Fotoğrafları Görüntülemek ve Düzenlemek için Windows 10’da Fotoğraflara En İyi Ücretsiz Alternatifler

Windows 10 Fotoğraflar uygulaması şunları yapmanızı sağlar: fotoğraflarınızı görüntüleyin, düzenleyin, filtreler ekleyin, az çok renklendirin, kırpın, kırmızı gözü kaldırın veya üzerlerine çizin. Ayrıca görüntüleri koleksiyonlara göre sıralar. Örneğin mutlu yüzlerin olduğu yerde fotoğraflarınızı çekin ve gülümsemeler adlı bir albüme koyun. Ayrıca tarihe göre albümler içeren klasörler oluşturabilir veya yüz tanıma özelliklerini kullanmayı kabul ederseniz fotoğraflarınızdaki kişileri aramanıza olanak tanır.

Ayrıca pek çok kişinin bilmediği bir merak konusu ise video düzenleme uygulamasının Windows 10’a entegre başka bir Fotoğraf değil. Bu araçta video için özel bir düğme var.

Ancak Fotoğraflar, resimlerinizi düzenlemek için tek ücretsiz uygulama değildir. Aslında, işlemlerinde yavaş olmasıyla ün kazanmış bu aracın performans açısından veya daha güzel filtrelerle alternatifleri var (Instagram ve Snapchat çağında, bu sosyal ağların filtreleri diğerlerine göre çok daha popüler. Pencereler). Windows Fotoğraflarına en iyi ücretsiz alternatiflerin listesi:

XnView

xnview

XnView, dosyaları yönetmenize izin veren bir Freeware lisansına sahip ücretsiz bir resim düzenleyicidir. Resim görüntüleyici tüm ana resim formatlarını destekler (JPEG, TIFF, PNG, GIF, WEBP, PSD, JPEG2000, OpenEXR, kamera RAW, HEIC, PDF, DNG, CR2). Bir resim görüntüleyici olarak diğerlerinin yanı sıra renk ayarlama, resim yeniden tasarlama, kırpma, meta veri düzenleme (IPTC, XMP) gibi işlevlere sahiptir.

Albümlere veya fotoğraf gruplarına göre yeniden adlandırma, yinelenen görüntüleri arama, görüntüleri karşılaştırabilir ve ayrıca slayt gösterileri yapabilir. yeniden boyutlandırın, filigran koyun, metin ekleyin. Kullanıcılar, Windows 10 Fotoğraflar’dan daha hızlı olduğunu takdir ediyor.

İrfanGörünüm

irfanview 800x388

IrfanView, Windows XP’den Windows 10’a uyumlu bir uygulamadır. Muazzam hızı, neredeyse tüm fotoğraf ve video formatlarını görüntüleyebilmesi (bazıları için küçük bir ücretsiz eklenti yüklemeniz gerekse de) ve size izin vermesiyle öne çıkmaktadır. aynı anda birkaç görüntüyü işleyin veya sadece bir başkasıyla kaydederek formatı hızlı bir şekilde değiştirebilmek. Program ilk olarak 1996’da yayınlandı, bu nedenle uzun bir geçmişi var.

Fotoğraflarınızı Windows, Linux ve Mac'te görüntülemek için yedi hafif ve ücretsiz uygulama

Görüntü düzenleme; kırpma, yeniden boyutlandırma ve döndürmeyi içerir. Görüntüler ayarlanabilir parlaklık, kontrast, renk tonu ve gama seviyesini manuel veya otomatik olarak değiştirme. Bu değişikliklerin çoğu, toplu işleme kullanılarak tek bir işlemde birden çok görüntüye uygulanabilir.

göçebeler

göçebeler

Ücretsiz ve açık kaynaklı bir programdır. Nomacs, önceki programlarda bahsedilenlerden daha temel seçeneklere sahip olduğu için çok hafif ve hızlıdır. En yaygın görüntü formatlarını destekler, RAW ve PSD formatları dahil. Meta veriler veya histogramlar gibi ek fotoğraf bilgilerini görüntüleyebilen bazı Widget’lar vardır.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/01/10/22/5e8df23d3bef07688f/default-standard-360.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/73/4d/e3/5e8df5a94bd22f3908/original/mini-editores-fotosjpg.jpeg»}

Program, ana görüntüleme işlevlerine ek olarak, görüntüleri kolayca düzenlemenizi sağlar: kesin, kopyalayın, döndürün veya yeniden boyutlandırın veya toplu düzenleme yapın. Ayrıca, çoğu programda bulunması zor bir seçenek olan, biri ile diğeri arasındaki küçük farkları bulmak için iki görüntüyü karşılaştırabilirsiniz.

Apowersoft Fotoğraf Görüntüleyici

S2

Estetik olarak Windows 10 Fotoğraflar uygulamasına çok benzer ancak işlevsellik açısından farklılık gösterir. JPG, BMP, TIFF veya PNG gibi tüm temel görüntü biçimlerini ve ayrıca RAW, PSD ve CDR olarak profesyonel düzenleme. Bu uygulama Photoshop, CoreDraw, Ai ve diğerlerinde özel biçimleri destekler. Bu araç, toplu görüntü işleme özelliği ile birlikte gelir. Biçimleri dönüştürebilir, yeniden boyutlandırabilir veya yeniden adlandırabilirsiniz.

Apowersoft Fotoğraf Görüntüleyici ayrıca ekran görüntüsü alma, fotoğrafları tam ekran görüntüleme özelliğine sahiptir ve temel düzenleme araçları sunar. Bu araç, uzun görüntüleri kolayca görüntülemek için fareyi kaydırmanıza olanak tanır. bu araç az kaynak kaplar ve CPU yükünü büyük ölçüde azaltır. Bu araç, görüntülerin yanı sıra doğrudan PDF dosyalarını da görüntüleyebilir.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Fotoğrafları Görüntülemek ve Düzenlemek için Windows 10’da Fotoğraflara En İyi Ücretsiz Alternatifler aslen yayınlandı Genbeta Barbara Becares’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…