Edge’i resmi Microsoft oyun temalarıyla özelleştirin

Çalıştığımız ekipman ne kadar önemliyse, üzerinde kullandığımız yazılım da o kadar önemli olduğundan kimsenin en ufak bir şüphesi yok. Windows’un bir işletim sistemi olarak önemini anlatan başlıklar burada devreye giriyor veya Krom ve Edge, diğerleri arasında, web tarayıcıları olarak.

Ayrıca günlük olarak bir fotoğraf veya video düzenleyici, multimedya oynatıcı, ofis paketi ve çok daha fazlasını kullanıyoruz. Ancak aynı satırlarda büyümeyi bırakmayan bir yazılım sektörüne odaklanmak istiyoruz. İnternet tarayıcılarına, birden fazla cihazda giderek daha fazla kullandığımız programlara atıfta bulunuyoruz. Aslında son zamanlarda bu türden en başarılı önerilerden birinden bahsetmek istiyoruz. Bu durum yeni Microsoft Kenarı.

Bu, birlikte başlatılan orijinal Edge’in yerini almaktan sorumlu programdır. Windows 10 ve ne kadar az kabul gördüğünü. Bu nedenle, Redmond’dan olanlar birkaç ay önce yazılımın yeni bir sürümünü başlatmayı seçti, şimdi Google’ın Chromium motoruna odaklandı. Birkaç aylık yaşamda bu, efsanevi olanın üstesinden gelmeyi başaran bir alternatiftir. firefox Mozilla’dan. Bu nedenle, gidecek çok yolu olmasına rağmen, zaten Chrome’un peşinde.

Microsoft Edge’de Chrome temalarını kullanın

Bu yeni tarayıcının microsoft pek çok kişi tarafından merakla bekleniyordu ve ilk sürümle neredeyse hiçbir ortak yanı yok. Buradaki Redmond’lular, yazılımı günümüze uyarlamaya ve bunun kadar önemli bir pazara girmeye çalıştılar. Size söylediğimiz gibi, buna dayanmaktadır. krom, bu nedenle, arama devi Chrome’un kendisini bulduğumuz bazı şeyleri başkalarıyla paylaşır. Google Chrome, dünyanın en çok kullanılan tarayıcısıdır ve uzun yıllardır bizimle birliktedir.

Bu nedenle Microsoft bu pazarda geride kalmak istemiyor ve yeni projesi olan Edge Chromium’u geliştirmekten vazgeçmiyor.

kenar arayüzü

Aslında ve büyük bir bölümünü paylaştıkları için kaynak koduher iki program da temalar veya uzantılar. Başlangıçta Chrome için geçerli olan bu öğeler, örneğin yeni Microsoft tarayıcısını özelleştirmek için Edge’de kullanılabilir. Bunun için size anlattığımız bu linkten Chrome’un tema sayfasına gitmemiz yeterli. İçinde, bizi en çok ilgilendireni seçebilmemiz için bu türden çok sayıda öğe buluyoruz.

krom kenar teması

Üzerine tıklamamız ve ardından kendimizi yerine koymamız yeterli. buton Edge’de açtığımız yeni sekmeler için zaten varsayılan olarak ayarlayabilmemiz için Chrome’a ​​ekleyin.

Edge’i özelleştirmek için Microsoft temalarını kullanın

Ama daha önce de tahmin edebileceğiniz gibi, az önce bahsettiğimiz bu konular aslında krom mağazası. Bunları Microsoft yazılımlarında sorunsuz olarak kullanabileceğimiz doğru ancak Redmond’un en azından uzun vadede hedefi bu değil. Bu nedenle, yakın zamana kadar bu, kullanıcıların tarayıcılarının görünümünü değiştirebilmeleri için geçici bir çözüm olarak kabul edilebilirdi.

Unutulmamalıdır ki, bu projeyi geliştiren yazılım devi için çok önemli bir projedir. işletim sistemi En çok kullanılan PC. Bu nedenle, tarayıcı sektöründe de önemli bir yer açmak istiyor. Sadece Windows 10 için değil, gelişmeyi ve büyümeyi bırakmayan bir programdan bahsediyoruz. Sistemin önceki sürümlerinde, macOS, Linux ve hatta mobil cihazlarda avantajlarından da yararlanabiliriz.

Bu nedenle Redmond merkezli firma, bu konuda bir adım daha atmak için son zamanlarda eklenti mağazasında kendi temalarından oluşan bir dizi başlattı.

Edge için Microsoft Store’a nasıl erişilir

Bize bir fikir vermesi için, bahsettiğimiz mağazada iyi miktarda gibi unsurlar bulacağız. uzantılar. Bunları çok yönlülüğünü artırmak için yazılımın kendisine ekleyebiliriz ve işlevsellik. Buradan erişebiliriz.

kenar uzantılarını depola

Bunları, gerçekten ihtiyacımız olanı daha hızlı bulmamıza yardımcı olacak farklı kategorilerde kataloglanmış buluyoruz. Ancak bu özel durumda odaklanmak istediğimiz şey, Microsoft’un kendisinin eklediği Temalar adlı yeni bölümdür. Tahmin edebileceğiniz gibi, burada tarayıcıyı süslemek için kullandığımız bu türden bir dizi öğe buluyoruz. Bunlar zaten Microsoft’a aittir, bu nedenle tasarımları bu programa özel olarak kabul edilebilir.

Kendi Edge Temaları

Microsoft temalarını Edge’e yükleyin

Gerçek şu ki, şu anda Edge için çok fazla tema bulamıyoruz, ancak her şey bunların sayısının artacağını gösteriyor. hava Durumu. Bu nedenle, bunları şu anda kullanabilmek ve programın görünümünü özelleştirebilmek çok basittir. Sadece aramamız ve seçmemiz gerekiyor tema en çok yeni Edge pencerelerine başvurmakla ilgileniyoruz. Bulduktan sonra, yorum yaptığımız bu öğelerin her birinin sağında bulunan Al düğmesine tıklıyoruz.

Kenar temaları ekleyin

Bitirmek için tek yapmanız gereken, değişikliğin etkili olması için Tema ekle düğmesine tıklamak. Ek olarak, aklımızda tutmamız gereken bir şey de, bunun eşit derecede basit bir şekilde geri alabileceğimiz bir değişiklik olduğudur. Bunu yapmak için, bize geri dönmek yeterlidir. kenar mağaza daha önce bahsettiğimiz ve kurulu temayı tekrar bulalım ve şimdi aktif. Ancak, bu durumda, sağınızda, programdan kaldırmak için tıklamamız gereken, Kaldır yazan bir düğme göreceğiz.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…