Epic Games, App Store karşıtı kampanyasını Avrupa’ya taşıyor ve Apple’ı tekel için dava ediyor

Epic Games, Avrupa Birliği’nde Apple’a karşı tekel şikayetinde bulunduğunu açıkladı., “dijital platformlarda daha adil uygulamalar” konusunda ilerlemek niyetiyle. Daha çok Apple’ın App Store’daki uygulamalarının, kendi sözleriyle “rekabet karşıtı” olan diğer rakipler üzerindeki etkisine odaklanıyor. Fortnite’ın yaratıcısı, şimdiye kadar verilmeyen Birliğin rekabet otoritelerinin soruşturmasını başlatmak için adım atıyor.

Mobil platformların geleceği için bir savaş

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/41/b3/b2/6017b3de4bd22fab93/default-standard-1080.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/37/96/12/6017b3d93bef075b7d/original/los-25-mejores-juegos.jpeg»}

Burada söz konusu olan, mobil platformların geleceğidir. Tüketiciler, seçtikleri kaynaklardan uygulama yükleme hakkına sahiptir ve geliştiriciler adil bir pazarda rekabet etme hakkına sahiptir.

Apple’ın eşit bir oyun alanının ne olması gerektiğini kontrol etmek için baskın platformunu kullanmasına seyirci kalmayacağız. Mağazalar ve uygulama içi ödeme işlemcileri arasındaki rekabet eksikliği nedeniyle şişirilmiş fiyatlar ödeyen tüketiciler için kötü. Ve geçim kaynakları genellikle Apple’ın iOS platformunda kimin ve hangi şartlar altında olması gerektiği konusundaki takdirine bağlı olan geliştiriciler için kötü.

Bu, Epic Games’in CEO’su Tim Sweeney’nin bugün yayınlanan basın bülteninde derlenen açıklamasıdır. İlk bakışta ABD gibi diğer yargı alanlarında öne sürülen argümanların tekrarı gibi görünse de, Epic Games, suçlamayı rekabete odaklamak için burayı seçti. Şirkete göre, App Store’un politikaları serbest rekabete zarar veriyor. AB’nin antitröst davalarında rekabete öncelik verme eğilimi göz önüne alındığında, seçim önemsiz değil. ABD’de, belirli uygulamaların bir fiyat artışı yoluyla müşteri üzerinde yansımaları olup olmadığını analiz etme eğilimi vardır.

AB’deki davasıyla Epic Games, Apple’ı tekrar anti-tröst soruşturmasına sokmayı hedefliyor

Fortnite’den sorumlu şirket, durumun mobil uygulamaların dağıtımının geleceğini etkileyeceğini garanti ediyor. Ve haklısın. Applesfera’da dediğimiz gibi Geçen yıl, Epic Games davası açılmadan önce, bu kavga App Store’dan %15-30 komisyonu kaldırmakla ilgili değil, kontrolü Apple’dan almakla ilgili:

Spotify ve belirli bir boyuttaki diğer birçok geliştiricinin, kullanıcı ile ilişkileri üzerinde daha fazla kontrol sahibi olmak istediği bir sır değil. Uygulamalarına hangi ödeme yöntemini dahil edeceklerine karar vermelerini sağlayacak bir yöntem. Uygulamalarınızı indiren tüm kullanıcılarla doğrudan iletişim kurun. Elinizde tam deneyime sahip olun.

App Store'un Little Dev Programı Spotify ve Epic Games için Neden Yeterli Değil?

Burada söz konusu olan, bir şirketin neyin hangi kurallara göre satılacağına karar verdiği süpermarket tipi bir uygulama dağıtım modeli veya aracıların olmadığı ancak sorumlulukların da seyreltildiği çarşı tipi bir modeldir. Kesinlikle Epic Games büyüklüğünde bir şirket (Spotify ve Netflix de ilgilenecektir), “açık” bir sistemden yararlanacak. Markanız, size iletişim ve ödeme ayrıntılarını vermesi için kullanıcıda yeterince güven uyandırır. Ancak bilinmeyen geliştiricilerin geri kalanı, zirveye çok daha fazla yokuş yukarı bir yol görecekti.

Apple’a göre Epic Games, müşterileri “piyon” haline getirdi

uygulama mağazası

Epic, App Store’daki en başarılı geliştiricilerden biri oldu ve AB dahil dünya çapında milyonlarca iOS kullanıcısına ulaşan milyarlarca dolarlık bir işletmeye dönüştü. Bir yargıç aldatıcı ve gizli olarak nitelendirdi [el proceder de Epic Games]Epic, uygulamalarında Apple tarafından incelenmeyen veya onaylanmayan bir özelliği etkinleştirdi ve bunu, tüm geliştiriciler için eşit derecede geçerli olan ve müşterileri koruyan App Store kurallarını açıkça ihlal etme niyetiyle yaptı.

Bu, Business Insider tarafından toplanan Epic Games’in AB’deki soruşturma talebine Apple’ın yanıtıydı. Ayrıca, bir Apple sözcüsü “Onun [de Epic Games] Pervasız davranışlar müşterileri piyon haline getirdi ve bunu Avrupa Komisyonu’na açıklamayı dört gözle bekliyoruz.” burada elma bütün bir halkla ilişkiler kampanyası düzenleme kararına atıfta bulunur Epic Games tarafından kullanıcıların desteğini yanlarında bulundurmaya çalışmak.

Sosyal ağları kullandıktan, kendi oyunlarında çevrimiçi etkinliklere ev sahipliği yaptıktan ve uzman basınla iletişime geçtikten sonra, halk arasındaki etkisi şüpheli olmuştur. Ve kesinlikle onun lehine dönmedi. manzana Fortnite’ın yeniden dahil edilmesi lehine birkaç kez gösterildi Epic Games’in davasına devam etmesine rağmen, ihraç edilmesine neden olan yazılımı kaldırması şartıyla App Store’a başvurabilir. Bu sayede kullanıcılar normal şekilde oynamaya devam edebilirler.

Kuzey Dakota, iPhone

Geliştiriciyi onarılamaz hasar argümanını kullanmakla eleştiren Yargıç Gonzalez Rogers’ın kendisi tarafından desteklenen bir nokta. Sulh hakimi kendisi belirtti hasar “kendi kendine verildi” App Store’a dönerken onu davaya devam etmeye davet etti. ABD’deki davanın bu Mayıs’ta başlaması planlanıyor ve burada Tim Cook’un doğrudan ifadesi alınacak.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Epic Games, App Store karşıtı kampanyasını Avrupa’ya taşıyor ve Apple’ı tekel için dava ediyor aslen yayınlandı elma küresi Eduardo Archanco’nun fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…