Excel veya Google E-Tablolar, her bir programı kullanmakla en çok ne zaman ilgileniyorsunuz?

Birçok durumda ve neredeyse sürekli olarak, PC’de hayatı bizim için kolaylaştırmak isteyen farklı biçimlerdeki ofis belgeleriyle çalışıyoruz. Bunun için Google E-Tablolar, Dokümanlar, Microsoft Word veya Excel, diğerleri arasında.

Örneğin, web tarayıcı sektörü veya multimedya oynatıcılarda olduğu gibi, ofis yazılımı da önemli ölçüde büyüyor. Bu anlamda çok sayıda program bulmamıza rağmen, dünyanın her yerinden kullanıcılar arasında önemli bir boşluk açan bazıları var. Örneğin, sayısal verilerle çalışırken kullanabileceğimiz iki öneri şunlardır: Google E-Tablolar ve Microsoft Excel.

Birçok kullanıcı için her iki seçenek de pratik olarak aynı olsa da, önemli farklılıkları vardır. Bu nedenle, daha fazla kriterle seçim yapabilmek için en önemlilerinden bazılarını bilmemiz gerekebilir. Bununla size söylemek istediğimiz şey, bu iki elektronik tablo programının her birinin belirli durumlarda bize yardımcı olabileceğidir. Sahip olduğumuz ihtiyaçlara bağlı olarak, kendi sayısal veri belgelerimizi oluştururken bir teklif veya diğerini kullanabiliriz.

Bu nedenle, aynı satırlarda, her durumda veya çalışma biçiminde sizi en çok ilgilendireni seçebilmeniz için aynı anlamda size yardımcı olmaya çalışacağız.

google sayfaları

Yazılım için sahip olduğumuz bütçeye bağlı

Bir elektronik tablo programı veya diğerini seçerken ilk önce dikkate almamız gereken noktalardan biri, harcayabileceğimiz paradır. Bunun yerine, bir şey harcamaya istekliysek, tekliften bu yana microsoft nın parçasıdır Ofis kıyafetiödenir, Google ise çarşaflar, buradan eriştiğimiz tamamen ücretsiz olarak kullanabiliriz. Bu alternatifle çalışabilmemiz için bir Google hesabımızın olması yeterlidir.

Google E-Tablolar, herhangi bir bilgisayardan çalışmamıza olanak tanır

Öte yandan, Google E-Tablolar’ın bulutta olduğunu, yani belgelerimizle çevrimiçi olarak çalıştığımızı bilmek de önemlidir. Bu nedenle, bu programla oluşturulan sayfalara bağlantısı olan herhangi bir bilgisayardan erişmemizi sağlar. internet, ve bir tarayıcı. ancak Excel yerel olarak çalışır, bu da bazı durumlarda veya sürekli hareket halinde olan belirli kullanıcılar için işlevselliğini azaltır.

Büyük iş projeleri için Excel daha hazırlıklıdır

Öte yandan, ihtiyacımız olan şey büyük bir yolculuğa çıkmaksa taslak, veya bu tür bir çalışma, Excel daha çok önerilen bir tekliftir. Bunun nedeni, en profesyonel işler için daha fazla sayıda gelişmiş ve özel işlevi hizmetimize sunmasıdır. Bu nedenle, birçok şirket bu özel programdan yararlanır ve yeni işçileri işe alırken onu bilmeyi ve kullanmayı talep eder.

Grup çalışması için en iyi elektronik tablo nedir

Ancak, aradığımız şey bu tür belgeleri paylaşmamıza veya gruplar halinde çalışmamıza izin veren bir teklifse, Google E-Tablolar en iyi seçenektir. Tahmin edebileceğiniz gibi, çalışma gerçeği Bulut, daha önce de belirttiğimiz gibi, bunun için çok şey yapıyor. Ayrıca bize bu kullanım biçimlerini kolaylaştıran birçok işlev sunar. grup.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…