Facebook kullanıyor musunuz? Yeni Windows uygulamasıyla artık daha rahat

Facebook dünya çapında milyonlarca kullanıcı tarafından günlük olarak kullanılan sosyal ağdır. Bu platformu kullanmanın en yaygın yolları, bir cep telefonundan veya bir bilgisayardan erişirken web’den kullanılması durumunda resmi uygulamasıdır. Ancak Microsoft, Microsoft’un gelişiyle bunu değiştirmek istedi. Windows 10. Yeni evrensel uygulama platformu, bu işletim sisteminin bir mobil cihazmış gibi “uygulamalar” aracılığıyla kullanılabilmesini amaçlıyor. Geliştiriciler, uygulamalarını bu platformda başlatmak konusunda isteksiz olsalar da, yavaş yavaş heyecanlanıyorlar. Ve son gelen bu sosyal ağdı.

Facebook kullanıcısıysak ve Windows 10 uygulamaları, elbette uzun zamandır bu sosyal ağın ilk evrensel uygulamasını kullanıyoruz. Windows 10 için Facebook, oldukça ağır ve düşük kaliteli bir uygulamaydı, çok yavaştı ve çoğu zaman güncelliğini yitirdi. Web tabanlı olmak yerine, bu uygulama Facebook’un yakında feshedilmiş olan kendi API’sine dayanıyordu. Bu nedenle şirket geçen Şubat 2020’ye karar verdi. Windows 10 için uygulamanızı sonlandırın ve mağazadan çıkarın.

En anlaşılır şey, Facebook’un Windows 10 uygulamasını unutmuş olması ve çabalarını web’i iyileştirmeye ve mobil uygulamalar geliştirmeye devam etmeye odaklamış olmasıdır. Ancak, neyse ki, durum böyle olmadı. Şirket, tarayıcıdan yapmak zorunda kalmadan sosyal ağa danışabilmek için yeni bir uygulama başlattı. A PWA uygulamasımodern ve son derece optimize edilmiş, bu platforma yeni bir hayat verecek.

Windows 10 için yeni Facebook uygulaması

Bu yeni PWA uygulaması web ile aynı tarayıcımızdan yükleyebileceğimiz Tüm unsurlar ve tüm işlevler ve araçlar ondan ulaşabileceğimiz bir yerde olacaktır. Tüm yayınları okuyabilir, bildirimlerimizi görebilir, kişileri arayabilir ve takip edebilir, yorum, fotoğraf ve video paylaşabilir, sohbet başlatabiliriz… Tarayıcıdan yapabileceğimiz kesinlikle aynı şeyi. Hatta işletim sisteminin bildirimlerini aktif hale getirebiliriz.

Yeni Facebook Windows 10 uygulaması

Ayrıca bir PWA (yani bir web uygulaması) olması sayesinde, sosyal ağ sayfasına gelen tüm haberler, güncellemeye gerek kalmadan uygulamanın kendisinde yer alacaktır.

İndirmek

Mart ayının başında bu yeni uygulama ilk kez Windows 10 mağazası olan Microsoft Store’da ortaya çıktı.Bu PWA, ilk sürümü olduğu ve performansa sahip olabileceği için test aşamasında olan “beta”da kullanıcılara ulaştı, kararlılık veya işlevsellik sorunları.

Bir süre testten sonra şirket, bu yeni uygulamanın tüm kullanıcılara ulaşmaya hazır olduğunu düşündü. Ve böylece o sadece başlattı Windows 10 için Facebook PWA’nın son sürümü, tüm kullanıcılar tamamen ücretsiz olarak indirebilir. Tek gereksinim, işletim sisteminin (yani, 2020’den sonraki sürümlerden biri) 19003 veya daha sonraki bir sürümünü kurmuş olmamızdır.

Facebook

Facebook

Geliştirici: Facebook Inc.

bu bir uygulama çok hafifve PWA olarak, üzerinde çalışır Kenar Krom Motoru. Tabii ki, Facebook sosyal ağını geliştirmek veya verilerimizin gizliliğini kontrol etmek için uzantılar yükleyemiyoruz. Bu sosyal ağı, işletim sistemi için başka bir uygulamaymış gibi kullanabilmenin rahatlığını yaşamak için ödenecek küçük bir bedel.

Biraz daha ileri gitmek isteyen kullanıcılar yine de beta sürümünü indirin bu uygulamanın.

Facebook (Beta)

Facebook (Beta)

Geliştirici: Facebook Inc.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…