Eskiden korktuğunuz uygulamalar: Link Bubble

Bu seride, geçmişte çok popüler olan ve günümüzde hakkında pek bir şey duymadığımız uygulamalara bakıyoruz. Fring, Camera Zoom FX ve Advanced Task Killer’ı hatırladıktan sonra, bugün sıra geldi. Bağlantı Balonuarka planda yüzen bir balonda bağlantıları açan bir tarayıcı.

Link Bubble, Action Launcher’ın (ve diğer uygulamaların) geliştiricisi Chris Lacy tarafından 2014’te doğdu ve aynı anda iki uygulamanın açılmasının henüz emekleme döneminde olduğu bir Android’de çoklu göreve bir boyut kazandırdı. Zamanına göre devrim niteliğinde bir uygulama olduğu için bugünlerde pek duymuyorsunuz. Link Bubble’a ne oldu?

Bunda özel olan neydi?

Link Bubble, kullanabileceğiniz bir uygulamadır. web sayfalarını yüzen baloncuklarda aç, tarayıcınızı değiştirmeyi değil, tamamlamayı amaçlıyordu. Buradaki fikir, arka planda diğer uygulamalardan bağlantılar açmak için kullanmak ve böylece birkaç bağlantı açmanız gerektiğinde iki uygulama (orijinal uygulama ve tarayıcı) arasında geçiş yapmaktan kaçınmaktı.

Android için en iyi web tarayıcıları, derinlemesine karşılaştırma

Örneğin, Twitter’a bakıyorsanız ve bir tweet’teki bir bağlantıya tıklarsanız, Link Bubble ile o bağlantı açılır. arka planda yüzen bir balonun içinde, navigasyonunuzu kesintiye uğratmadan. Twitter’da gezinmeye devam edebilir ve istediğiniz zaman web sayfasını görüntülemek için balonu açabilirsiniz. Bağlantıyı bitirdiğinizde balonu kapatırsınız ve hepsi bu kadar.

Link Bubble ile, uygulamadan çıkmadan bir uygulama içindeki web bağlantılarını kayan bir balonda açabilirsiniz.

Zamanla Link Bubble, baloncukları ekranın istediğiniz alanlarına sürükleyerek ek özellikler ekledi. bir bağlantı paylaşın veya Pocket’e kaydedintam bir tarayıcıya geçmenize gerek kalmadan.

Evet tamam Link Bubble yüzen baloncukları icat etmedi -Facebook Messenger onları bir yıl önce ekledi – Google’ın onları Android’e yerel olarak dahil etmeyi düşünmesinden çok önce ve sadece sohbet etmekten daha uzun süre popüler olmalarına yardımcı oldu.

chriswong 2013’te Messenger sohbet balonları

Bir bakıma basit bir kavram olmasına rağmen, eşsiz bir konseptti ve uygulamaların tarayıcıya başvurmak zorunda kalmadan “uygulamalarının içinde” bağlantıları açmak için bugün sahip oldukları en sevilen yöntem olan 2015’teki Chrome Özel Sekmelerinden önce geldiğini söyledi.

{«videoId»:»x801azu»,»autoplay»:true,»title»:»ANDROID’İNİZİ VİRÜSLER VE ZARARLI YAZILIMLARDAN KORUMA: İpuçları ve Püf Noktaları»}

Link Bubble, 2014’te Android’de ışığı gördü. belirli sınırlamalarla ücretsiz uygulama. Ücretsiz sürüm, arka planda tek bir bağlantı açmanıza izin verdi, Link Bubble Pro ile yaklaşık 3,5 Euro’luk bir fiyatla açabileceğiniz bir şey.

