Emojileri sever misin? Windows 10’da yazarken bunları nasıl kullanacağınızı öğrenin

İletişim söz konusu olduğunda, Emoji veya ifadeler olarak da bilinen kullanımı giderek daha popüler hale geliyor. Onlarla bir cümleye daha büyük bir anlam verebiliriz, tıpkı bir kelime söylemeden doğrudan cevap vermeye hizmet ettiği gibi. Başlangıçta akıllı telefonlar sayesinde kullanımı yaygınlaştı, ancak bugün Windows 10’da da kullanmak mümkün. Bu yüzden bugün nasıl yapabileceğimizi kontrol edeceğiz. emojiyi kullan ve indir Microsoft işletim sisteminde.

Ve şu anda iletişim kurmak için mobil ve sosyal ağların kullanımı neredeyse gerekli hale geldi. Bunu oluşturan araçlar ve işlevler arasında, emojiler aracılığıyla grafiksel olarak temsil edilebilen duyguları, ruh hallerini veya günlük durumları ifade etme olasılığı yer alıyor.

emojiler nelerdir

Emoji terimi, japonya menşei 1999’dan beri, dijital iletişim yoluyla bir fikri, duyguyu veya hissi ifade etmek için kullanılan görüntüleri veya piktogramları belirtmek için kullanıldığı, hem elektronik mesajlarda hem de WhatsApp veya Telegram gibi anlık mesajlaşmalarda kullanılmaktadır. Kullanımı İnternet kullanıcıları ve akıllı telefonlar arasında çok popüler hale geldi ve Oxford Sözlüğü bile bunu seçti. 2015 yılının sözü gülerek Emoji derin popülaritesi için gözyaşlarıyla. Popülerliğinin bir başka kanıtı da, her 17 Temmuz’da dünya emoji günüi.

2010’dan beri emojiler, tüm dünyada Unicode tarafından eşit olarak temsil edilebilmektedir. Başlangıçta 176 farklı görüntü vardı, 2010’da 700’e ulaştılar. 2020’de rakam 1800’ü aştı. İlki çok daha geniş bir tematik alanı kapsamasına rağmen bazen emojileri ifadelerle eşitleme eğilimindeyiz. Ve şu ki, ifadeler yüz ifadelerini kullanırken, emojiler de bir dizi gerçeği resimlerle temsil edebilir.

Windows 10’da emojiler nasıl kullanılır

Cep telefonumuzda emoji yazmak için klavye uygulamasını kullanmak kolay olsa da, gerçek şu ki Windows 10 ayrıca kayan bir pencere olarak veya sanal bir klavye kullanarak çalışan kendi Emoji seçicisini de içeriyor, ancak bu durumlarda öyle. gizli başka bir şey bulurlar, bu yüzden onu kullanmamış olmamız veya var olduğunu bilmememiz kolaydır. Emojileri aktif edebilmek için iki farklı şekilde yapabiliriz.

Kayan sekmeyi etkinleştirin

Bir yandan, sizi etkinleştirebiliriz. yüzen pencereve bunun için sadece t tuşuna basmalıyız.Windows tuşu ve nokta (Windows + .) Pencere mevcut tüm emojilerle birlikte göründüğünde. Alttaki sekmeden, bazılarında cilt tonunu değiştirebilmek için mümkün olan emojilerle farklı kategoriler arasında seçim yapabiliriz. Yazdığımız metne eklenmesi için istenilen emojinin üzerine tıklamanız yeterli olacaktır. Ayrıca semboller ve Kaomoji ekleme olanağı sağlar.

Windows 10'da kayan emoji sekmesi

Sanal klavye aracılığıyla

Emojileri kullanmamız gereken bir diğer seçenek de görev çubuğundan Windows sanal klavyesini etkinleştirmek. Bunu yapmak için, çubuğun boş bir bölümüne sağ tıklamalıyız ve seçeneği seçmemiz gereken bir açılır menü görünecektir. “Dokunmatik klavye düğmesini göster” Windows dokunmatik klavyenin görev çubuğunda görünmesini sağlamak için. Üzerine tıklarsak ekranımıza gelen sanal klavye çıkacaktır.

