Emoji, Animoji, Memoji ve Memoji Etiketleri Nedir?

Emoji, Animoji, Memoji ve Memoji Etiketleri Nedir?

Apple cihazlarda, bir mesajı veya metni göstermek veya canlandırmak istediğimizde, bir Emoji, bir Memoji, bir Animoji veya bir Memoji Çıkartması kullanabiliriz. Terimler çok benzer, ancak oldukça farklı öğelere atıfta bulunur. Farklılıkları ve her biri ile neler yapabileceğimizi açıklayalım.

emoji

{«videoId»:»x7zguti»,»autoplay»:true,»title»:»iMessage ve hizmeti güçlendirmek için yenilenebilir enerji kullanımı»}

emojiler kavramları temsil eden küçük simgeler. Gülen surattan avokadoya, kalkan uçaktan veya palmiye ağacından geçerek. “Emoji” terimi Japonca’dan gelir, “e” ile anlam ifade eden birleşimdir. O çizdi ve “moji” anlamına gelen karakteryani bir karakter çizimi.

Cihazlarımıza yeni emojilerin gelmesi iki aşamalı bir süreçtir. Her şeyden önce var Unicode Konsorsiyumu standarttan sorumlu tek kod karakterleri kodlamak için Bu organizasyon, örneğin “gülen gözlerle ışıldayan yüz” gibi emoji açıklamalarını oluşturur ve bunlara “U+1F601” kodunu atar. Periyodik olarak bu konsorsiyum, emoji simgelerinin güncellenmiş listesini yayınlar.

İkinci sırada Apple, Google, Facebook, Microsoft, Emojipedia, Twitter, Samsung vb. gibi farklı şirketleri buluyoruz. Bu şirketler, Unicode tanımından başlayarak, bunun bir grafik temsiligörselde gördüğümüz gibi konsepti koruyor, ancak birbirinden oldukça uzak.

gülen emoji

Herhangi bir metinde emoji kullanabilirizaslında her sistemin kendine göre yorumlayacağı bir karakter daha, evet, aktarmak istediğimiz fikri koruyoruz.

animasyon

Animoji’yi doğru bir şekilde anlamak için iPhone X’in lansmanına geri dönmeliyiz. Bu, düğmeyi değiştiren ilk iPhone’du. ev Bir kamera sistemi için Touch ID ve Face ID ile. Kendimizi tanımlamak ve iPhone’umuzun kilidini açmak için yüzümüzün üç boyutlu bir haritasını oluşturur daha sonra bizi tanımak için.

Craig Federighi’nin sunum sırasında söylediği gibi “Tarihin en gelişmiş yüz tanıma sistemi verildiğinde insanlık ne yapıyor? Konuşan kuklaların yüzlerini takın.» Teknolojinin eğlenceli bir yanı var.

animasyon

Animoji, uygulamanın içinde yaşıyor Gönderiler, klavyenin üzerinde görünen maymun şeklindeki buton aracılığıyla onlara erişiyoruz. Bunlar temelde ayı, köpekbalığı, kedi, köpek, panda, dinozor gibi bazı karakterlerdir. iPhone X ve sonraki modellerinde bulunan True Depth kamera sayesinde, bu Animoji yüz ifadelerimizi taklit ediyor. Bunları video olarak gönderebilir, kaydı başlatmak için kırmızı düğmeye dokunabilir veya görüntü olarak göndermek için sohbete sürükleyebiliriz.

Animoji resimleri ve videoları cihazımızda oluşturulur ve şu şekilde gönderilir: onları gönderdiğimiz herkes onları bizim gördüğümüz gibi görecek.

not

Memojiyi yüzümüzle bir Animoji olarak tanımlayabiliriz. Varsayılan olarak gelen karakterlerden birini kullanmak yerine, bir insan yüzünü tüm özellikleriyle (gözler, kulaklar, burun, ağız, saç vb.) kendimizin bir temsili olmak.

not

Bu Memoji’yi özelleştirdikten sonra diğer Animojiler gibi kullanabiliriz.

Memoji veya Animoji çıkartmaları

“Çıkartma” olarak çevirdiğimiz Çıkartmalar küçüktür Görüntüler sohbetlere “yapışabileceğimiz” fikirleri ifade etmek. Çıkartmalar, varsayılan olarak gelen Animoji karakterlerinin yanı sıra oluşturduğumuz tüm Memoji karakterlerinden oluşturulur ve sürpriz, onay, uyku, selamlama vb. farklı duygu veya eylemler gösterir.

Etiketleri Emoji klavyesinden kullanabiliriz, onları seçicinin sol tarafında bulacağız, birlikte En çok kullanılan emoji.

çıkartmalar

Memoji veya Animoji’de olduğu gibi, cihazımız herhangi bir uygulama aracılığıyla gönderebilmemiz için görüntüyü oluşturun iMessage’a ek olarak mesajlaşma, örneğin Telgraf hatta e-posta. Her zaman tam olarak gördüğümüz gibi görünecek.

Bloomberg'e göre Apple, karma gerçeklik kulaklığını önümüzdeki aylarda yüz yüze bir etkinlikte sunmak istiyor.

Emoji, Animoji, Memoji veya Stickers Memoji artık cihazlarımızın tüm bu çizimlerinin ne olduğunu bileceğiz ve hepsinden önemlisi her birinin nasıl kullanılacağını bileceğiz 😊.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Emoji, Animoji, Memoji ve Memoji Etiketleri Nedir?aslen yayınlandı elma küresi David Bernal Raspall tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…