Ford bunu resmileştiriyor: 2030’dan itibaren Avrupa’da yalnızca tamamen elektrikli otomobiller satacak

Ford, bu on yılın sonunda, Avrupa’da sadece tamamen elektrikli otomobil satacak. Firmaya göre, 2026 ortalarına kadar Avrupa’daki tüm binek araç yelpazesi “sıfır emisyon üretebilecek”, yani elektrikli veya plug-in hibrit, “2030’a kadar tamamen elektrikli olacak«.

Ford, ticari araçlarla ilgili olarak, 2024’e kadar tamamen elektrikli veya fişli olacaklarını ve 2030’da tamamen elektrikli olacaklarını tahmin ediyor. Köln’deki üretim tesisini modernize etmek için milyar dolar2023’te tam kapasiteye sahip olmayı umdukları bir tesis.

Üreticilerin elektrikli arabaya geçme konusundaki tüm planları: en radikalinden 2030 hakkında konuşanlara

Ford Avrupa’da elektriğe geçiyor

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/39/cd/62/5e4bc4393bef070ccf/default-progressive-adaptive.m3u8″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/2f/1f/c2/5e4bc4253bef070ce8/orijinal/thumbnail-templatev3.jpeg»}

Ford Avrupa Başkanı Stuart Rowley, “Ford Avrupa’yı başarıyla yeniden yapılandırdık ve 2020’nin dördüncü çeyreğinde kârlılığa geri döndük. Şimdi Avrupa’da tamamen elektrikli bir geleceğe doğru ilerliyoruz” dedi. Bu gelecek geçip gidiyor 2024 ve 2026 arasında binek ve ticari araç aralıklarından kaynaklanan emisyonları ortadan kaldırmak daha sonra tamamen elektrikli çözümlere bahse girmek için.

Michigan, Amerika Birleşik Devletleri merkezli şirket, ayın başında iyi üç aylık sonuçlar verdi (geldiğimiz yıldan gelen tuhaf bir şey) ve tesadüfen, her yerde elektrifikasyona 22.000 milyon dolar yatırım yapacağını açıkladı. 2025 yılına kadar dünyada. Elektrikli otomobil satışları artmaya devam ettikçe mantıklı. Yalnızca Avrupa’da 2020’de geçen yılın iki katı olan 387.808 araç satıldı. zaten Avrupa düzeyinde satışların %10,5’ini oluşturuyorlar.

Mach E

Ve tam olarak Avrupa’dan bahseden Ford, Köln’deki (Almanya) üretim tesisini modernize etmek için bir milyar dolar yatırım yapacağını duyurdu. fikir tesisi elektrikli araç üretimine odaklamak, böylece bu tip Ford’un Avrupa’daki ilk kurulumu oldu. Avrupa topraklarında üretilen ilk elektrikli otomobil 2023’ten itibaren üretilecek ve “orada tamamen elektrikli ikinci bir araç üretme olasılığı araştırılıyor.”

Biri tamamen elektrikli araçlar Şirketin sınırlarımızda satışa sunduğu 48.533 Euro’dan satın alınabilen ve bu yıl teslimatları beklenen Mustang Mach-E. Aynı zamanda (bir plug-in hibrit versiyonu olan) Kuga’yı ve bir elektrikli hibrit olan Mondeo’yu satıyor.

Ford’un en popüler tamamen elektrikli araçlarından biri Mustang Mach-E’dir.

Ford, Avrupa’da tamamen elektrikli olan ilk otomobil üreticisi değil. Honda, 2020’nin sonunda, 2022’de içten yanmalı otomobil satışını durduracağını söyledi. 2025 yılına kadar tamamen elektrikli marka. Yakında pazarımıza girmesi beklenen bir diğer rakip de, yakın zamanda Lucid Air’ini 2022’nin ilk yarısında satmaya başlayacağını söyleyen Lucids Motors.

Daha fazla bilgi | Ford

– Haberler Ford bunu resmileştiriyor: 2030’dan itibaren Avrupa’da yalnızca tamamen elektrikli otomobiller satacak aslen yayınlandı Xataka Joseph Garcia’nın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…