Excel Akıllı Arama’dan yararlanın

Aynı Windows PC’de, hem en temel hem de en gelişmiş olmak üzere her türden çok sayıda görevi yerine getiriyoruz. Bu nedenle, genel bir kural olarak, PC başına oturduğumuzda ve ağırlıklı olarak sayısal verilerle çalışmaya hazır olduğumuzda, Excel veya benzeri bir program kullanırız. Bu nedenle, bundan sonra hakkında konuşacağız akıllı arama bahsi geçen Microsoft programı tarafından sunulmaktadır.

Gerçek şu ki, elimizde bu türden birçok uygulamaya sahip olmamıza rağmen, bu Ofis Tüm dünyada en popüler olanıdır. Elbette, birçok durumda yaygın olarak kullanılmasına rağmen, göreceğimiz gibi, bize çok yardımcı olabilecek bazı entegre işlevlerini boşa harcıyoruz. Bu, daha basit elektronik tablo programlarında o kadar fazla olmayabilir. Ancak, gücü ve çok yönlülüğü olan bir yazılımla çalışmamız gerektiğinde, Excelişler değişir.

Bunun bize doğal olarak çok sayıda işlev sunan bir program olduğunu unutmayın. Bazıları diğerlerinden daha iyi bilinir ve kullanılır, aynı zamanda bazılarının biraz gizli olduğunu ve zaman zaman yararlı olacağından emin olduğumuzu görüyoruz. Bu, örneğin, çağrının durumudur. Excel Akıllı Arama.

Bu, kaynak olarak hizmet edecek bir işlevdir. Ek Bilgilerprogramdaki kişisel projelerimiz üzerinde çalışırken sona erer. Ama sonra burada bulacağımız bazı faydalardan bahsedeceğiz.

Excel Akıllı Aramaya hızlı erişim

Bu konuda bilmemiz gereken ilk şey, bunun tümleşik bir işlevsellik olduğudur. elektronik tablolar son derece kolay eriştiğimiz. Bu, belirli bir anda bu genişletilmiş bilgiye erişmemiz gerekirse, bunu birkaç saniye içinde yapmamıza yardımcı olacaktır.

Aslında bahsettiğimiz bu fonksiyonu açabilmek için İnceleme / Akıllı Arama menü seçeneğine gitmemiz yeterli.

excel akıllı arama

E-tablolar için ek bilgi alın

Çoğunuzun bildiği gibi, Excel yalnızca sayısal veriler için kullanılmayan bir elektronik tablo programıdır. Bu yazılımı kullananların temel amacı bunlar olsa da, burada başka birçok öğe türü ekleyebiliriz. Resimlerin, videoların, grafiklerin veya tabii ki metinlerin bazı önemine değiniyoruz.

birincil unsur olmamasına rağmen excel belgesi, sayfanın doğası ne olursa olsun, bu içeriklere de dikkat etmeliyiz. Bu nedenle, akıllı arama bize işaretlediğimiz kelime hakkında değerli ek bilgiler sağlar. Bu, arayüzün sağında görünen bir panelde görüntülenir.

Excel sayfaları için iki tür gelişmiş veri

Ancak hepsi bu kadar değil, ancak bu durumda bu Akıllı Arama’nın bize sunduğu iki ek bilgi biçiminden yararlanabiliriz. Aynı zamanda, açılan ve daha önce bahsettiğimiz panelde çok farklı iki bölüm gördüğümüzü bilmek önemlidir: Keşfetmek ve tanımlayın.

Bunlardan ilki bize bir dizi girdi verir. internet Excel sayfasında işaretlediğimiz terim veya terimlerle ilgili. Öte yandan, ikinci bölümde bir tanım ve açıklaması, tümü Bing tarafından sağlanmıştır.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…