En ucuz elektrikli araba sigortasını bulun ve karşılaştırın

Gördükleri büyük ilginin farkında olarak, özellikle elektrikli otomobillerin kapsamına odaklanan birçok sigorta şirketi var ki bu, geleneksel mekaniklere kıyasla önemli farklılıkları var gibi görünüyor. Her halükarda, bu sigortaların bu teknoloji için daha yüksek bir fiyata sahip olduğuna dair bir inanç var, ancak durum böyle değil. ne olabileceğini biliyoruz en ucuz şirketler bizim elektrikli için.

Sigorta şirketleri elektriğe odaklanıyor

Sadece birkaç yıl önce nadir görülen elektrikli araçlar, şimdiden dünyanın bir parçası haline geldi. şehir manzarası birçok şehirden. O kadar yaygınlar ki kimse onları fark etmiyor. Pil fiyatları düşerken, birçok yönden herhangi bir sürücünün hayaline benzeyen bu araçların fiyatları da düştü.

Moda oldular, benzin istasyonundan geçmeleri gerekmiyor, performansları içten yanmalı motorlu araçlara benzer hatta onlardan daha üstün ve sürüşü ve bakımı daha kolay. Pazara girişleri hala yavaş olsa ve İspanyol otomobil filosunun büyük bir yüzdesini temsil etmeseler de, gerçek şu ki, büyüyen trendve birkaç yıl içinde dizelin kademeli olarak geri çekilmesiyle birlikte elektrikli otomobiller alternatifler arasında ilk sıraya yerleşecek.

Bu aynı zamanda yapıldı çünkü sigorta şirketleri bir vidayı kendi şartlarına göre çevir ve hizmetler, şimdi bu elektrikli araç serisiyle büyük bir odak noktası sağlıyor. Ve aksi gibi görünse de, hayır; Genel olarak şirketler, inanışlara rağmen aşırı pahalı fiyatlar sunmazlar.

elektrikli araba sigorta şirketleri

Bunlar nelerdir ve neleri içerir?

Dolayısıyla, bu özelliklere sahip bir otomobilin sigortası, genellikle benzinli veya dizel araçlar için tasarlanan poliçelerle aynı teminatları içerir, ancak özel durumlar için koruma ekleyin bu tip araçların başına gelebilir. Örneğin, arabanın aküdeki şarjı biterse, genellikle özel yol yardımı kapsamı içerirler, böylece bir çekici ile en yakın şarj noktasına transfer edilebilir veya bir mobil şarjlı arabanın yardımını alabilir.

Bu nedenle mevcut politikaların türü diğer durumdakiyle aynıdır: Üçüncü Taraf, Genişletilmiş Üçüncü Taraf, Tüm Risk ve Aşırı Tüm Risk. Ancak, kapsamı belirlerken bazı ortak ve bazı özel elektrikli arabalar için. İkincisi, genellikle, aküye atıfta bulunan her şey gibi, bu tür bir aracın özellikleriyle ilgili olanlardır. Bunlar, şarj kablosunun çalınması, pil arızası için yardım veya siber saldırılardan kaynaklanan hasarlar ve diğerleri olabilir.

Elektrikli araba sigortasının bir süre önce daha pahalı olduğu doğru olsa da, yavaş yavaş iyileşiyor, öyle ki bugün sadece yanmalı motorları donatan bir aracın sigortası ile fiyat farkı o kadar fazla değil. Öyle ki şu anda ortalama elektrikli araç sigorta primi yılda 629 euro benzinli için 667 avroya kıyasla. Ve oldukça ucuzlar.

en ucuz fiyatlar

Her geçen gün daha fazla sigorta şirketinin elektrikli otomobiller için özel poliçeler başlattığını söylüyoruz, bu araçların satışlarının geçen yıl üç katına çıktığını hesaba katarsak tamamen normal bir şey. Bu yön ile, şu anda gibi alternatifler bulabiliriz. doğrudan sigortaBugün en ekonomik olan, Risk Altındaki Herkes yöntemi için yaklaşık 335 Euro, Üçüncü Kişiler için ise 146 Euro’dur.

şirketler de var AXA veya Mutua Madrileña, aynısı daha çok elektrik sigortası konusunda şoför temini için hizmet sunanlar.Fiyatları biraz daha değişken ama farkları o kadar da büyük değil. İlki söz konusu olduğunda, Risk Altındaki Herkes için bunlar 574 Euro’dur (Üçüncü Taraflara 155 Euro), Madrid şirketi ise sırasıyla 377 Euro ve 160 Euro’dur.

Elektrikli araç sigortası fiyatları

Sonra gibi seçenekler var Mapfre, Genesis veya Verti, ancak burada biraz daha pahalı politikalar bulabiliriz. Bunlar, Mapfre için 508 (202 €), Genesis için 586 euro (126) ve Verti için 816 euro ile hareket ederek, Üçüncü Şahıslara kapağın fiyatını belirtmez.

Benzer şekilde, çoğu hizmette olduğu gibi, daha az veya daha fazla özelliklere sahip arabaları veya araçları hesaba katarsak bu fiyatlar değişebilir. örneğin, o renault zoefiyatı 16.600 euro civarında. Bunda, Rastreator karşılaştırıcısı bize bu model için Üçüncü Taraflara yılda 202 Euro’dan, All Risk’in ise 571 Euro’dan elde edilebileceğini söylüyor.

ADSLZone’da ilk olarak en ucuz elektrikli araba sigortasını bulun ve karşılaştırın yazısı çıktı.

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…