Eğitim uygulamaları: Öğrenilecek en iyi uygulamalar

Eğitim uygulamaları: Öğrenilecek en iyi uygulamalar

eğer arıyorsan eğitim uygulamaları İyi bir yere geldiniz: Okumayı öğrenecek uygulamaların, eklemeyi öğrenecek uygulamaların, kodlamayı öğrenecek uygulamaların… ve çok daha fazlasının en eksiksiz listesine sahibiz. Ve okul ortamında uygulamaların kullanımı artık çok az kişinin sorguladığı bir gerçektir. Pandeminin beraberinde getirdiği yeni sosyal gerçeklik, sınıf içinde ve dışında iletişim kurma, ilişki kurma, öğrenme ve öğretme şeklini değiştirdi.

Eğitim sistemi daha da dijital bir modele doğru tam bir dönüşüm içinde yeni sınıf konseptine cevap verebilmek için. Okulların, velilerin ve öğrencilerin ihtiyaçları, eğitim uygulamalarının indirilmesinde ve kullanılmasında büyük bir artışa yol açmıştır. Aslında, Bu tür uygulamaların kullanımı yalnızca Mart ayında %105 arttı.

Yaz aylarında eğitim uygulamalarının kullanımı azalsa da genel olarak İspanya’da uygulamaların kullanımı geçen yılın Eylül ayına göre %25 arttı. Büyük ölçüde çevrimiçi olacak yeni öğretim yılının bu uygulamaların kullanımında önemli bir artışa işaret etmesi bekleniyor.

İşte size bazı öneriler. öğrenilecek uygulamalarJaime Alonso Abruña Vakfı ve Jaime Alonso Akademisi’nin arkadaşları tarafından yapılan bir derlemeye göre, bizim için bazılarını özetledi. en iyi mobil uygulamalar (ücretsiz veya neredeyse ücretsiz) ki bu yaz çocuklar eğlenirken öğrenmeye devam etsinler.

tavsiyelerini de ekledik. qustodioaileler için dijital bir güvenlik ve refah platformu olan , analiz etti İspanyol reşit olmayanlar tarafından şu anda en çok kullanılan eğitim uygulamaları olan ve en iyi önerilerde bulunan her birinin nelerden oluştuğunu açıklamak ve matematik problemlerini çözmelerine, dil öğrenmelerine ve ev ödevlerini daha iyi organize etmelerine nasıl yardımcı olacakları


İlginizi çekebilir:Android veya iPhone’unuzla en iyi antrenman uygulamaları


Okumayı öğrenmek için uygulamalar

Bebeklerden 5 yaşındakilere kadar çocuklar için alfabe uygulaması ile alfabeyi İngilizce ve İspanyolca olarak öğrenebilirler.Çocuklar için Alfabe, alfabeyi İngilizce ve İspanyolca öğrenmek için eğitici oyunlar sunan bir uygulamadır.

Çocuklar için Alfabe adı altında, okumayı öğrenmek için bu uygulama, bebeklerden 5 yaşındakilere kadar herkes için alfabeyi İngilizce ve İspanyolca olarak öğrenebilecekleri çok sayıda eğitici oyun sunar. Bu uygulama ile alfabeyi hızlı ve eğlenceli bir şekilde öğrenecek, farklı oyunlar ve seviyelerde (kolay, orta ve zor) hafızalarını geliştirecekler. Renkli ve çekici resimler, harfler, ünlüler… Okumayı öğrenmenin mükemmel ve eğlenceli bir yolu.

Okumayı öğrenmek için tek uygulama değil, ama bizim favorilerimizden biri.

İnsan vücudunu öğrenmek için uygulama

Toca Doctor, 3 ila 5 yaş arası çocukların vücudun bölümlerini tanımasını sağlarToca Doctor Uygulaması ile çocuklar vücudun bölümlerini öğrenebilirler.

Evet, ama cep telefonuyla. Sadece Apple Store’da bulunan Toca Doctor uygulaması, miniklerin insan vücudunun içinde ne olduğunu, kendi vücutlarını bilmelerine yardımcı oluyor. Doktora dönüştüler, 21 eğlenceli bulmaca ile birbirleriyle yüzleşecekler, hastaları muayene edecekler ve yavaş yavaş vücudumuzun nasıl çalıştığını öğrenecekler. 3 ile 5 yaş arası çocuklar için ideal bir uygulama.

Boyama ve renklendirme uygulamaları

400'den fazla resim içeren Boyama Kitabı Uygulaması, çocukların içlerindeki sanatçıyı ortaya çıkarmasına olanak tanır.Boyama Kitabı Uygulaması, küçüklerin yaratıcı yönlerini keşfetmelerini sağlar

Mobil boyama kitabı. Çizmeyi öğrenmek için uygulamalar çok faydalıdır. Tıpkı hem çocuklar hem de yetişkinler için boyama uygulamaları gibi.

