Excel Excel'de kişisel veya şirket gelir ve gider kontrol sayfası veya şablonu nasıl yapılır?

Excel Excel’de kişisel veya şirket gelir ve gider kontrol sayfası veya şablonu nasıl yapılır?

Bize haber verildiğine göre, Excel yüksek nitelikli bir araçtırher türlü matematiksel işlemi yapabildiğimiz elektronik tablolar ve bu işlemleri daha sonra çok verimli, basit ve güvenli bir şekilde gerçekleştirmek için sayı tabloları oluşturabiliyoruz.

Çoğu büyük şirket kullanıyor Favori aracınız olarak Excelve bir şirketin sahip olması gereken bir şey varsa, onun gelirinin ve ayrıca giderlerinin kontrolüdür. Bu nedenle düzgün çalışabilmesi için verilerinin güncel ve tamamen güncel olması gerekir.

Excel, yukarıda belirtilen her şeyi hızlı bir şekilde düzenlememize yardımcı olacaktır, tüm bunlarla ilgili önemli olan, söz konusu belgenin nasıl kullanılacağını bilmek, temel bilgilere sahip olmak, İş dünyasında bize birçok kapı açacak. ve iş dünyasında, söz konusu şirketlerin işleyişinde düzeni sağlamak ve sürdürmek için.

Bunu öğrenmek için, bizi bu konuda bilgilendirecek birden fazla çevrimiçi kurs var, aynı şekilde bilgisayarlarımızdan da bireysel olarak pratik yapabiliriz, böylece daha sonra bize hizmet edecek olan kendi kendine çalışma haline gelebiliriz. herhangi bir çalışma durumu için veya başka bir ilgi.

Elektronik tabloların önemi

bildiğimiz halde vebirkaç bilgisayar aracı var farklı ve çeşitli becerilere sahip, bize yardımcı olabilecek veya kaliteli iş çıkarabilecek, aynı şekilde üniversite faaliyetlerimizi çok daha kolay hale getirmek, hatta hesaplarımızı ve kayıtlarımızı daha rahat hale getirmek.

grafiği inceleyen kişi

Elektronik tablolara gelince, bunlar temelde Excel’de dijital sayfalarbinlerce verinin girilebildiği ve bu sayede onlarla farklı işlemler yapılabildiği .

Bu yaprakların içinde önemli unsurlar vardır ve biraz daha karmaşıktır, bunlar makro olarak bilinir, bunlar kendimizi programlayabileceğimiz komutlar veri sayfalarında kullanmak ve basitçe hızlı bir şekilde yapmaktan sorumlu oldukları şey görevlerimizi otomatikleştirmektir.

Excel’in iş dünyasındaki önemi

Çoğu veya tüm araçların kendi araçları olduğunu söyleyebilirsiniz, bu nedenle Excel’in de hileleri vardır. Bu nedenle, yalnızca çok temel Excel bilgisine sahip kişiler, bunun yalnızca bir elektronik tablo olduğunu düşünür ve inanırlar ve bu, aşağıdakilere yol açar: tam potansiyellerine ulaşamamak.

Büyük ve küçük şirketler, tüm özellik cephaneliği aracılığıyla muhasebe, envanter, satış ve malzemeleri yönetmek için kullanır. Bunu kullanmak için yeterli bilgi birikimine sahip olarak, sadece söz konusu sayfaları değil, aynı zamanda uygulamaları yapabilmek için de uygulamalar oluşturabiliyoruz. son derece karmaşık görevleri yerine getirmekbu görevlerden biri panoları uygulamaktır.

kız masasında bir bilgisayar kullanıyor

Aynı işlevlere ve hatta daha fazlasına sahip bunun gibi daha fazla sayıda aracın bulunduğuna dikkat edilmelidir, ancak yine de çok çeşitli programlar vardır. Excel hala en güçlülerden biri ve bir araştırmaya göre iş çalışanları tarafından kullanılıyor.

Excel’de kişisel veya şirket gelir ve gider kontrol sayfası veya şablonu nasıl yapılır

işçiler için Bu görev en sıkıcı olanlardan biri olarak kabul edilir. ve aynı zamanda yavaştır, bu yüzden birçok kişi süreci kolaylaştırmak için muhasebe meslek mensuplarını işe almayı tercih eder.

Öncelikle yapmamız gereken excel’de yeni bir elektronik tablo açardından boş sayfanın alt kısmında bulunan sekmeye çift tıklıyoruz, bu sayfaya ”gelir” adını verebiliriz.

ikinci adım gelir tablosundaki sütunları etiketleyinbu şekilde: A1’e tarihi, ardından B1’e açıklamayı, sonra C1’e ödeyeni D1’e fatura numarasını, E1 ödeme şekline ve F1’e toplamı koyarız.

Üçüncü adım, ‘giriş’ veya ‘harcama’ elektronik tablosuna ilk girdimizi girmektir, tam tarihi buraya yerleştirmek önemlidir. Daha sonra ikinci girişimize başlamak için ”enter” tuşuna basıyoruz, bilgileri tamamlamayı bitirdiğimizde, bu formülü koymalıyız son sütunumuzda ”G2=(G1+D1)”.

Bitirmek için G2 hücresini seçiyoruz ve Ctrl+C tuşlarına basarak kopyalıyoruz, ardından ”G” sütununu seçiyoruz, sütuna tıklayıp ”özel yapıştır”ı seçtikten sonra yazan kutuyu seçiyoruz. ” formülleri yapıştır ” ve hemen bu formül otomatik olarak çalışır gelir ve gider tablomuzun hesaplamalarını yapmak.

Leave a Reply