Imprimir artículo

Facebook, İspanyol kültürel KOBİ’lerine yardım etmek için bir girişim başlattı

Facebook, FAETDA (Devlet Tiyatro ve Dans Toplulukları Federasyonu) ve FECED (Dans Şirketleri ve Şirketleri Devlet Federasyonu) ile işbirliği içinde #SupportingOurCulture’ı duyurdu. Bu, kültür sektöründeki İspanyol tiyatrolarının ve şirketlerinin ekonomik toparlanmasına katkıda bulunmayı ve iş stratejilerini kendimizi içinde bulduğumuz yeni sosyoekonomik senaryoya uyarlamak için dijital dönüşümlerini hızlandırmalarına yardımcı olmayı amaçlayan bir girişimdir.

İspanyol kültürel ve manzara alanları, pandemi sırasında özellikle etkilenerek kritik bir duruma geldi. Kültür sektörü daha önce hiç bu kadar çok işi bir yılda kaybetmemişti: 2020’de 42.100 daha az işçiUlusal İstatistik Enstitüsü’nün (INE) Aktif Nüfus Anketinden elde edilen verilere göre.

Bu ekonomik toparlanma döneminde, birçok KOBİ – özellikle kültürle ilgili olanlar – eşi görülmemiş zorluklarla karşı karşıya kalıyor ve toplumun yeni ihtiyaçlarını karşılamak için dijitalleşmelerini hızlandırmak ve hatta iş stratejilerini değiştirmek zorunda kalıyor. Aslında, bir Facebook’taki İspanyol KOBİ’lerin %34’ü, geçen ay satışlarının en az %25’inin dijital olduğunu söylüyor Ona göre “Küçük İşletmelerin Durumu Raporu 2021”.

Bu içerikte, #Kültürümüzü Destekliyoruz Kültür dünyasındaki küçük şirketlerin hızlı bir şekilde dijital bir strateji benimsemeleri ve böylece işlerini büyütmeleri için eğitim ve bilgi içeren bir yardım merkezi olmayı hedefliyor.

Ayrıca, bu çevrimiçi destinasyonda kültür şirketlerinin sahipleri ücretsiz “kılavuz” indirebilecekler.Kültür için Facebook Araçları”, işinizi geliştirmek ve COVID-19 krizinin etkisinden kurtulmak için farklı dijital platformlarda bulunan tüm ürünleri bulabileceğiniz yer.

Aynı şekilde, bu KOBİ’ler de hizmetlerinde bulunmaya devam etmektedir. ücretsiz dijital teşhis aracı dijital stratejilerinin bir değerlendirmesini yapmak ve çevrimiçi varlık, müşteri sadakati, reklam kampanyaları veya farklı cihazlarda gezinmek için web sitelerinin optimizasyonu gibi hususlar dahil olmak üzere ihtiyaçlarına göre uyarlanmış kişiselleştirilmiş bir eylem planı almak için kullanabilecekleri.

İspanya ve Portekiz Halkla İlişkiler Direktörü José Luis Zimmermann ise şunları söyledi: “Facebook’ta, kültür sektöründeki KOBİ’ler gibi pandemi sırasında en çok zorluk yaşayanlara özel dikkat göstererek, küçük işletmelerin dijitalleşmelerine yardımcı olma konusunda güçlü bir taahhüdümüz var. Kültürün refahı, toplumun refahı üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Desteğimizin ve teknolojik araçlarımızın, bu KOBİ’lerin ekonomik toparlanmalarına yardımcı olacak farklı formatları ve deneyimleri birleştirmelerine yardımcı olacağını umuyoruz” dedi.

“FAETEDA’da, sahne sanatları sektörünün büyümesini sağlayan sinerjiler yaratmanın anahtar olduğuna inanıyoruz ve bu nedenle bu kültürel dijitalleştirme projesinde Facebook’a katıldık. Sektörün ekonomik toparlanmasını birlikte inşa ediyoruz ve kültürel KOBİ’lerin çalışmalarından daha fazla para kazanabilmeleri için yeni platformlarımız olduğunu bilmek güzel” dedi. dedi FAETEDA Başkanı Jesús Cimarro.

“FECED’de sahip olduğumuz hedeflerden biri dansı izleyicilerle yakınlaştırmak ve Facebook ile başlattığımız teknolojik araçlar konusundaki eğitimin birçok kültür şirketinin büyümeye devam etmesine ve sanatlarını daha fazla insana ulaştırmasına olanak sağlayacağına inanıyoruz” FECED Başkan Yardımcısı ve İletişim Direktörü Raquel Madrid dedi.