Extremadura, güney Avrupa’daki ilk lityum pil fabrikasına sahip olacak: 10GW’a kadar üretim için 400 milyon Euro’luk bir yatırım

Badajoz sahip olacak İspanya’daki ilk lityum iyon pil fabrikası. Phi4Tech şirketi, Güneybatı Avrupa Lojistik Platformu’nun 600.000 metrekarelik arazisinde yer alacak bu fabrikanın faaliyete geçmesinden sorumlu olacak. Toplamda, 500’e kadar doğrudan istihdam yaratılması amaçlanan 80 milyon Euro’luk bir ilk yatırımdır.

Sanayi Bakanı Reyes Maroto, SEAT tarafından desteklenen Martorell yakınlarındaki fabrikaya paralel olarak gelecek olan bu ilk fabrikanın Extremadura’da olacağını duyurdu. amaç Las Navas lityum madeninin işletilmesi için Lithium Iberia projesinden yararlanın ve 2023 itibariyle Cañaveral madeninin olası kullanımı.

SEAT, Iberdrola ve Sanayi Bakanlığı, İspanya'da elektrikli otomobiller için ilk pil fabrikasını kuracak

Extremadura’nın lityumundan yararlanmak için büyük bir pil fabrikası

‘İspanyol Üreticiler ve Otomobiller ve Kamyonlar Derneği’ (Anfac) tarafından düzenlenen ‘Geleceğin Mobilitesi’ forumu sırasında bakan, “en gelişmiş” olarak sınıflandırdığı ve kilit faktörlerden birinin nerede olduğu konusunda lansmanı doğruladı. «Extremadura’nın sahip olduğu lityumun mevcudiyeti».

https://platform.twitter.com/widgets.js

Fabrika, modüler olarak planlanan 10 gigawatt nihai kapasiteye sahip olacak. 5 modül 2GW. Bunlardan ilki, 2021’in ilk çeyreğinde gerçekleştirilecek çalışmaların başlamasından bir buçuk yıl sonra açılacak.

Phi4Tech tahminleri, 2024’te 6GW kapasiteye ulaşacak. Başlangıçta çalışmalar 80 milyon avroluk bir yatırım gerektirecek ve Sorumlulara göre pil fabrikasının toplam maliyeti 400 milyon avroyu bulacak..

Lityum Ibria

Phi4Tech, nanoteknoloji araştırma ve geliştirme şirketlerinden oluşan bir gruptur. Extremadura’daki tesis için yaptığı teklif kabul edildi İspanya’da üretilen bir “son teknoloji pil ve süper kapasitör hibrit” yaratmak. Şirkete göre bu pil, 6 dakikada ve 30.000’e kadar yaşam döngüsünde şarjı destekleyecek.

Elektrikli araba aküleri 10 yılda 1.100 $'dan 137 $/kWh'ye çıktı, yanmalı akülerden daha karlı olmaya daha yakın

Extremadura akü tesisi, ilk Ekonomik İyileşme ve Dönüşüm Stratejik Projesinin (PERTE) bir parçasıdır. Hükümetin yardımın bir kısmını devletten almayı amaçladığı eylemlerden biri. avrupa fonları.

{«videoId»:»x7zt0r7″,»autoplay»:true,»title»:»ASLA %100_ APPLE veya TESLA neden pillerimizin %20 ile %80 arasında tutulmasını öneriyor_»}

– Haberler Extremadura, güney Avrupa’daki ilk lityum pil fabrikasına sahip olacak: 10GW’a kadar üretim için 400 milyon Euro’luk bir yatırım aslen yayınlandı Xataka Enrique Perez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…