Emeklilik için 2 Milyar Dolardan Fazla Bitcoin: Joker’in Zulasının Emekli Olmaya Karar Vermesinin İyi Bir Sebebi

Joker’in Zulası veya basitçe Joker, dünyanın en büyük ağı (ya da öyle olduğuna inanılıyor). çalıntı kart verilerinin satışı (kartlama olarak da bilinen bir uygulama) 2014’ten bu yana dark web’de, Ocak ayında tüm sunucularının ve yedeklerinin 15 Şubat’ta silineceğini ve bir daha asla gün ışığına çıkmayacaklarını duyurdu. Sonunda, kapatma 12 gün önce uyarı yapılmadan gerçekleşti ve birçok Bu web sitesinin kullanıcılarının büyük bir kısmı büyük miktarda para kaybetti.

Mali açıdan çok karlı olan bir işletmenin kapanmasının nedeninin şu olabileceği açıklandı. şimdiden önemli miktarda para topladılar. Aslında, Forbes’un yayınladığına göre, suçlunun (veya birkaç suçludan oluşan grubun) Joker’in Zulası adını verdiğine inanılıyor. 2.100 milyon dolar (yaklaşık 1.740 milyon euro) biriktirdi bitcoin’de. Böyle bir servetle, diyor finans dergisi, FBI veya Interpol gibi yetkililerden saklanmaya devam etmeye değmez.

Aralık ayında, FBI ve Interpol koordineli bir faaliyet duyurdu bu web sitesi tarafından kullanılan sunucuları ve etki alanlarını keşfetmek için. Görünüşe göre sunucular etkilenmedi ve site TOR aynaları aracılığıyla çalışmaya devam etti.

Çalınan kripto para birimlerini dolar karşılığında değiştirebileceğiniz bir portal

şakacı zulası

Bu portalın temel özelliklerinden biri şudur: suçluların kripto paralarını aklamalarına izin verildi herhangi bir yasa dışı faaliyet yoluyla elde edilmiştir. Kendi adına, Joker’in Zulası ücret alarak para kazandı Bitcoin’i dolara çevirmek için ayrıca çalıntı kartlarla yapılan tüm işlemlerden komisyon alınması.

Derin ağda hayatta kalma kiti

taraklama, Joker’in Stash uzmanlığı, çalıntı kart verilerinin satılmasını içeren bir süreçtir. ve ayrıca suçluların yasadışı kripto para bakiyelerini aklamalarına izin verir. Nasıl? Peki çalıntı kartlardaki veriler hediye kartları satın almak için kullanılır veya daha sonra nakit olarak satılan, kolayca alınıp satılan diğer ürünler.

Joker kullanıcıları erken kapatma ile çok para kaybedebilirdi

derin web şakacısı

Forbes tarafından sağlanan bilgilere göre, Ocak ayında bu karanlık web sayfasındaki bir blog gönderisinde Joker, müşterileri şu şekilde uyardı: bu tarak portalı 15 Şubat’ta kesin olarak kapanacaktı.

Ancak finansal suç analizi için blockchain analitiği kullanan bir şirket olan Elliptic.co, portalın 3 Şubat’ta kapatıldığını söylüyor. Bu kararlaştırılandan 12 gün önce kapatma kararı, birçok müşteriyi bakiyelerini tahsil etmeden bırakacaktı kripto para birimleri için. Uzman bir firmadan, “Bu siber suçluların tam olarak ne kadar para kaybetmiş olabileceğini belirlemek mümkün olmadı” dediler.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/36/e1/d2/5ffd82b03bef07f8c2/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/6a/98/74/5ffd82424bd22fbb53/original/deep-web.jpeg»}

Ayrıca Elliptic.co, Joker’in kartlarla gerçekleştirilen işlemler için komisyon aldığını söylüyor. çalıntı tam olarak belirlenemezancak bunun ortalama %20 olabileceğini hesaplıyorlar.

Tarihi bir bitcoin 50.000 dolara ulaştı ve finans sektörünün devlerini ikna etmeye başladı

Bu yüksek komisyonlar (Elliptic.co’nun hesapladığı) ve Joker’in biriktirdiğine inanılan servet, Dark web’in bu karakterinin (veya grubunun) veda mektubunda (bu metinde ekli) söylediklerini dikkate alırsak şaşırtıcıdır. “dünyadaki tüm paralar seni asla mutlu etmeyecek” ve bu bu hayattaki en değerli şeyler bedava. Joker’in Zulası, genç ve yaşlı siber gangsterlere “bu kolay para peşinde kendinizi kaybetmeyin«. Ayrıca bu web sitesini bir daha asla açmayacakları ve gelecekteki sahtekarlara güvenmedikleri konusunda uyardılar.

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Emeklilik için 2 Milyar Dolardan Fazla Bitcoin: Joker’in Zulasının Emekli Olmaya Karar Vermesinin İyi Bir Sebebi aslen yayınlandı Genbeta Barbara Becares’in fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…