Evet, çocuklarınızın WhatsApp’ında casusluk yapmak mümkündür, ancak bunun için yapmamalısınız.

sır değil ki bugünün gençleri teknolojide ebeveynlerinden çok daha iyi, öğretmenler ve genel olarak yaşlı insanlar. Çocuğun ebeveynlerine ödevini nasıl yapacağını sorduğu birkaç yıl önceki tipik sahne değişti ve şimdi teknolojinin ilerleme hızından bunalan ebeveynleri gösteriyor, cep telefonlarında X veya Y şeyinin nasıl yapılacağını açıklamak için çocuklarına dönmelidirler.. Ve bu önemli bir sorun. Ebeveynler, kullandıkları araçları bilmiyorlarsa veya kontrol etmiyorlarsa, çocuklarının çevrimiçi güvenliğini nasıl sağlayabilirler?

Birçok ebeveyn görüyor yavrularının “sorunları 2.0” karşısında güçsüzdü. Sosyal ağlara hangi fotoğrafları yüklediklerini, WhatsApp’ta kimlerle ve ne hakkında konuştuklarını veya hangi sayfaları ziyaret ettiklerini bilmiyorlar. Kesinlikle, akıllı telefonlarıyla ne yaptıklarını bilmiyorlar. Bu nedenle ortaya çıkabilecek sorunların (siber zorbalık veya gasp gibi) üstesinden gelmek için ebeveynlerin iki “çözüm”ü vardır: ya da çocuklarının cep telefonunu alırlar (ki bu sorunu çözmez) ya da onu gözetliyorlar (ki bu da hiçbir şeyi çözmez).

Ebeveynlerin zaman zaman bize yazmaları ve bize aşağıdakileri sormaları nadir değildir. çocuklarınızın eWhatsApp’ında casusluk yapmak için araçlar. Bu karmaşık bir konudur, çünkü bir kişi o noktaya ulaştığında, bunun nedeni biraz çaresiz olmalarıdır. Bugün bu konuya biraz ışık tutmak istiyoruz, çünkü evet, WhatsApp’ta –ve çocuğunuzun cep telefonunda gerçekleştirdiği tüm etkinlikleri– gözetleyebilirsiniz.Ama gerçek şu ki yapmamalısın.

Araçların isimlerini hiçbir koşulda vermeyeceğiz.

Evet, çocuklarınızın WhatsApp’ını gözetleyebilirsiniz

Naber

Ve kim sana hayır derse yalan söyler. Çocuklarınızın WhatsApp konuşmalarını gözetleyin, Instagram’da yaptıkları, Snapchat’e yükledikleri, gönderdikleri ve aldıkları fotoğraflar, galerilerindeki fotoğraflar ve hatta konumları. Bütün bunlar olabilir özel yazılım aracılığıyla izlemek doğrudan “Casus Yazılım” olarak satılır. Sonuçta, neyse o.

Tüm bu hizmetler genellikle aşağı yukarı aynı şekilde çalışır: çocuklarınızın cep telefonuna bir uygulama yüklüyorsunuz – tam teşekküllü bir casus yazılım haline gelen – ve bu, mobilde yaptıkları her şeyi topla. Bu veriler, ebeveynlerin her şeyi, kesinlikle her şeyi, ‘çocuklarının’ ne yaptığını kontrol etmek için bilgisayar tarayıcısından erişebilecekleri bir platforma yüklenir.

Bu hizmetler, fotoğraf çekme, video kaydetme, canlı ses ve video alma, tuş vuruşlarını bir keylogger aracılığıyla ekranda kaydetme yeteneğine sahiptir… hayal edebileceğiniz her şey.

