En iyi mobil antivirüs sizsiniz: Android’inizi kötü amaçlı yazılımlardan korumaya yönelik ipuçları

Antivirüs tavsiye edilir mi? Bu, Android’lerini korumayı düşünen kullanıcılar tarafından en sık sorulan sorulardan biridir. Android, kötü amaçlı yazılım konusunda iyi bir yerde değil, bu nedenle ek önlemler düşünmek mantıklı. Yüklemek istemeniz durumunda en iyilerinden bazılarını önerdik, ancak hiçbir şey indirmeye gerek yok telefonunuzu korumak için.

En iyi antivirüs sensin bazı temel yönergeleri izleyerek Android’iniz korunacak. Neyse ki, kötü amaçlı yazılım neredeyse her zaman aynı yerlerden ve uygulamalardan gelir, bu yüzden size ondan kurtulmanız için basit bir kılavuz vereceğiz.

Google Play Store veya güvenilir mağazalardan alınan APK’lar

kötü amaçlı yazılım

İstediğimizi istediğimiz yerden yükleme özgürlüğü, Android’in güçlü yönlerinden biridir, ancak dosyaların kaynağı konusunda çok dikkatli olmalıyız. Ne Google Play Store ne de APKmirror veya Aurora Store gibi saygın mağazalar kötü amaçlı yazılım içermez, ancak APK’ları güvenilir web sitelerinden indirmek her zaman daha iyidir.

İndireceğiniz uygulama hakkında biraz araştırma yapmanızı, incelemeleri okumanızı ve uygulamanın kaynağı konusunda net olmanızı her zaman tavsiye ederiz. Sizi APK dosyalarını indirmeye davet eden şüpheli web sitelerinden kaçınıngenellikle tepeye çıktıklarından reklam yazılımı ve diğer sorunlar.

İzinler, fuar

izinler

Bir uygulamanın kötü amaçlı olup olmadığını anlamanın kilit noktalarından biri, istediği izin sayısı. Bir duvar kağıdı uygulamasının, cihazınızı kontrol etmek için sizden arama izinleri, kişilerinize erişim veya erişilebilirlik izni istemesi normal değildir.

İzinler konusunda kısıtlayıcı olun ve bir uygulama gereğinden fazlasını isterse, hemen silmekten korkmayın, elbette daha az izin isteyen bir alternatif vardır. Play Store’dan bir uygulamanın ihtiyaç duyduğu izinleri kontrol edebilirsiniz. indirmeden önce, çok kullanışlı bir işlev.

modlardan sakının

Ekran Görüntüsü 2022 02 03 Saat 11 24 27

WhatsApp, Instagram ve diğerlerini değiştiren uygulamalar günün sırası, ve kötü amaçlı yazılımların zirvesinde olduklarını doğrulamak için onlara virustotal üzerinden bir geçiş izni vermek yeterlidir.. Çok havalı olsa da, değiştirilmiş uygulamalar sorunlara yol açabilir, ancak Ogyoutube ve diğerleri gibi istisnalar vardır.

Her şeyden önce, yine izinler konusuna odaklanın. Bir WhatsApp MOD sizden arama izinleri, kişiler, SMS vb. Uygulamalar için çok fazla bilgi kökenini ve niyetini bilmediğimiz.

Android cihazımda virüs var: Kötü amaçlı uygulamalardan kaçınmaya yönelik ipuçları ve bunların nasıl kaldırılacağı

SMS dolandırıcılığına dikkat

SMS

SMS dolandırıcılığı Android’de giderek daha popüler hale geliyor. Yazım hataları olan SMS’lere güvenmeyin ve doğrudan sizden hassas verileri girmenizi isterler. Bankaların kendileri zaten müşterilerine bu tür SMS’leri asla göndermedikleri konusunda uyarıyorlar, bu yüzden onları hemen silin ve verilerinizi asla hafife almayın.

{«videoId»:»x801azu»,»autoplay»:true,»title»:»ANDROID’İNİZİ VİRÜSLER VE ZARARLI YAZILIMLARDAN KORUMA: İpuçları ve Püf Noktaları»}

Cep telefonunuzu güncel tutun

piksel

Cep telefonumuzu güncel tutmak tam bir hayat sigortasıdır. Şu anda yalnızca Samsung ve Google üç yıllık sistem güncellemeleri ve beş yıllık güvenlik yamaları sunar. Bir sunucu söz konusu olduğunda, bu zaten teknik özelliklerin üzerinde bu şirketlerden bir cep telefonu satın almak için bir nedendir.

Saldırıları önlemek için güncel yazılım çözümlerine sahip olmadığı için güncel olmayan bir Android’e bulaşmak daha kolaydır. Telefonunuzu mümkün olduğunca güncel tutunkullandığınız uygulamaların yanı sıra.

– Haberler En iyi mobil antivirüs sizsiniz: Android’inizi kötü amaçlı yazılımlardan korumaya yönelik ipuçları aslen yayınlandı Android Ricardo Aguilar’ın fotoğrafı.

Makalenin orijinal kaynağını kontrol edin

Bunu severim:

Beğendim Doluyor…