Fitbit Charge 5 Vs Fitbit Charge 4: Karşılaştırma ve haberler

Fitbit Charge 5 Vs Fitbit Charge 4: Karşılaştırma ve haberler

Fitbit Charge 5, selefi Fitbit Charge 4’ün yerini almak üzere Ağustos ayının sonunda geldi. Kendine saygılı herhangi bir güncelleme gibi, yeni bilezik de özellikle tasarım ve işlevsellik açısından bazı önemli iyileştirmeler içeriyor. Şimdi, buna sahip olmak için biraz daha harcamaya değer mi? Charge 4’ü elimde mi tutayım yoksa Charge 5’i mi satın alayım? Tüm bu şüpheler sizi ele geçiriyorsa, okumayı bırakmayın. Aşağıda bu iki modeli karşılaştırıyoruz ve size en son Fitbit aktivite bileziği ile gelen tüm haberleri anlatıyoruz.

İçindekiler dizini

Fitbit Ücreti 5’e Karşı Fitbit Ücreti 4

Fitbit, Charge 5 ile iyi bir iş çıkardı ve önceki modele yeni bir görünüm kazandırdı. Artık daha çekici ve zarif bir tasarıma sahip, daha kaliteli bir bileklik hissi veriyor. Ek olarak, paslanmaz çelikten yapılmıştır ve bu da ona bir artı direnç sağlar. Tabii ki, Fitbit Charge 4 biraz daha az ağırdır: 20 gram, 28 gram Charge 5’e karşı. Her durumda, bir kez açıldığında, günlük olarak çok fazla fark edilmeyecektir.

Ekrana gelince de önemli değişiklikler var. Fitbit Charge 5 iken bir Super AMOLED renkli dokunmatik panel takar, Charge 4, gri tonlamalı bir OLED ekrana (dokunmatik de) sahiptir. Bu, belki de en önemli değişikliklerden biri, ayrıca Charge 5’in panelinin Corning Gorilla Glass 3 sistemiyle güçlendirildiğinden, darbelere ve düşmelere karşı çok dayanıklı hale getirildiğinden bahsetmiyorum bile.

# Önizleme Ürün Derecelendirme Fiyatı

bir

Fitbit Versa 2, ses kontrollü akıllı saat, puan...

Fitbit Versa 2, ses kontrollü akıllı saat, puan…

derecelendirme yok €199,95
€156,40
2

Entegre GPS'li Fitbit Charge 4 Premium aktivite bilekliği,...

Entegre GPS’li Fitbit Charge 4 Premium aktivite bilekliği,…


56.313 Görüş
€149,95
140,28 €
3

Fitbit Inspire 2 - Sağlık ve fiziksel aktivite bilekliği ile...

Fitbit Inspire 2 – Sağlık ve fiziksel aktivite bilekliği ile…


31.077 İnceleme
€99,95
69,00 €
4

Fitbit Versa 3 - GPS'li sağlık ve fitness akıllı saati...

Fitbit Versa 3 – GPS’li sağlık ve fitness akıllı saati…

derecelendirme yok 229,95 €
159,00 €
5

Fitbit Luxe, pilli aktivite ve sağlık bilekliği...

Fitbit Luxe, pilli aktivite ve sağlık bilekliği…


2.096 İnceleme
€149,95
€139,99

Ana Haber

Aktivite takibi açısından iki bileklik birbirine çok benzese de Fitbit Charge 5’in bir adım daha ileri gittiğini söyleyebiliriz. Her ikisinde de kan oksijen ölçümü için bir ivmeölçer ve Sp02 sensörünün yanı sıra bir kalp atış hızı monitörü bulunur. Ancak Charge 5, EKG uygulamasını içerir. Ne anlama geliyor? Temel olarak önemli kardiyak anomalileri tespit edebileceğiz. Buna karşılık, Charge 5 ayrıca stres seviyesini ölçmek için bir EDA sensörüne sahiptir.

Diğer işlevler söz konusu olduğunda, iki bilezik şunları içerir: otomatik egzersiz türü tanıma ve Kalp Atış Hızı Bölgeleri işlevi. Bu sayede kalp atış hızımızı daha iyi bilmek ve hangi bölgede olduğuna bağlı olarak (yağ yakma bölgesi, kardiyo veya zirve) antrenmanımıza etkisini bilmek mümkün olacaktır.

Aynı şekilde, iki akıllı bant da adım sayısı, kat edilen mesafe, tüketilen kalori veya çıkılan kat sayısı gibi ölçümleri tespit edip kaydedebiliyor. Bütün bunlar entegre GPS sayesinde. Yeterince dinlenip dinlenmediğimizi bilmek için uyku durumu ölçümü eksikliği yoktur.

Fitbit Charge 5’in Charge 4’te bulunmayan bir cilt sıcaklık sensörü ile birlikte geldiğine dikkat edilmelidir, ancak her ikisi de 5 ATM’ye (50 metre) kadar suya dayanıklıdır.

Diğer dikkate değer özellikler Spotify oynatma kontrolü desteğihava durumu tahmini işlevinin yanı sıra kronometre, alarm, takvim ve zaman gibi diğer yaygın işlevler.

Pil ve bağlantı

Fitbit Charge 5 ve Charge 4, 7 güne kadar kesintisiz pil ömrü sunabilir. Bunlarda hiçbir farklılık yoktur. Benzer şekilde, bağlantı düzeyinde Bluetooth düşük tüketimi ile övünürler, Fitbit Pay ile temassız ödeme için NFC çipive GPS, daha önce de söylediğimiz gibi.

Fiyat

Fitbit Charge 4’ü satın alabilirsiniz siyah, mavi ve erik renklerinde 130 euro fiyatla. Ayrıca 20 Euro daha fazla bir fiyata Granit yansıtıcı tekstil kayışlı özel bir sürümde mevcuttur. Fitbit Charge 5 ise siyah, beyaz ve mavi renklerde 180 Euro’ya sizin olabilir.

Gördüğünüz gibi, Fitbit Charge 5’te selefine göre bazı ilginç değişiklikler var: geliştirilmiş tasarım, elektrokardiyogram uygulaması veya stres ölçer. Bileziğinizi yeni versiyon için değiştirmeye değip değmeyeceği, büyük ölçüde gereksinimlerinize bağlı olacaktır. Her halükârda, biraz daha fazla ödemeye değer olduğunu düşünüyoruz ve 4 yerine Fitbit Charge 5’i alın.

Leave a Reply