Facebook, gönderilere kimlerin yorum yapabileceğini kısıtlamayı kolaylaştırıyor

Facebook, duvarda görünenlerle ilgili daha fazla gizlilik ve kontrol aracı uyguluyor: bundan böyle yayınlanan her makaleye kimlerin yorum yapabileceğini seçmeyi kolaylaştırır. Ek olarak, duvarda daha yüksek önceliğe sahip olmaları için gönderileri favorilere eklemek mümkündür.

Facebook duvarı bu sosyal ağın öncelikli alanı, arkadaşlarımızın yayınlarının platformu dolduran farklı markaların reklamlarıyla bir araya geldiği yer. Yıllar geçtikçe bu duvar soluyordu: ilgili güncellemelerden en saçma memleri ve viralleri paylaşmaya geçiyoruz; karşılığında yersiz yorumlar almak. Haber duvarının bir tür karma çanta haline geldiğinin farkında olan Facebook, yeni yönetim ve kontrol seçenekleri şeklinde önlemler alıyor. Onlar zaten aktif.

Gönderilere kimlerin yorum yapacağını seçin ve içerik önerilerinizi modelleyin

Facebook Yorumları

Facebook, mobil uygulamalarına gelen haberleri duyurdu, bunlar zaten aktif (Facebook’a göre her zaman). Yeni yönetim ve kontrol araçları sayesinde sosyal ağ kullanıcıları, her iletişim için menü sayesinde gönderilerine kimlerin yorum yapacağını kolayca seçebiliyor. Bu spam yorumlarına karşı korumayı çok daha kolaylaştırır.

9 Az Bilinen Facebook Messenger Püf Noktaları ve Özellikleri

Yeni gizlilik seçeneğiyle Facebook, yorumları şu şekilde kısıtlamanıza olanak tanır: makaleyi okuyan herkes, sadece arkadaşlar veya yayında adı geçenler. Bu şekilde, paylaştığımız her şey hakkında söyleyebilecekleri üzerinde kontrol elde edilir; böylece olası aşağılayıcı yorumlardan kaçınılır.

{«videoId»:»x80b4zf»,»autoplay»:true,»title»:»FACEBOOK, ziyaret ettiğiniz HER WEB SİTESİNİN kaydını tutar, böylece DEVRE DIŞI BIRAKABİLİRSİNİZ»}

Yayındaki yorum seçeneklerine ek olarak Facebook, uygulamalarında yeni bir içerik yöneticisini kullanıma sunuyor. Duvar filtresi sayesinde, haber bölümünde gördüklerimizi daha kesin olarak seçmek mümkün; 30 adede kadar arkadaş ve sayfayı favori olarak seçme olanağına sahip olmak. Gönderdikleri her şey duvarda daha alakalı olacak, istenmeyen ve düşük kaliteli içerikten kaçınmak için mükemmel olacak.

Facebook Yorumları Favori seçimi ile gönderilerin filtrelenmesi

Sonunda, Facebook etkinleştiriliyor haber akışında neden hangi içeriği gördüğümüzün açıklamaları. Uygulama, öneri algoritmasına atıfta bulunan bazı uyarılar göstermeye başlar; bazı gönderilerin ortaya çıkma nedenini detaylandırırken (çünkü favoriler, çünkü benzer içeriklere tepki veriyoruz…).

Haberler Facebook mobil uygulamalarında zaten görünüyor. Sizinki görünmezse, bu sadece bir zaman meselesidir: Yakında gönderilerinize kimlerin yorum yapacağını ve haber akışınızda nelerin görüneceğini yönetmek için daha fazla araca sahip olacaksınız.

Daha fazla bilgi | Facebook

– Haberler Facebook, gönderilere kimlerin yorum yapabileceğini kısıtlamayı kolaylaştırıyor aslen yayınlandı Android Ivan Linares tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…