Facebook, Android için resmi uygulamasına en ünlü iki alternatifi “yükliyor”

Son zamanlarda etraftaki her şey Facebook WhatsApp’ın hizmet şartlarındaki değişikliklerden ve ana sosyal ağındaki büyük veri sızıntılarıyla ilgili tüm karışıklıktan sonra, gerçek şu ki, şimdi öyle görünüyor ki Menlo Park devi, resmi Android uygulamaları için rekabeti sevmiyor.

En azından, Android Polisi meslektaşlarının bize yaklaştığı ve herkesten önce bilgilendirdiği haberlerinden çıkarabiliriz. düşüşü Tokatlamak ve BasitSosyal Google Play Store’dan belirli harflerden sonra CD Facebook’un avukatları tarafından geliştiricilerine gönderildi.

Facebook rekabet istemiyor ve Android’deki ana alternatiflerin geliştiricilerini tehdit ediyor.

Şimdilik, iyi haber şu ki Kaydırma veya Basit Sosyal seçeneklerinden birini zaten kullanıyorsanız, bunu yapmaya devam edebilirsiniz.Olan tek şey, geliştiricilerinin bunları Google Play’den kaldırması ve uygulamayı zaten yüklemiş olan herkes için işlevselliği sürdürmesi. Ancak, yeni güncellemeler kaybolacak.

Bu oldukça önemli ve can sıkıcı bir durum çünkü evet arkadaşlar çoğunuz Facebook’u günlük olarak kullanıyorsunuz, bunu zaten biliyorsunuz. android için resmi facebook uygulamaları, android’de facebook kullanmanın asla en iyi yolu değildirçünkü aşırı kaynakları tüketiyorlar ve bu iki seçenekten çok daha kötü çalışıyorlar, örneğin Zuckerberg çocukları çok az seviyor gibi görünüyor.

Daha fazla bilgi: Böylece Facebook hesabınızın ele geçirilip geçirilmediğini anlayabilirsiniz

Swipe’ın geliştiricisi, içten bir açıklama ile doğrudan Reddit’te duyurdu:

Kalbimizde büyük bir hüzünle, sonunda Swipe for Facebook’a veda etme günü geldi.

Bugün Facebook Inc.’i temsil eden avukatlardan bir durdurma ve vazgeçme mektubu aldık ve Facebook’a ait sosyal medya hesaplarım devre dışı bırakıldı (ne yazık ki yıllar içinde tonlarca anıyı ve bazı uzak akrabalarla iletişimimi engelliyor). Diğer geliştiricilerin başına da aynı şeyin geldiğini düşünüyorum, bu da Facebook’a alternatif uygulamaların sonu anlamına geliyor.

Bu nedenle, Swipe for Facebook ve Swipe Pro for Facebook’u Google Play Store’dan kaldırdım. Uygulama, zaten sahip olan kullanıcılar için çalışmaya devam edecek, ancak ne kadar süreceğini söyleyemem.

Facebook’tan inanılmaz hareketyalnızca bu alternatif uygulamalara saldırmak için neredeyse mantıklı görünen durdurma ve vazgeçme mektupları nedeniyle değil, Facebook ve Instagram’daki kişisel profillerin önceden haber verilmeksizin kaldırılması Ne de olsa Facebook kullanıcıları ve kullanıcıları olan ve daha önce verilerini indirmelerine bile izin verilmeyen bazı geliştiricilere.

geliştiricisi Simple Social ayrıca bir bildirimde uyarıldı itmek kullanıcılarına uygulamada, bundan kısa bir süre sonra hesaplarının kaldırılmadığını, ancak Önlem olarak, uygulamalarını silmeye çoktan karar vermişti. Profillerini kaybetmek istemediği için Facebook’a alternatifler.

Gerçek şu ki, bu tür uygulamalar bazı kuralları ihlal ediyor gibi görünüyor. Kullanım Şartları Facebook’un, özellikle Bölüm 3, alt bölüm VII:

Uygulamanızın temel işlevlerini veya veri işlemesini, kullanıcıların onu farklı bir uygulama olarak görmeleri için değiştirin veya her durumda uygulamanızı yeniden göndermediğiniz ve uygulama incelemesi yoluyla onayımızı almadığınız sürece, önceden toplanmış platform verilerinin işlenme kapsamını önemli ölçüde değiştirin.

En azından şimdilik, onları kullanmaya devam edebilirsin ama biliyorsun, Ne kadar kötü çalışırsa çalışsın resmi Facebook uygulamasını kullanmaya alışınçünkü Menlo Park’tan bunun Android’deki tek seçenek olduğuna karar verdiler.

Sadece en popüler olanlara dokunulduğu doğrudur, çünkü Facebook için daha hızlı, Phoenix veya Hermit hala mükemmel çalışıyor ve geliştiricileri Facebook’tan haber alamadı.

Daha fazla bilgi: Android’de Facebook hesabı nasıl silinir

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Facebook, resmi Android uygulamasına en ünlü iki alternatifi “yükler” girişi ilk olarak Andro4all’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…