Evcil hayvan olarak sahip olabileceğiniz beş örümcek türü

En yaygın olanı değil, ancak evcil hayvan olarak tarantula sahibi olmaya karar verenler var. Bu örümceklerin davranışları düşünülecek kadar sosyal olmasa da “arkadaş hayvanlar”evet bakımında örümcek olan birçok insan var.

Yani evcil bir örümcek mi istiyorsun?

Zaten bir evcil örümceğe sahip olmak istediğinize karar verdiniz, ancak bunun için birkaç şeyi göz önünde bulundurmalısınız, ilk ve en önemlisi onu bir örümceğe sahip olmanızdır. Bu hayvan türlerini ticarileştirme yetkisine sahip yerel

İkincisi, bu örümcekler, diğerleri gibi tehlikeli olmasalar da, sizi ısırırlarsa, size ciddi bir hasara veya ölüme neden olmayacak, aksine arı sokmasına benzer bir rahatsızlık verecek bir zehir enjekte edeceklerdir.

Örümcek ısırıkları bazen alerjik reaksiyonlara neden olabilir, bu nedenle bunu doktorunuzla görüşmek veya alerjiniz varsa iki kez düşünmek isteyebilirsiniz.

Ayrıca örümceğinizin nerede olacağını da düşünmelisiniz: çoğu zaman kapalı bir teraryumda kalmalıdır.ne kadar sevimli ve tüylü görünürlerse görünsünler onları ellemek iyi değildir çünkü onlara zarar verebilirsiniz.

Ayrıca bir köpek ya da kedi kadar mamaya ihtiyaçları olmasa da, onlara vermenin en iyisi olduğunu göz önünde bulundurmalısınız. canlı yemeközellikle cırcır böcekleri. Tarantulalar örümcek avlıyor. ve hayatlarının anlamının bir kısmı da avlarını yakalamaktır, bu yüzden mutlu olmalarına yardım edin.

İşte göz önünde bulundurabileceğiniz bazı seçenekler. Yine: yasal olarak almayı unutmayın, bu örümceklerin yasadışı ticaretinin bazı türlerin popülasyonlarını azalttığını düşünün.

kırmızı bacaklı tarantula

Meksika kökenli bu tür, Brakipelma emiliaiçin dikkat çekicidir kızıl bacaklarında olduğu gibi, dişilerin çok uysal olmalarının yanı sıra 30 yıllık bir yaşam beklentisi vardır.

Uysallıkları ve görünümleri, esaret altında üremeye devam etmelerine rağmen, türün artık vahşi doğada bulunmadığı gerçeğine katkıda bulunmuştur. Onun güzel olduğunu düşünüyorsan, belki sen de ondan hoşlanırsın. Brakipelma smithi, meksika kırmızı diz tarantulası.

gül tarantulası

“Tavuk örümceği” olarak da adlandırılan bu şili tarantulası en grammostola gül, ABD ve Avrupa’da en yaygın evcil hayvan örümceğidir. Uygun bakım verilirse 20 yıla kadar yaşayabilirler.

Çok uysal olmasına rağmen, çok dikkatli olmalısınız: kendini tehdit altında hissettiğinde karnındaki batma tüylerini serbest bırakabilir. ve bu cilt tahrişine neden olabilir.

dalgalı tarantula

olarak da adlandırılır Honduraslı dalgalı tarantula, Brakipelma albopilosumAyrıca uzun ömürlüdür, 30 yıla kadar yaşayabildiği bilinmektedir. Çok sakindir ve tehditler karşısında tıpkı pembe tarantula gibi ısırmak yerine acıyan tüylerini serbest bırakır.

pembe bacaklı tarantula

siyah tarantula

Bu örümcek Brezilya’ya özgü olduğunda, Grammostola pulchrayetişkin aşamasına ulaşır Neredeyse tamamen siyah renklidir.bu onu çekici kılıyor, ayrıca kadınların uzun yaşam süresinin neredeyse 20 yıl olması.

Kırmızı bacaklı tarantula gibi, evcil hayvan olarak aşırı hasat edildi, bu yüzden ticarileştirilmesi çok kısıtlıbu yüzden güzel ve huzurlu olsa bile başka bir seçenek bulsan iyi olur.

pembe bacaklı tarantula

bu avicularia avicularia, Orta Amerika, Karayipler ve Güney Amerika’nın bazı bölgelerinde yaygındır. Vücudu ve bacakları kırmızımsı vurgulu koyu renkli saçlara sahiptir, ancak onu diğerlerinden ayıran şey şudur: bacaklarının uçları pembe.

Diğer “yerli” tarantula türlerinden biraz daha az yaşar: yaklaşık 10 yıl; utangaçtır ve kendini tehdit altında hissettiğinde saldırmak veya ısırmak yerine kaçma eğilimindedir.

tüm bu örümcekler ılımandan sıcağa kadar değişen yerlere özgüdürlerBu nedenle, rahat olmaları için düşük sıcaklıklara maruz kalmadıklarından da emin olmalısınız.

Artık tüm bunları bildiğinize göre, herhangi bir türden bir evcil hayvana sahip olmanın uzun vadeli büyük bir sorumluluğu temsil ettiğini görebilirsiniz, bu nedenle bu en iyi tarantulayı seçmenize yardımcı olabilir veya bir kediyi sahiplenmenin o kadar da kötü bir fikir olmadığını düşünmenize neden olabilir.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…