Excel artık resmi olarak bir programlama dilidir ve Microsoft, bunun dünyada en yaygın kullanılanı olduğunu söylüyor.

«Prensip olarak, herhangi bir hesaplamayı Excel’in formül dilinde yazmak zaten mümkündür.“, Microsoft’u açıklıyor. Bu, Excel’in resmi olarak bir programlama dili olarak kabul edilebileceği anlamına gelir, şirketin zaten “Turing tamamlandı” olduğunu söylediği bir dildir ve hepsi LAMBDA adlı bir proje sayesindedir.

Excel’de yapılabileceklerin sayısı günlerce ve günlerce sohbet etmeye yetiyor. Microsoft’un aracının çok yetenekli biri tarafından kullanıldığında ne kadar güçlü olabileceğini gösteren, asla inanamayacağınız elektronik tablolar gördük. Ancak şimdi her şey daha da ileri gidiyor, çünkü Excel ekibi, kendilerini gerçekleştirmelerini engelleyen sınırlamaları ortadan kaldırmayı başardı. elektronik tablo formüllerini tam bir programlama diline dönüştürün.

Excel’in C, C++, C#, Java ve Python’un toplamından daha fazla kullanıcısı var

Lambda Kahramanı Güncellendi

Dünya çapında milyonlarca insan verileri düzenlemek, analiz etmek ve görselleştirmek için Excel’i kullanıyor. Bu, en çok kullanılan ilk beş programlama dilinde koddan daha fazla insan anlamına gelir, bu nedenle Microsoft, Excel’in şu anda en çok kullanılan programlama dili olduğu fikrini benimsemekte tereddüt etmedi.

Ancak her şey o kadar basit değildir ve “Excel’de programlama”, özellikle bir programlama meraklısı veya matematikçi değil, bir kullanıcı için oldukça karmaşık olarak kabul edilebilir. Şimdiye kadar Excel’in bir programlama dili olarak kabul edilmesini engelleyen iki temel sınırlaması vardı. tam dolu:

  • Excel yalnızca skaler değerleri destekler: sayılar, dizeler ve boole’ler.
  • Kullanıcıların yeni işlevler tanımlamasına izin vermiyordu.

HER ŞEYİ Düzenlenecek 25 Google E-Tablo Şablonu

Bu, “Excel’in kesin işlevi” olan LAMBDA sayesinde değişti. Bu fonksiyon temel olarak kullanıcıların Excel’in kendi formül dilinde yazılmış yeni fonksiyonları tanımlamasına olanak tanır ve LAMBDA sayesinde, Excel artık “Turing tamamlandı”.

Teorik bilgisayar bilimine göre “Turing tamamlandı” olmak, bir programlama dili anlamına gelir. olası herhangi bir algoritmayı uygulayabilir. Bu bize bir programlama dilinin ne kadar güçlü olduğunu anlatır, performans veya sürdürülebilirlik ya da ekosisteminin ne kadar zengin olduğu hakkında değil.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/0c/97/14/602faa884bd22f5869/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/0c/97/15/602fbbb44bd22f5869/orijinal/mini-microsoft-excel.png»}

Buna ek olarak Excel artık metin ve sayılarla sınırlı değilancak hücrelerin artık harici verilere bağlı varlıklar dahil olmak üzere birinci sınıf kayıtları içermesine izin verilir ve dinamik diziler, sıradan formüllerin bitişik hücrelere yayılan tüm dizileri hesaplamasına izin verir.

Microsoft, blogunda ve videosunda bunun tam olarak nasıl çalıştığını ve fragmanın arkasındaki matematiği oldukça ayrıntılı olarak açıklıyor. LAMBDA ile bir şeyler yaratmak için belirli bir beceri seviyesinin gerekli olduğu açıktır, ancak şirkette çevrelerindeki topluluğun değişiklikleri büyük bir coşkuyla aldığından şüphe duymazlar ve temelde bunu proje ile söylerler. üst düzey işlevlerle kullanıcı düzeyinde programlamada küresel ölçekte bir deney başlatıyorlar.

Şu anda LAMBDA’yı kullanmak, Office Insider Programına üye olmanızı gerektirir.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Excel artık resmi olarak bir programlama dilidir ve Microsoft, bunun dünyada en yaygın kullanılanı olduğunu söylüyor. aslen yayınlandı Genbeta Gabriela Gonzalez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…