İşte bu uygulama, küçüklerin tüm yaratıcılıklarını kullanmaları ve içlerindeki sanatçıyı ortaya çıkarmaları için mükemmel. Hem Android’de hem de Apple’da ücretsiz ve mevcut olan Boyama Kitabı, her türden 400’den fazla görsele sahiptir: hayvanlar, arabalar, insanlar, uçaklar ve şehirleri veya ünlü insanları öğrenebileceğiniz çok daha fazlası. Renkler arasında eğlenceli saatler.

Matematik öğrenmek için uygulama

4 ila 14 yaş arası çocuklar için ideal olan Smartick, onlara matematiği eğlenceli bir şekilde öğretiyorSmartick Uygulaması ve günlük 15 dakikalık oturumlarla matematik öğrenmek eğlenceli olacak

Eklemeyi öğrenmek için uygulamalar listemizde gördüğümüz gibi, matematik öğrenmek için çok ilginç uygulamalar için öneriler var.

Bu da Smartick tarafından, günlük 15 dakikalık oturumlarla çocukların eğlenirken matematik öğrenmesini sağlayacak bir uygulama ile kanıtlanmıştır. akıllı en gelişmiş temellere dayanan bir çevrimiçi öğrenme yöntemidir. yapay zekaher çocuğun profilinin ve öğrenme hızının bilinmesine ve bununla birlikte bir özel müfredatiçeriği gerçek zamanlı olarak davranışınıza uyarlamak.

Sütunları günlük kısa seanslar (15 dakika), maksimum konsantrasyon, kişiselleştirilmiş ve kişiselleştirilmiş içerik ve geri bildirim şimdi.

Gerçek zamanlı olarak öğrencinin tepkisine uyum sağlayan alıştırmalarla Smartick, 4 ila 14 yaş arası çocukların matematiğin sıkıcı olduğunu düşünmeyi bırakmaları için mükemmel bir yoldur. Ayrıca Smartick’te egzersizler otomatik ve anında düzeltilerek çocuğun motivasyonunun artmasına ve öğrenmenin çok etkili olmasına yardımcı olur.

Bir başka ilginç alternatif ise fotomatiçin bir uygulama matematik öğren veya problem çöz. Bu araç, yalnızca mobil kamerayı kullanarak matematik problemlerini anında okumanıza ve çözmenize olanak tanır. Öğrencilerin “hile yapmak” için kullanabileceği için bu seçenek hakkında endişeler var. Yine de öğretmenler, bir matematik problemini çözemedikleri ve anlayamadıkları zaman öğrencilere yardımcı olabileceğine inanmaktadırlar.

Programlamayı öğrenmek için uygulama

codeSpark, programlamanın temellerini öğrenmek için 4 ila 9 yaş arası çocuklar için idealdir.codeSpark Uygulaması ile çocuklar programlamanın temellerini öğrenebilirler.

Programlama öğrenmek için uygulamalar çok var. Ve şüphesiz, programlama ve robotik gelecek yıllara damgasını vuracak iki trend.

Öyleyse neden çocukları geleceklerinin ne getireceğiyle tanıştırmıyorsunuz? CodeSpark’ın aradığı şey bu, 4 ila 9 yaş arası çocuklara yönelik, farklı etkileşimli etkinlikler aracılığıyla programlamanın temellerini öğrenecekleri bir uygulama: bulmacalar, oyunlar, adım adım yaratıcı projeler, oyun tasarımı ve çevrimdışı yazdırılabilirler. Gelecek sizin elinizde ve bu yazdan.

Ödev düzenlemek için uygulamalar

Dersleri öğretmek veya ev ödevlerini organize etmek için, belki de en bilineni Google Sınıfı: Bu, Gmail ve Google Takvim’i içeren Eğitim için G Suite paketinin parçası olan bir web hizmetidir. Ev ödevlerini düzenlemeye ve sınıfların kullanımını artırmaya yardımcı olur.

saat Qustodio tarafından Mayıs ayında ‘Uygulamalar ve dijital yerliler: yeni normallik’ üzerine yürütülen araştırma, Google Classroom, İspanya’da 1. sırada yer aldı, önemli bir büyüme ile ve Eylül sonunda, okul yılının gelişmesiyle birlikte tekrar işgal etmesi şaşırtıcı değil.

Bir başka ilginç seçenek BlinkLearningdijital bir platform yayıncıların içeriklerini ve kitaplarını öğrencilerin çevrimiçi erişebilmeleri için uyarlamalarına olanak tanır. Öğretmenlerin sınıfları yönetmelerine yardımcı olan bir araçtır. BlinkLearning, İspanya Sanayi, Enerji ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenen bir uygulamadır.

han akademisi, kendi adına, ücretsiz birinci sınıf eğitim sunan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. bir kişiselleştirilmiş eğitim sistemi farklı konuların her öğrenciye uyarlandığı, bu da öğretmenlerin bireysel ilerlemeyi anlamalarını sağlar.

Leave a Reply