Uygulama, indirmeler açısından hiçbir zaman bomba gibi olmadı -Google Play tarafından toplanan son rakam 500.000 indirme- ancak ödülün sahibi oldu. 2014’ün en iyi Google Play uygulamalarından biri ve ortalama 4 yıldızdan fazla derecelendirme. Kim beğendi, çok beğendi.

bağlantı balonu Bağlantı Balonu 2014

Bir yıl sonra, yazarı Link Bubble ve TapPath’i bir startup’a sattı Brian Bondy, eski Mozilla çalışanı. TapPath, benzer işlevselliğe sahip bir uygulamaydı ve bir uygulamada bir bağlantıya tıkladığınızda ne olduğunu, çift dokunmaya veya tek dokunmaya vb. bağlı olarak farklı eylemlerle özelleştirmenize olanak tanır. Satış vesilesiyle, Link Bubble ücretsiz oldu ve Pro sürümü için yakın zamanda ödeme yapanlara geri ödeme sözü verildi.

Link Bubble kısa ama yoğun bir yaşam sürdü, birkaç kez el ve isim değiştirdi.

Zamanla ortaya çıktı ki Link Bubble’ın satıldığı başlangıç ​​​​Cesur olduve uygulama, reklam engelleme ve izleme gibi şirket içi geliştirmeleri içerecek şekilde yenilendi. Bu geçiş sırasında Link Bubble, Brave Browser olarak yeniden adlandırıldı.

libre Bubble’ı Brave olarak adlandırıldığı güne geri bağlayın

İsim değişikliği birkaç ay sürmüş ve Kasım 2016’da başvuru Link Bubble’ın adını geri aldımBrave, Chromium’a dayalı evin tam tarayıcısının adıydı.

Yine, değişiklik uzun sürmedi. Dört ay sonra, Brave açıkladı teknik sorunlar nedeniyle Link Bubble’ı kapatırdı ve arka planda web sayfalarının oluşturulmasını nasıl ele aldığı. Bunun yerine şirket, geleneksel tarayıcısı Brave’e odaklanmayı tercih etti. Link Bubble, 10 Mart 2017’de Google Play’de yayından kaldırıldı.

Bugün hala mantıklı mı?

Link Bubble, bugün pek alakalı olmayan bir sorunu çözdü: uygulamalar arasında geçiş yapmak veya bir uygulamadan çıkmadan bağlantıları açmak. Suçun çoğu tartışmalarda yatıyor Chrome Özel Sekmeleri, buluşa “tarayıcıların” uygulamalara dahil edilmesi. Link Bubble’ın sunduğu ile aynı değil, ancak aynı soruna başka bir çözüm.

Chrome Özel Sekmeler, bir uygulamadan çıkmadan bağlantı açmak için günümüzün en iyi çözümü olsa da, Link Bubble mirası Android baloncuklarında yaşamaya devam ediyor.

Mevcut Android’de bulunan yeni çoklu görev seçenekleri – bölünmüş ekran, PIP modu, hatta ücretsiz pencereli masaüstü modu – 2014’te mevcut değildi ve Link Bubble’dan elde edilen üretkenlikteki iyileştirmeyi kısmen yerine getiriyor, ancak hala tam olarak ne olduğu değil aynı. kavramı bağlantıları arka planda aç Link Bubble’ın miktarı bu çözümlere %100 uymuyor, bu nedenle Flynx veya FlyperLink gibi Link Bubble’a benzer uygulamaların Google Play’de var olmaya devam etmesi şaşırtıcı değil.

kabarcıklar Android 11 ile, Link Bubble gibi uygulamalara ihtiyaç duymadan baloncuklar sistemle birlikte standart olarak gelir

2014’te olduğu gibi bugün Link Bubble’a ihtiyacımız olmayabilir, ancak Google’ın resmi olarak Android 11’e bildirim baloncukları eklemesi ve onları Android 12’de geliştirmesi bize bir fikir veriyor. Link Bubble’ın mirası yaşıyor. Sadece uygulama bağlantıları için değil, her şey için. Android, herhangi bir uygulamanın, bunun için Link Bubble gibi bir uygulamaya güvenmeye gerek kalmadan bildirimlerini baloncuklara dönüştürmesi için kapıyı açar.

– Haberler Eskiden korktuğunuz uygulamalar: Link Bubble aslen yayınlandı Android Ivan Ramirez’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…