Files V2: Windows 11'i geçmek üzere olan yeni gezgin

Files V2: Windows 11’i geçmek üzere olan yeni gezgin

Windows 11’in gelişiyle, Dosyalar dosya gezgininin yaratıcıları, aynı zamanda Files V2 adlı yeni bir sürümü başlatmayı başardı, Bu sürüm, aynı Windows 11 gezgini ile aynı tasarım çizgilerini ve çok daha fazla özelliği takip eder.

Tüm bunlara ek olarak, indirilenler klasörünü de içerdiğini görebileceğiz; bazı ilginç renkli etiketlere ek olarak, hemen açılan aynı.

Dosyalar V2 Dosya Gezgini

Bu makalenin devamında, Files V2 hakkında biraz daha konuşacağız, ve bu yeni alternatif tarayıcının Windows 11’de en çok nasıl kullanılabileceğini.

Dosyalar V2 Bu yeni alternatif Windows gezgini mi olacak?

Birçok kullanıcı, Files V2’nin en iyisi olduğunu söylüyor Windows 11’in zaten sahip olduğu tarayıcıya alternatif tarayıcı, elbette, en iyisi olmak için hala uzun bir yolu olduğu dikkate alınmalıdır. Buradaki nokta, Windows 11’den çok daha iyi çalışması ve herhangi bir kullanıcının İnternet’te çok daha kolay gezinmek istediği tek şey bu.

Size daha önce söylediğimiz her şey hakkında daha iyi bir fikir vermek için, Size Files V2’nin sahip olduğu ve Windows 11’in sahip olmadığı en olağanüstü özelliklerin bir listesini sunuyoruz:

  • Daha verimli ve daha hızlı sekmeli tarama.
  • Sütun görünümü.
  • Etiketler (Hala deneysel modda).
  • Kapsamlı ve özel temalar.
  • İndirme klasörü her indirmede hemen açılır.

Unutulmamalıdır ki, önceki sürümden farklı olarak, yeni ve geliştirilmiş Files V2 daha iyi performans ve kararlılık sunar tüm kullanıcılar denemek isteyecektir. Files V2 hemen açılır ve klasörler, dosyalar ve sayfalar arasındaki geçiş anında yapılır, Windows 10 ve 11’de indirilenler klasörünün açılmasının uzun zaman aldığını fark etmek yaygındır.

Ama merak etmeyin, bu sorun Files V2’de azaltıldı. diğer noktalarda, bu tarayıcının tasarımı tamamen Windows 11’e uyarlanmıştır. Ancak evet, Windows 11 gezginine pratik olarak benzer olduğunu fark edeceksiniz, tek fark üst panelde sekmeler için yer olmasıdır.

Dosyalar V2 sağ tıklama menüsü: Windows 11’in tek dezavantajı

Simgelerin görünümlerinde boyutla ilgili ayrıntılara ek olarak, Dosyalar V2 daha iyi alan kullanır, Sayfadan sayfaya hızlı giden tüm kullanıcılar için tasarlandı, bunu fark edemedi. Ama yine de, Files V2’nin Windows 11’e göre sahip olduğu dezavantajın; Dosyalar, herhangi bir dosya veya klasöre sağ tıkladığınızda çok temel seçenekler sunar.

Bu noktanın Windows 11 gezgin menüsü ile pratik olarak aynı olmasına ek olarak, içerik menüsünde kullanılan ve birçok kullanıcı tarafından yaygın olarak kullanılan üçüncü taraf uygulamaları sunduğundan.

Files V2 ile daha fazla üretkenlik

Yeni ve geliştirilmiş Files V2 aramasına gelince, sütunların görünümü ile dosyaların görselleştirme düzeyine bağlı iyileştirmelere ek olarak harikalar yaratıyor. Diğer taraftan, Files V2 size FTP desteği seçeneği sunar, bu şekilde bir web sunucusundaki dosyalarınıza sorunsuz bir şekilde erişebileceksiniz. Ayrıca, sistem dosyalarınıza kimlerin erişebileceğini kontrol edebileceğiniz ve bunları boyutlarına, türlerine ve tarihlerine göre gruplandırabileceğiniz güvenlik seçeneklerine de sahipsiniz.

Hiç şüpheye yer bırakmayan yeni ve geliştirilmiş Files V2, denemeniz gereken birçok iyileştirme getiriyor. ve bunun Windows 11 gezginini kıskanacak hiçbir şeyi yok.

Denemek isterseniz sizi baş başa bırakıyoruz. bağlantı mağazaya indirip kurabilirsiniz.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…