Edge yakında Word, Excel ve daha fazla dosyayı indirmeden açacak

Microsoft, yeni web tarayıcısı Edge’i hepsi bir arada bir araca dönüştürmek istiyor. Microsoft, doğrudan Chrome ile rekabet etmek için bir dizi özellik ve işlevi paketlemenin yanı sıra, PDF görüntüleyici gibi Google’ın yerel tarayıcı özelliklerinin çoğunu da geliştirdi. Artık Microsoft, diğer dosya türlerini benimsemek ve kullanıcıların başka bir şey yüklemeye veya hatta İnternet’ten indirmeye gerek kalmadan bunları doğrudan tarayıcıda açmasına izin vermek istiyor: ofis belgeleri.

Birisi bir Office dosyasını paylaştığında (bir KelimeBir yaprak Excel, vb) İnternet üzerinden açılabilmesi için diğer herhangi bir dosya gibi indirilmesi gerekir. Ve dosyalar PC’ye kopyalandıktan sonra, ilgili programla açılmaları gerekir.

Microsoft, web tarayıcısının kullanışlılığını yeni bir düzeye taşımak amacıyla, herhangi bir Office belgesini PC’ye indirmeden bile açabilmek için tarayıcıya bir uyumluluk katmanı eklemeyi başardı. Erişirken göreceğimiz şey, söz konusu belgeyi görebileceğimiz aşağıdaki gibi bir pencere olacaktır.

Edge - Akışlı DOCX Belge Görüntüleyici

Ayrıca, olasılığı gibi elimizde birkaç seçeneğimiz olacak. dosyayı indir PC’ye kopyalayın OneDrive ve hatta yazdırın. Genel olarak konuşursak, Edge PDF görüntüleyiciye çok benzeyen, ancak Word belgelerine, Excel sayfalarına ve PowerPoint sunumlarına odaklanan bir görüntüleyicidir.

Yeni Edge özelliği nasıl etkinleştirilir

Microsoft bu yeni özelliği isteğe bağlı hale getirdi. Bu dosyaların her zaman olduğu gibi indirmeye devam etmesini istiyorsak, bir tıklama ile devre dışı bırakabiliriz. Office görüntüleyicinin yeniden çalışmasını istiyorsak, yeniden başlatmak için tek bir tıklama yeterlidir.

Etkinleştirmek için, sadece bölümüne girmemiz gerekiyor. Ayar Edge ve « bölümündeİndirilenler» « adlı bir seçenek bulacağızOffice Viewer ile Office dosyalarını web üzerinde hızla görüntüleyin«. Bu işlevin etkinleştirilmesini isteyip istemediğimize bağlı olarak anahtarı etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabiliriz.

Edge - Office Görüntüleyiciyi Etkinleştir

kullanılabilirlik

Şu anda Microsoft, bu yeni belge görüntüleyiciyi yalnızca tarayıcının Canary sürümünün (şu anda 90 sürümü) bazı kullanıcıları üzerinde test ediyor. Bu, bu sürümü yüklemiş olsak bile bize görünmeyebileceği anlamına gelir.

Geliştirme iyi devam ederse ve görüntüleyici yeterince kararlı kabul edilirse, özellik tüm Edge kanarya kullanıcıları için etkinleştirilecektir. Ve oradan, Microsoft bu yeni özelliği tarayıcınızın tüm kullanıcılarına sunmak için çalışmaya başlayacak. Edge, ilkbaharda gerçekleşmesi gereken kararlı sürüm 90’a ulaştığında, hepimiz bu yeni özelliğin yanı sıra şirketin test ettiği diğer özelliklerin keyfini çıkarabiliriz. çocuk güvenli modu.

Edge, Windows 10’da zaten varsayılan PDF görüntüleyicimiz ve Word’ün belge görüntüleyicisi de olmak istiyor. Sırada ne olacak? Edge tabanlı Windows için yeni bir fotoğraf görüntüleyici mi? Yakında öğreneceğiz.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…