Facebook hesabınızın son veri ihlaline maruz kalıp kalmadığını nasıl kontrol edebilirsiniz?

Hafta sonunun haberi oldu: Facebook’ta görünmelerine neden olan verilerin çalınması 533 milyon kullanıcıdan gelen veriler neredeyse herkesin kullanımına açık. İnternette çalınan ve ücretsiz olarak sızdırılan ve e-postaları, telefon numaralarını, kullanıcı adlarını içeren kişisel veriler… Facebook’un gizliliğine yönelik bir başka saldırı daha.

İspanya bu alaydan kurtulamadı ve ağda halihazırda yaklaşık 800 megabayt ağırlığında düz metin bir dosya dolaşıyor ve ülkemizdeki tüm filtrelenmiş hesaplar hakkında bilgi sunuyor. Verilerinin açığa çıkıp çıkmadığını merak eden birçok kullanıcıyı endişelendiren bir gerçek. ve tehdidin onlara tamamen dokunup dokunmadığını kontrol edinBu adımları takip etmekten daha iyi bir şey yok.

Verileriniz açığa mı çıktı?

Güvenlik Kopyası

Yapabileceğiniz bir işlem PC’den, mobilden, tabletten ve genel olarak İnternet erişimi ve tarayıcısı olan herhangi bir cihazdan. Tek yapmanız gereken Have I Been Pwned veri ihlali bildirim hizmetine erişmek.

{«videoId»:»x80em3u»,»autoplay»:true,»title»:»FACEBOOK’TA BÜYÜK VERİ HIRSIZLIĞI 533 MİLYON ETKİLENEN kişiden biri olup olmadığınızı nasıl kontrol edersiniz»}

Verilerimizin başka bilgi sızıntılarına ve hırsızlıklarına maruz kalıp kalmadığını kontrol etmek için kullanılan bu web sayfasında artık ayrıca kişisel bilgilerimizin gün ışığına çıkıp çıkmadığını kontrol edin Facebook veri ihlali.

Bir Kopya

Sadece bu bağlantıyı girin ve arama kutusuna Facebook hesabımızı kaydettiğimiz e-posta adresini yazın. “Pwned” düğmesine tıklayın ve bir tür riskimiz varsa, ekran aşağıdaki mesajla kırmızı yanar:

Oh hayır – pwned! Pwned in X (etkilenen sitelerin sayısı) veri ihlalleri ve hiçbir yapıştırma bulunamadı (aramaya duyarlı ihlallere abone olun)

İki Kopya

Facebook hesabınızın e-postasını cep telefonundan nasıl değiştirirsiniz?

üç kopya

Ve tüm veriler arasında, Facebook hesabımızın etkilenmesi durumunda listede yer alacaktır.. Aksine, hesabımız temizse, bu diğer mesajla birlikte yeşil bir ekran göreceğiz:

İyi haber – pwnage bulunamadı! İhlal edilen hesaplar ve yapıştırmalar yok (aramaya duyarlı ihlallere abone olun)

Beş Kopya

Hafta sonu bilgi hırsızlığında, 533.313.128 Facebook kullanıcısının verileri ifşa oldu cep telefonu numaraları, ad, cinsiyet, konum, medeni durum, meslek, doğum tarihi ve e-posta adreslerini içeren bilgiler, bu nedenle son derece ciddi bir olayla karşı karşıyayız ve hesabımızın güvenliği göz ardı edilmemelidir.

Sorun şu ki, bu hizmette sadece e-posta ile arama yapabiliriz ve telefonla değil, sızdırılmış bir unsur. Bu durumda, sadece biraz Google ve hesabınızın güvenliğini kontrol etmek için telefon numarasına göre arama yapabileceğiniz düz metin dosyasını bulacaksınız.

Veri Kopyalama

Facebook’un tartışmalara ilk kez dahil olması değil, ancak bu kez sızdırılan verilerin hacmi, birçok kullanıcı arasında skandal ve alarm.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Facebook hesabınızın son veri ihlaline maruz kalıp kalmadığını nasıl kontrol edebilirsiniz? aslen yayınlandı Xataka Windows José Antonio Carmona’nın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…