Edge’i yüklerken veya çalıştırırken sorun mu yaşıyorsunuz? bunları böyle çözersin

Microsoft’un yeni İnternet tarayıcısı Edge, pazarda yer edinmek ve Chrome gibi diğer tekliflerle kafa kafaya rekabet etmek istiyor. Sunduğu iyi sonuçlara rağmen mükemmel bir yazılım değildir. Bu yüzden sorunu nasıl çözeceğimizi göreceğiz. Edge’in en yaygın hataları bulabileceğiniz

Çoğunuzun kesinlikle hatırlayacağı gibi, Windows 10 ile birlikte Microsoft, Internet Explorer’ın yerini alan bir tarayıcı başlattı, ancak çok az başarılı oldu. Windows’ta önceden kurulmuş olmasına rağmen pek kabul edilmeyen klasik Edge’den bahsediyoruz. Bu nedenle Redmond merkezli firma, üzerinde çalışmaya devam ettiği bir projeye başlama kararı aldı. Özellikle yeni tarayıcıya atıfta bulunuyoruz Köşe bu da her şekilde klasiğin yerini alıyor.

Yeni Edge, Chrome ile rekabet etmek için geldi

Aklımızda tutmamız gereken ilk şey, burada bugün en çok kullanılan program türlerinden birinden bahsettiğimizdir. Bu nedenle, Microsoft’un önemine sahip şirketlerin tüm bunların geliştirilmesine gösterdiği ilgi. Bunun için bir süre önce herkese yeni Kenar Kromu örneğin, Chrome ile rekabet etmek istediğiniz. Dolayısıyla bunun Microsoft için son zamanların en iddialı projelerinden biri olduğu, dolayısıyla çabaları olduğu söylenebilir.

Onu henüz tanımayanlarınız için, Edge adı aynı olmasına rağmen, bu yeni projenin klasikle hiçbir ilgisi olmadığını söyleyin. Burada, eleştirilen EdgeHTML motorunu, görselleştirme motoru olan Blink’i kullanmak için zaten ıskartaya çıkaran tamamen farklı bir yazılımla karşı karşıyayız. Krom, diğer birçok tarayıcı arasında. Gerçek şu ki, büyümeyi ve gelişmeyi bırakmayan çok ilginç bir yazılımdır. Bununla birlikte, çoğu yazılımda olduğu gibi, kendi hataları veya harici hatalar nedeniyle hatasız değildir. Bu nedenle, aşağıda en yaygın olanlardan bazıları ve bunların nasıl çözüleceği hakkında konuşacağız.

Edge’de bulabileceğimiz yaygın hatalar

Bu yeni ve ilginç çalışmada bulabileceğimiz birkaç sorun var. microsoft projesi. Yaygın olmadıkları doğrudur, ancak aniden ortaya çıktıklarında işimizde bir rahatsızlık haline gelebilirler. Bu yüzden tüm bunları mümkün olan en hızlı ve en etkili şekilde çözmeye çalışmalıyız. Bu nedenle, aşağıda bu sistemin müdavimleri tarafından birkaç kez rapor edilmiş olan bir dizi başarısızlıktan bahsedeceğiz. tarayıcıve olası çözümleri.

Böylece, tüm bunlarla birlikte, ileri düzey bir kullanıcı olmasanız bile, en yaygın Edge hatalarını basit bir şekilde düzeltmeye çalışacağız.

Tarayıcı kurulumu başarısız oldu

Yeni Edge’i manuel olarak kurmaya çalışırken, bize şunu söyleyen bir hata bulursak, Kurulum başarısız oldu, nasıl düzeltileceğini görelim. Bunu yapmak için, manuel olarak indirip kurabilmemiz için bu bağlantıdan programın resmi indirme sayfasını ziyaret edebiliriz.

indirme kenarı

Bunu herhangi bir program gibi indiriyoruz, ardından Edge kurulum dosyasını çalıştırıyoruz ve kurulumun bitmesini bekliyoruz. Ancak, tüm bunlara rağmen şunu yazan bir hata görürsek: Yükleme, bir hata nedeniyle başarısız oldu. hata belirtilmemiş. Microsoft şu anda çalışıyorsa, lütfen kapatın ve tekrar deneyin, başka bir çözümümüz var.

İlk iş size bahsettiğimiz mesajı kapatmak olacak ve bu durumda şirketler için Microsoft Edge web sitesine erişiyoruz, bu bağlantıdan elde ettiğimiz bir şey. Burada Windows için en son 64 bit kararlı sürümü seçip indiriyoruz. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra MicrosoftEdgeEnterprisex(64) adlı MSI dosyasını çalıştırıyoruz ve bu sefer Edge başarıyla ve hatasız olarak kurulacak.

kenarKurumsal

Edge, verilerimizi senkronize etmemize izin vermiyor

ile Edge’de oturum açmamız durumunda Microsoft hesabı, bilgileri o hesabı kullanan tüm cihazlar arasında senkronize ederiz. Ancak bahsettiğimiz bu veri senkronizasyonunun çalışmaması da söz konusu olabilir. Burada sık kullanılanların, otomatik doldurma verilerinin, şifrelerin, uzantıların, koleksiyonların vb. önemine ilişkin unsurlara atıfta bulunduğumuzu unutmayın.

Ama eğer herhangi bir nedenle, girerken hesap kimlik bilgileri, bu veriler senkronize değil, çözüm basit. Yaptığımız ilk şey program menüsüne gitmek ve ardından Yapılandırma seçeneğine tıklamak. Bundan sonra sol panelde Profiller’i seçiyoruz ve Senkronize edeceğiz. Yukarıda bahsedilen hata ile karşılaşılması durumunda pencerenin alt kısmında Restore synchronization seçeneğine tıklıyoruz.

senkronizasyonu sıfırla

Edge çalışıyor ancak birkaç saniye sonra kendini kapatıyor

Bu, birçok kullanıcının yükledikten sonra bulduğu başka bir hatadır. microsoft tarayıcı takımlarında. Spesifik olarak, programın çalışmaya başladığını kastediyoruz, ancak birkaç saniye sonra hiçbir şey yapmadan kendi kendine kapanıyor. Bunu çözmek için önerdiğimiz ilk şey, bazı bilgisayarlarda eski bir sürüm çökebileceğinden tarayıcının en son sürümünü yüklemektir.

Ayrıca, bilgisayarda çalışan güvenlik yazılımımızın olması veya antivirüs üçüncü taraflardan da güncellemeliyiz. Bunun nedeni, bu programların bir tür çakışma oluşturması olabilir, bu nedenle Edge çalışamaz.

En yaygın Edge hatalarını güncelleyin

Edge bazı web sitelerinde aniden çöküyor

Edge’in bu anlamda en yaygın hatalarından bir diğeri, aniden ve belirgin bir açıklama olmadan, yazılım çöküyor. O zaman onunla artık hiçbir şey yapamayız, sadece yeniden başlatın, bu devam ederse sorun olur. Bu nedenle, bu noktada size önbellek, çerez veya geçmiş gibi verileri silmek için en yaygın çözümün ne olduğunu anlatacağız.

Bunu yapmak için yaptığımız şey program menüsünü açmak, Ayarlar’a gitmek ve sol panelde Gizlilik, arama ve hizmetler seçeneğini seçmek. Sağ tarafta zaten adında bir bölüm görebiliriz. Tarama verilerini temizle, bu yüzden Neyin silineceğini seçin’e tıklıyoruz. Burada bahsettiğimiz ve Edge’in sakladığı verileri ve ayrıca silmek istediğimiz süreyi zaten buluyoruz.

verileri sil Edge'in en yaygın hataları

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…