Facebook 2 Yeni Denizaltı İnternet Kablosunu Dağıtacak

bu denizaltı kabloları esastır internet iletişimi Dünya çapında. Onlar sayesinde, bağlantıların kullanımı sayesinde muhteşem yeteneklerle bir kıtadan diğerine büyük bir hızla seyahat edebilirler. Optik lif. Şimdi, Facebook iki yeni kablonun dağıtımıyla ilgilenecek.

Spesifik olarak, bu yeni kablolar şu şekilde vaftiz edilmiştir: Yankı ve Bifrost. Amacı, Amerika Birleşik Devletleri’nin kuzeyini Güneydoğu Asya’nın bazı bölgelerine bağlamak olacak. Bu kablolarla ilgili en merak edilen şey, Çin’e ulaşmayacak olmaları, biraz daha aşağıda kalacak olmaları.

Echo ve Bifrost: Amerika Birleşik Devletleri ve Güneydoğu Asya’yı Bağlamak

Özellikle, Bifrost doğrudan Amerika Birleşik Devletleri’ne ait Guam adasına gidecek. Oradan deniz yoluna ulaşıncaya kadar devam edecek. Singapur. İkinci kablo da Singapur’a gidecek ve burada duracak. Endonezyadoğrudan geçmese de Guam, ancak en üste çıkacak ve kullanmanız gerekmesi ihtimaline karşı Guam’a kısa bir sapma yapacaktır. Amerika Birleşik Devletleri’nden gelen kabloların çoğu, Hong Kong ve Şanghay üzerinden Asya kıtasındaki diğer ülkelere bağlantıyı dağıtmaktan zaten sorumlu oldukları Japonya veya Tayvan’a ulaşıyor.

Bu kabloların amacı iki yönlüdür. Birincisi, bağlantıların kapasitesini artırmaktır. Amerika Birleşik Devletleri ile Güneydoğu Asyalı Çin’in abluka uygulamaya karar vermesi durumunda Asya’da daha fazla fazlalığa sahip olacak ve ABD ile iyi ilişkileri olan ülkeler arasında alternatif bir yol sunacak. Bu, aynı zamanda dünyanın en iyi internet bağlantılarına sahip ülkelerinden biri olan Singapur’un durumudur. Ek olarak, Echo, Amerika Birleşik Devletleri’ni, dünyanın dördüncü en büyük nüfus seviyesine sahip bir ülkede, orta ve doğu bölgeleri de dahil olmak üzere Endonezya’nın bazı bölgelerine bağlayan ilk kablo olacak.

PLCN: Pasifik’teki kablo projesi devam edecek

Geçmişte Amerika Birleşik Devletleri, Çin ile ilgili endişeleri nedeniyle Facebook’un diğer benzer projelerini reddetmişti. Bu nedenle, bu konuşlandırma ülke hükümetindeki herhangi bir korkuyu ortadan kaldırmalıdır ve konuşlandırma devam edecektir. Echo, Google ile ortaklaşa konuşlandırılacak, Bifrost ise şirketler tarafından desteklenecek telin (Endonezya’dan) ve Keppel (Singapur’dan).

Şu anda Facebook, ağı dağıtma hedefine devam ediyor Pasifik Hafif Kablo Ağı (PLCN), 12.800 km mesafe ile ve Facebook ve Google’dan finansman ile. Bununla birlikte, kablo Hong Kong’un yanı sıra Filipinler ve Tayvan’a ulaşacağı için ABD bunu durdurmaya çalıştı. Ancak Amerika Birleşik Devletleri hükümeti, Kaliforniya’dan başlayacak olan bu kablonun dağıtımını durdurdu ancak Facebook, gelecek için hedefinin onu dağıtmak olduğunu söylüyor.

Facebook, ADSLZone’da ilk kez ortaya çıkan 2 yeni denizaltı internet kablosu dağıtacak gönderisi yayınladı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…