Fiat 500 ‘Hey Google’: Google asistanı ile entegre edilen ilk araba, ne kadar benzin kaldığını sormanıza veya sesinizle kapıları açmanıza olanak tanır

Popüler Fiat 500, yeni fikirleri denemeye devam ediyor. Kripto para birimleriyle test ettikten sonra, şimdi Google ile birlikte özel bir sürümü duyuruyor. O mu Yeni Fiat 500 ‘Hey Google’Google Asistan için ek işlevlere ve aracın hem dışında hem de içinde marka ayrıntılarına sahip özel bir sürümde Google ile işbirliğinden kaynaklanan ilk otomobil.

Google asistanın sınırlamalarından biri, yalnızca markanın kendisine ait cihazların donanımını kontrol edebilmesidir. Google, olanaklarını genişletmek için özel izinler almak ve sesli komutlar aracılığıyla donanıma entegre işlevleri etkinleştirebilmek için diğer üreticilerle güçlerini birleştiriyor. Bu durumda, araba sistemlerinde, örneğin yakıt seviyesi, kat edilen mesafe veya kapı açma ve kapama sisteminin kendisi.

Fiat 500e, bu bir İtalyan klasiğinin elektrikli otomobiline geçiş: güzel tasarım ve 320 km özerklik

Fiat ve Google, arabada sesli komutların olanaklarını araştırıyor

Fiat 500 Google Asistanı

Yeni sürüm ‘Hey Google’ gelecek Fiat 500, 500L ve 500X modellerine. Bu arabalar özel bir bilgi-eğlence sistemi ile donatılacak ve araç sahiplerinin alışılmış işlemlere eklenen bazı işlemleri sesli olarak talep edebilecekleri.

Bu komutlar, cep telefonu veya arabanın yanına ücretsiz olarak gelecek Google Nest Hub aracılığıyla talep edilebilir. Ek olarak, aracın içinden de asistanla etkileşime geçebiliyoruz.

fiat 500 google

Fiat ve Google’ın açıkladığı kullanımlar arasında güç arabaya nereye park ettiğimizi sorne kadar yakıt kaldı veya bugün kat edilen toplam mesafe nedir.

Fiat 500 Hey Google ayrıca kurulmasına izin verecek araba belirli bir hızı aştığında veya belirli bir alanı terk ettiğinde uyarır. Şirket, bazı kullanıcıların cep telefonuna aracın nereye park edildiğini sorduğunu ve sesli asistanın onlara adres ve mesafe ile yanıt verdiğini gördüğümüz bir örnek gösteriyor.

Ek olarak, Google asistanı acil durum ışıkları veya kapı sistemi gibi dahili sistemlere erişimsesinizle uzaktan etkinleştirmenize veya kapatmanıza olanak tanır.

Google

‘My Fiat’ uygulamasındaki Mopar Connect ve Google Asistan arasındaki entegrasyon sayesinde, sahipleri de mümkün olacak. bagajı açın veya lastik basıncını kontrol edin.

Aracın bilgi-eğlence sistemi bir HD çözünürlüklü 7 inç dokunmatik panel ve Android Auto ve Apple CarPlay ile uyumludur.

Dış ve iç Google ayrıntıları

merhaba google

Arabanın dışında Google ayrıntıları olacak, küçük ‘Hey Google’ logosu tekerlek kemerlerinden birinde. Şimdiye kadar hiçbir otomobilde görmediğimiz ve daha geniş bir işbirliği tarzının başlangıcı olabilecek küçük bir ayırt edici özellik.

İçinde biz var küçük renkli süslemeler ile döşeme, hem koltuklarda hem de frenlerde. Aracın satın alınmasıyla birlikte içerisinde Nest Hub cihazı bulunan çanta, anahtarlık ve konfigürasyon kılavuzu da teslim edilecektir.

oturma

Güç seviyesinde, Fiat 500 Hey Google, Euro 6D-Final of hibrit motorla donatılmıştır. 70 beygir.Yeni Fiat 500 Hey Google, 2021’in başlarında satışa sunulacak yaklaşık 12.500 Euro’dan.

{«videoId»:»x7zvflc»,»autoplay»:true,»title»:»Google Haritalar’da SÜRÜŞ MODU NASIL ETKİNLEŞTİRİLİR»}

Daha fazla bilgi | Fiat

– Haberler Fiat 500 ‘Hey Google’: Google asistanı ile entegre edilen ilk araba, ne kadar benzin kaldığını sormanıza veya sesinizle kapıları açmanıza olanak tanır aslen yayınlandı Xataka Enrique Perez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…