Windows 10'da dokunmatik klavye düğmesini göster

Ekranımıza sanal klavye geldikten sonra üzerine tıklayarak emojilere ulaşabiliriz. gülen yüz simgesi kategorilere göre düzenlenmiş tüm seçenekleri görebilmemiz için klavyenin alt kısmında bulduğumuz: yüz özellikleri, yemek, aşk, ulaşım, parti vb.

Windows 10 emoji sanal klavye

Her kategoride yapabileceğimiz tüm emojileri kaydır onu oluşturan, alt çubuğu kullanarak, soldan sağa hareket ettiren. İstediğimiz emojiyi bulduktan sonra üzerine tıklayarak yazdığımız metne ekleyebiliyoruz.

Windows sanal klavye emoji çubuğunu hareket ettirir

Windows 10’da emoji indirmek için web siteleri

İnternette, metinlerimize eklemek için geniş bir emoji kataloğuna sahip farklı web siteleri bulabiliriz. En önemli sitelerden bazıları şunlardır:

Emojipedia, emoji arama motoru

Muhtemelen en eksiksiz web’dir, boşuna değil, nasıl olduğu kabul edilir. emoji arama motoru. Kelimeleri kullanarak ve farklı temalarını keşfederek her sembolü arayabileceğiz. İstenen Emojiyi bulduğumuzda, her birinin bir açıklamasını (İngilizce) bulacağız. Tabii ki, mesajlarımıza daha rahat bir dokunuş verebilmemiz için sadece ilgili düğmeye basarak onları metnimize kopyalamamıza izin verecek. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Emojipedia

EmojiRepo, en eksiksiz emoji depolarından biri

İnternette bulabileceğimiz en eksiksiz emoji havuzlarından biriyle karşı karşıyayız. İçinde bulacağız kategoriye göre düzenlenmiş her türlü emojiinsanlar ve yüzler, hayvanlar ve doğa, yiyecek ve içecek, spor aktiviteleri, seyahat, nesneler, semboller vb. gibi eksiksiz bir arama motoru gibi. Kullanmak istediğimiz Emojiyi bulduktan sonra, Windows panosuna kopyalamak için tek yapmamız gereken üzerine tıklamak, böylece metnimizde basitçe yapıştır işlevini (Ctrl + v) kullanarak kullanabiliriz. Bu bağlantıya tıklayarak web sitelerine erişin.

EmojiRepo

Emoji’ye tıklayın, farklı kategoriler arasından emojinizi bulun

Geniş bir emoji koleksiyonuna sahip başka bir web sitesi emrimizde. Hepsini, ekranı aşağı kaydırarak görebileceğimiz farklı kategorilere göre sıralayacağız. İnsanlar ve yüz özellikleri, hayvanlar, yiyecek ve içecek, spor vb. için klasik kategoriler sıkıntısı olmayacak. Ayrıca, yapabileceğimiz bir bölüm var.Son zamanlarda kullandığımız emojilere erişin, böylece ne zaman ihtiyacımız olursa elimizin altında olsun. Bunları kullanmak için, panomuza kopyalanması için herhangi birine tıklamanız yeterlidir ve ardından mesajımıza yapıştırabiliriz. Bunun için sadece web sitelerine erişmemiz gerekiyor.

Emoji'yi tıklayın

EmojiKeyboard, 3.300’den fazla emoji emrimizde

Bu web sitesinde toplam 12 kategori 3300’den fazla farklı emojiyi kapsar. Diğerlerinin yanı sıra yüzler ve duygular, hayvanlar, yiyecekler, bayraklar gibi klasikleri bulacağız. Diğer benzer web sitelerinde olduğu gibi, kullanımı çok basittir, çünkü panomuza kopyalanması ve ardından istenen yere kopyalanması için sadece istenen Emojiye tıklamamız yeterlidir. Web sitelerine erişmek için buraya tıklayın.

Emoji Klavye

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…