En son Windows 10 güncellemesi, Flash’ı bilgisayarınızdan otomatik olarak ve geri yükleme olanağı olmadan kaldırır

Desteklenen tüm bilgisayarlara yeni bir Windows 10 güncellemesi sunuluyor. Bu durumda, zaten durdurulan bir araca son vermeyi amaçlayan bir güncelleme: Adobe Flash Player. İşletim sistemini yükselttikten sonra, Adobe Flash Player otomatik olarak kaldırılır bilgisayardan ve güncellemeyi geri alma imkanı yoktur.

Windows 10 güncellemesi KB4577586 adı altında gelir. Bu yeni güncelleme kullanıma sunuluyor 20H2, 2004 ve önceki sürümlerde Windows 10 kullanıcıları için. Kullanıcıyla ilgili herhangi bir değişiklik olmamasına rağmen, Flash’ın kaldırılması gibi önemli dahili değişiklikler bulduk.

Adobe Flash Logosu 0

güvenlik sorunu

Flash by Adobe’nin ölümü, Flash’ın olası herhangi bir ekipten çıkarılması anlamına da gelir. Artık desteklenmediğinden, saldırganların yama uygulanmamış arka kapılardan yararlanmaları daha kolaydır. Bu nedenle, hepsinden daha iyi fikir, onu sadece kullanmak değil, aynı zamanda cihazdan çıkarmaktır. Ve kullanıcı bunu yapmazsa, Microsoft bunu onun için yapacaktır.

Flash Player öldü, ancak Valensiya halk eğitimi için değil (ve üç yıldır uyarıldılar)

Yeni güncelleme yüklendiğinde, Adobe Flash Player’ın tüm izleri otomatik olarak kaybolacaktır. Şöyle böyle. Flash kaldırma gerçekleşir yalnızca daha önce Windows tarafından otomatik olarak yüklenmişse. Yani kullanıcı Adobe Flash Player’ı kendi başına kurduysa, bu güncellemeden sonra da kurulu kalacaktır.

Windows Güncellemesi Adobe Flash 1'i Kaldırın

Her şeyi eski haline döndürmenize izin veren diğer Windows 10 güncellemelerinin aksine, bu güncellemeyle Adobe Flash Player’ı geri yüklemek mümkün değil. Microsoft, kullanıcının isterse tüm Windows 10’u yeniden yükleyebileceğini ancak Flash Player’ın bir daha görünmeyeceğini belirtir.

Windows tarafından yüklenip yüklenmediği, Kaldırma işlemine devam etmek en iyisidir.. Adobe Flash Player artık Adobe tarafından desteklenmediğinden, işletim sisteminde hızla bir güvenlik açığı haline gelebilir. Boşuna değil, tüm büyük işletim sistemleri ve yazılım uygulamaları onu kaldırmaya devam ediyor.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/79/63/d4/6001cc5f4bd22f3a7f/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/79/63/d3/6001c9ba4bd22f3a7f/original/13-google-chrome-tricks-that-probably-did-not-know-bq.jpeg»}

Şimdi Windows 10’da gitti, Chrome’da gitti, Firefox’ta gitti, iOS’ta izi yok ve Adobe kullanımdan kaldırılmasını istiyor. Her şeye rağmen Flash’ı terk etmeyi reddetmeye devam edenler var. Dahası, Flash tabanlı oyunlar sayesinde hiçbir zaman tamamen ortadan kalkmayabilir ve hatta bazıları daha uzun süre dayanabilmesi için açık kaynak olmasını bile isteyebilir.

üzerinden | TechradarDaha fazla bilgi | microsoft

– Haberler En son Windows 10 güncellemesi, Flash’ı bilgisayarınızdan otomatik olarak ve geri yükleme olanağı olmadan kaldırır aslen yayınlandı Xataka Cristian Rus tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…