FAA, SpaceX’in patlamayla halkı riske atmayacağı sonucuna varıyor

Projelerinin yörüngesini seven ve takip eden hepimiz Uzay X roketlerinin testleriyle zorlu birkaç ay geçirdiklerini gayet iyi biliyoruz. Yıldız gemisi.

Bu, şirketin finansmanını ve servetini hiç etkilemedi. elon muskancak bu gemilerden biri bir test sırasında patladığında, yetkililerin ilgili soruşturmaları başlatması anlaşılabilir.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Sadece yaptığı buydu Federal Havacılık Otoritesi (FAA) ve şimdi nihayet araştırmalarını tamamladılar.

Halk asla tehlikede değildi

arkadaşlarına göre uzay.comFAA soruşturması geçmiş yüksek irtifa test uçuşlarına odaklanacaktı 2 Şubat 2021.

Bu kalkış, Starship SN9 prototipi ile yapıldı ve test sırasında hatırlayacağınız üzere prototip başarıyla göklere çıktı.

SpaceX Yıldız Gemisi

Ancak dikey inişini gerçekleştirmek için manevra yapmaya çalışırken, düşüşün ağırlığına ve hızına eklenen bir dengesizlik vardı, bu da her şeyin büyük bir patlamayla sona ermesine neden oldu. Ajans konuyu ele aldı ve vardığı sonuçlar şunlardı:

FAA bugün, 2 Şubat’ta SpaceX Starship SN9 prototip kazasının soruşturmasını kapattı ve FAA’nın lisans güncellemelerinin onayını bekleyen SN10 test uçuşunun önünü açtı.

FAA, SpaceX tarafından SN9 kazasının soruşturmasını denetledi. SN9 aracı, FAA’nın güvenlik analizinin sınırları dahilinde başarısız oldu.

Başarısız inişi ve patlaması, halkı veya mülkü tehlikeye atmadı. Tüm enkaz belirlenen tehlike alanı içinde tutuldu. FAA, olası nedenler ve düzeltici eylemler de dahil olmak üzere nihai aksilik raporunu onayladı.

@import url(https://fonts.googleapis.com/css?family=Fira+Sans:300,400,400i,600);@import url(https://assets.metrolatam.com/assets/oembed.css?v= BS12);

Aralık 2020’de SpaceX, başka bir anıtsal patlamayla benzer bir olay yaşayacaktı. Dolayısıyla FAA, Elon Musk ve şirketinin bazı yönergeleri ihlal edip etmediğini zaten araştırıyordu.

İyi haber şu ki, her şey yolunda ve çocuğun testlerini yapmaya devam etmek için boş alanı var, umarım şimdi patlamalarla bitmez.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…