algoritmalar

{«videoId»:»x848ni0″,»autoplay»:true,»title»:»Bu yeni iPhone 13 Pro: her zamankinden daha fazla Pro»}

Fotoğraf stillerini filtrelere benzeterek açıklamayı basitleştirebilsek de, gerçek şu ki bu özellik basit filtrelerin çok ötesine geçiyor. Fotoğraf stilleri şöyle bir şey olur kamera verilerini işlemek için farklı algoritmalar ISP’nin fotoğraflarımıza benzersiz bir görünüm ve stil kazandırmak için kullanacağı Fotoğrafların farklı kontrastları, aydınlatmaları, siyah noktaları ve diğer değişkenleri, bir filtrenin asla yapamayacağı bir şey olarak, bölge bölge, kare kare ayarlanır.

Bu stiller sayesinde daha soğuk, daha sıcak veya daha parlak bir dokunuş arasında seçim yapabiliriz. belirli bir fotoğraf oturumu veya onu her zaman aktif tut, eğer öyle karar verirsek. Bir stil seçmek veya değiştirmek çok kolaydır, izlenecek adımlar şunlardır:

  1. Uygulamayı açıyoruz Kamera iPhone’umuzda.
  2. Alt kısımdaki seçenekler menüsünü görüntülemek için ekranı yukarı kaydırıyoruz veya çentiğin hemen altındaki küçük oka dokunuyoruz.
  3. Düğmeye üç katman şeklinde, üçüncüsü soldan başlayarak dokunuyoruz.
  4. Bizi en çok ilgilendiren stili seçmek için sağa veya sola kaydırıyoruz.
  5. istersek dokunabiliriz ton veya içinde Hava sıcaklığı kullanmak istediğimiz stili ayarlamayı bitirmek için. Stili orijinal konfigürasyonuna döndürmek için herhangi bir zamanda sağdaki küçük oka dokunabiliriz.
  6. Seçenekler menüsünü gizlemek için ekranı aşağı kaydırıyoruz veya çentiğin hemen altındaki küçük oka dokunuyoruz.

Hazır. Artık fotoğraf seansına başlayabiliriz. Unutmayalım ki seçtiğimiz stil biz başka bir tane seçene kadar aktif kalacak veya devre dışı bırakın.

Sensör bilgi işlemenin bu özelleştirilmesi sayesinde, iPhone 13 kameraları çok daha çok yönlü hale geliyor. Artık ProRes’e başvurmamız ve daha sonra post prodüksiyondan geçmemiz veya doğası gereği örneğin cilt tonlarına uymayan filtrelere odaklanmamız gerekmiyor. şimdi alabiliriz iletişim kurmak istediklerimize uyan bir stil.

Şimdilik seçebileceğimiz dört stil var, ancak her birinin ayrıntılı özelleştirmesi sayesinde her zaman tam da ihtiyacımız olan ayar elimizde olacak. Ayrıca, nasıl ayarladığımıza göre adı değiştiren ve bizim için kullanılabilir durumda kalan bir ayar. sadece parmağınızı kaydırarak etkinleştirelim veya devre dışı bırakalım.

Küçük bir maliyetle acımasız bir kamera ve pil: iPhone 13 Pro Max ile iPhone 12 Pro Max'i test ettik

iPhone 13’ün kameralarının önceki nesillere kıyasla önemli bir evrimi temsil ettiği açık. Kuşkusuz donanım ileriye doğru önemli bir adım atıyor, ancak yazılım sayesinde fotoğraf stilleri veya sinematografik mod kadar ilginç bir şeyin tadını çıkarabiliyoruz.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Fotoğraflarımızda daha yaratıcı olmak için yeni iPhone 13’te fotoğraf stilleri nasıl kullanılır?aslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…