Evet, 10 İspanyoldan 8’i 100 Mbps veya daha fazla fibere sahip

Ulusal Piyasalar ve Rekabet Komisyonu (CNMC), telekomünikasyon sektörünün üç aylık istatistiklerini yayınladı. Telekomünikasyondaki perakende hizmetlerden elde edilen gelirin 2020’de düştüğünü görmenin yanı sıra 2019’a kıyasla yaklaşık %6ülkemizde genişbanta erişim için kullanılan teknolojiler, yeni nesil şebekelerin yaygınlaşması ve genişbant hatların hızına ilişkin başka önemli verilere de sahibiz.

İspanyol operatörlerin yatırım çabası meyvelerini vermeye devam ediyor. İspanya, dünyada en çok lif içeren ve Avrupa’da en çok lif bulunan ülkelerden biridir. Bu, kullanıcıların neredeyse tüm ülkede buna ek olarak çok yüksek fiber hızlarının keyfini çıkarmasını sağlar. Hala yüksek hızda bağlantı sorunu yaşayan bölgeler olduğu doğru ama bizim durumumuz komşu ülkelere göre çok daha iyi.

Operatör geliri ve fiber dağıtımı

Kesin konuşlandırma ve hız rakamlarını görmeye devam etmeden önce, CNMC zaten bildiklerimizi doğruluyor. Yılın son çeyreğini, 2019’un aynı dönemine göre %4,9 daha az olan 6,072 milyon Euro’luk perakende satış geliri ile kapattı. Bununla birlikte, sabit genişbant hizmeti yıldan yıla büyüdü,% 2.4, dikkate alınan diğer hizmetlerden elde edilen gelir düştü.

Ülkemizdeki büyük operatörler, gelirin büyük bir bölümünü tekelleştirmeye devam ediyor ve Sektörün perakende gelirinin %73,3’ü2019’un aynı dönemine göre 1,4 puan daha az. Kendi paylarına göre, hem MásMóvil hem de Euskaltel, toplamın %8,5’ini ve %2,7’sini temsil edecek şekilde büyüdü.

fiber dağıtım

Erişimlerin dağıtımı ile ilgili olarak yeni nesil ağlar (HFC ve FTTH), 2020’nin sonunda bir yıl öncesine göre %5.8 daha fazla 66,5 milyon erişimimiz var. Elbette, büyüyen tek teknoloji, Aralık 2019’daki 52,2 milyon erişime kıyasla neredeyse 56 milyon erişimle eve giden fiber (FTTH) oldu. Kablo veya HFC büyümedi ve bir noktada bu teknolojinin yerini alana kadar değişmeden kalacak. .

İspanya’da sahip olduğumuz toplam 15,9 milyon geniş bant bağlantımızın %87’sinin taahhütlü hızı 30 Mbps veya daha fazlaydı. Bunlardan, pratik olarak hepsi aynı zamanda sözleşmeli bir hıza sahipti. 100 Mbps veya daha fazla. Dolayısıyla 10 İspanyoldan 8’inin 100 Mbps ve üzeri fibere sahip olduğunu söyleyebiliriz ki bu dünyada birden fazla ülkeye gönderim yapan bir rakamdır.

Evet, 10 İspanyoldan 8’i 100 Mbps veya daha fazla fibere sahip yazısı ADSLZone’da ilk olarak çıktı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…