WhatsApp casus aracı

Ve WhatsApp, Instagram, Facebook ve bunun gibi diğer uygulamaları nasıl gözetlersiniz? Ekranı kaydetme. Uygulamayı, çocuklarınız WhatsApp’ı her açtığında kayda başlayacak ve oturum bittiğinde klibi yükleyecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Platformda görünecek ve her şeyi görebilirsin: gönderilen, alınan, fotoğraflar, videolar… tıpkı gördüğü gibi. Gördüğünüz gibi, güç mümkündür ve aşırı pahalı da değildir. Tüm cihazlarda çalışmayabilir, daha iyi veya daha kötü olabilir veya kalite daha yüksek veya daha düşük olabilir, ancak hizmet var ve herkes tarafından kullanılabilir.

Bu, yapman gerektiği anlamına mı geliyor? Bu, bir ebeveyn olarak, içinde bulundukları durum ne olursa olsun, çocuklarınızın WhatsApp’ını gözetleme hakkınız olduğu anlamına mı geliyor? İlke olarak ve en azından etik bir bakış açısından, hayır (etik etik olsa da ve onunla genellikle günlük olarak ne yapıldığını zaten biliyoruz). 1995’ten beri İspanya’da da bunu yapmak yasal değil. (Madde 197 ter, Ceza Kanununun 23 Kasım 1995 tarihli ve 10/1995 Sayılı Organik Kanun).

Çocuklarınızı gözetlemek sorunu çözmez

whatsapp apk android

buradan konuşuyorum kişisel unvan. Çocuklarınızın WhatsApp/cep telefonunu gözetleyebilseniz de, bunu hiçbir koşulda yapmamalısınız. Yapmanız gereken şey Çocuklarınızı teknolojinin onlara sunduğu araçların iyi kullanımı konusunda eğitinve ona neyin doğru neyin yanlış olduğunu öğretin. birisi söyleyecek “Ama bir ebeveyn olarak siz bile araçları kullanmayı bilmiyorsanız, çocuklarınızı nasıl eğiteceksiniz?”. Cevap basit: öğrenmek ve çabalamak.

üzerine düşeni yapmalısın güncel olması için, uygulamaların nasıl çalıştığını anlamak ve haftada 7 gün, günde 24 saat İnternet’e bağlı bir cep telefonuna sahip olmanın risklerini bilmek. Gençlerin mahremiyetleriyle ilgili sorunları olduğu konusunda hemfikiriz. kim olduğunu bildiğin binlerce göze kendini göster. İşte bu noktada ebeveynlerin devreye girip müdahale etmesi gerekiyor. Ama cep telefonlarını alarak değil, zorla değil, çünkü bu sadece durumu daha da kötüleştirir.

Ne Telegram ne de WhatsApp, var olan en güvenli mesajlaşma uygulaması değil

Çocuğunuzun cep telefonunu alarak ne kazanırsınız? Problemi bu şekilde çözer misin? Hayır, sadece bir kenara fırlatırsınama yine de orada olacak. Hiç kimse çocuğunuzun bir arkadaşının cep telefonunu bağlantı kurmak için kullanmasını engelleyemez, kimse Instagram’da ona gülenlerin yarın okulda yapmasını engelleyemez. kuvvet çözüm değil. “Peki hangisi?”kendine soracaksın. Empati, sevgili okuyucu, empati.

denemelisin problemlerini anlayın ve çocuklarınızın güvenini kazanınSize dertlerini anlatanlar bunlar olsun. Onları gözetlemek, yalnızca size güvenmemelerini ve reddedilmelerine neden olur. İstediğiniz bu olmayabilir. Yalanların çok kısa bacakları olduğunu ve sonunda her şeyin gün yüzüne çıktığını unutmayın. Bu size kalmış ve basit bir Google aramasıyla bu tür araçları bulmak uzun sürmeyecek.. kendine sorman gereken soru şu “Bir ebeveyn olarak yapabileceğinin en iyisi bu mu?”

Okumak için Andro4all’a girin makalenin tamamı

Twitter, Facebook’ta bize katılabilirsiniz

YouTube kanalımıza abone olun!

En Son Andro4all’da Yayınlandı

Evet, çocuklarınızın WhatsApp’ında casusluk yapmak mümkündür, ancak bunu yapmamalısınız çünkü Andro4all’da ilk kez yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…