Faks ölmeyi reddediyor: telekomünikasyonun dedesi yenilikleri yayınlamaya devam ediyor ve hala birçok şirkette kullanılıyor

1990’larda, faksların sesi, bugün yeni bir e-postanın veya WhatsApp’ın bildirilmesiyle aynı yenilik hissine neden oldu ve uzun mesafelere belge göndermek için en hızlı araçtı. O zamanlar, İnternet etki alanlarını genişletti ve metin alışverişindeki rolü azaldı, ancak hiçbir zaman nesli tükenmedi.. Aslında, bugün pazarı hala büyük ve bulut, dokunmatik ekranlar için yeni özellikler sunuyor ve hatta tamamen dijital faks hizmetleri bile var.

Bugün satılan çoğu faks aynı anda yazıcı, tarayıcı ve faks olan çok işlevli cihazlara entegre edilmiştir.. Bu ekipmanın ana üreticilerinden biri olan Brother, 2019’da 380.000’ini ve 2020’de 430.000’den fazlasını satmasını sağlıyor.

gibi en son bilgisayar sistemlerini içeren modeller de vardır. üretici Lexmark’tan bulut fakslarıtelefon kablosuyla bağlanmak yerine belgeleri bulut üzerinden gönderir.

Bu makineler hala o kadar çok kullanılıyor ki Lexmark, bir aydan kısa bir süre önce yerleşik fakslara sahip beş yeni MFP’yi piyasaya sürdü ve bulut bağlantısı, üçü renkli (Lexmark MC3224i, MC3326i ve MC3426i) ve ikisi siyah beyaz (Lexmark MB2236i ve MB3442i). Son yıllarda piyasaya sürülen HP, Kyocera veya Brother’ın çok işlevli ekipmanları da bunları içeriyor. Brother daha da ileri gidiyor ve kataloğunda yalnızca faks işlevine sahip bir aygıt var, FAX-2845 monokrom lazer.

“FakslarBildirim gönderip almak ve yasal olarak resmi hale getirmek için tekrarlanan bir iletişim formatı olmaya devam ediyorlar.. Geçerli kanıt görevi görürler ve gerçek ve orijinal belgeler oluştururlar. Ana değerleri, verenin, alıcının, ne zaman aldıklarına ve neleri içerdiğine dair kanıtların bulunduğu bir zaman damgası olmalarıdır”, Brother’dan açıklıyorlar.

Bu nedenle, şirketler ve devlet kurumları bunları kullanmaya devam ediyor. sözleşmeler, lisanslar, miraslar veya yasal gereklilikler gibi yasal desteğe ihtiyaç duyan belgeleri gönderin. Ayrıca, üreticilere göre irsaliye alışverişini hızlandırmak için iyi bir alternatiftir, çünkü faksa eklendiklerinde dijitalleştirmeye gerek kalmadan doğrudan gönderilirler.

Bir devrin sonu: Sarı Sayfalar artık telefon rehberini yayınlamayacak ve geleceğini dijitalde arayacak

sanal faks

Fiziksel cihazların yanı sıra bu tür iletişimleri hukuki destekle göndermenizi sağlayan sanal faks platformları da bulunmaktadır. makinelere, telefon bağlantısına veya ek yazılıma ihtiyaç duymadan.

Bu web sitelerinden biri Sanal Faks’tır. faks kategorisi ile e-postadan belge gönderme imkanı verir. Bu firma ile kullanıcı, göndermek istediği iletiyi PDF olarak ekler ve e-postanın konusuna faks numarasını ve abonelikle ödenen hizmetlerini sözleşme yaptığında firmanın kendisine verdiği bir sloganı yazar. Bu e-posta şirketin sunucusuna ulaşır ve faksı göndermekten ve göndericiye e-postasına dijital ve geçerli bir alındı ​​bildirimi göndermekten sorumludur.

Correos, kendi durumunda kullandıkça öde bazında bu nitelikte hizmetler sunan şirketlerden bir diğeridir. Posta şirketi, bürofaksların fiziksel olarak teslim seçeneği ile web platformundan gönderilmesine izin verir. alıcının adresinde veya başka bir postanede.

Ancak, bu hizmetlerin dezavantajı, kullanıcının göndermek istediği belgeyi önceden dijitalleştirmesi gerekirnormalde yasal metinler olduklarından, genellikle ilgili tarafların imza ve kaşeleri için fiziksel formattadırlar.

Faks içeren çok işlevli ekipmanla, göndermek için bir bilgisayarı dahil etmek gerekli değildir. ve ayrıca, siparişler, envanterler veya teslimat notlarıyla günlük çalışanlar için çok önemli bir şey olan makbuz onayı doğrudan ve otomatik olarak gelir”, diyorlar Brother.

– Haberler Faks ölmeyi reddediyor: telekomünikasyonun dedesi yenilikleri yayınlamaya devam ediyor ve hala birçok şirkette kullanılıyor aslen yayınlandı Xataka Pablo Rodriguez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…