Edge Legacy zaten sonunu düzeltti: Microsoft, Nisan güncellemesiyle onu ekiplerimizden kaldıracak

Birkaç gün önce Microsoft’un yakın gelecek planları arasında hepimizin bildiği klasik Edge’in yeri olmadığını gördük. 21H2 şubesi için dil paketinin analizi, Edge Legacy’nin izini göstermiyor ve şimdi Microsoft’un Windows 10 güncellemesiyle Edge Legacy tarayıcısını otomatik olarak silecek hangi Nisan ayında piyasaya sürülecek.

Açık bir sırdı, bu yüzden birçok kullanıcı için sürpriz olacağından şüpheliyiz. Edge’in klasik versiyonu Edge Legacy, yeni Chromium tabanlı Edge’e yer açmak için sona eriyor. Ve evet, Edge 9 Mart’ta destek almayı bırakacaktı, şimdi biliyoruz ki bahardan itibaren kaldırılacak.

Spartan Lcu Comms Yürüyüş Güverte Uzun Mahsul

İki versiyon arasında barışçıl bir birlikte yaşamanın hiçbir şeyi yok. Edge Legacy’nin artık bir yeri yok veya en azından Microsoft’un işaretlediği yol haritasından çıkarılabilecek olan bu. Ve Edge Legacy’yi bitirmek için, Microsoft, 13 Nisan’da yayınlanacak olan Windows 10 güncellemesini kullanacak.

“…yeni Microsoft Edge’in 13 Nisan 2021’de Salı Güncelleştirmesi (veya “B”) sürümü olarak da bilinen Windows 10 aylık toplu güvenlik güncelleştirmesinin bir parçası olarak kullanıma sunulacağını duyuruyoruz. Bu güncelleştirmeyi cihazınıza uyguladığınızda cihazlar, Microsoft Edge Eski masaüstü uygulaması kaldırılacak ve yeni Microsoft Edge yüklenecek.”

Bu güncelleme yayınlandığında ve yükleme işlemi sırasında Microsoft, Edge Legacy’yi bilgisayarlarımızdan kaldıracak ve yeni Chromium tabanlı Edge’i otomatik olarak yüklemeye devam edecektir. Edge HTML’ye dayalı klasik sürümün kullanılması durumunda, simgelerin nasıl değiştiğini göreceğiz ve yeni tarayıcımız var.

Yeni Microsoft Edge için Chrome'dan ayrılırsanız kazandığınız (ve kaybettiğiniz) şey budur

Yine de, Microsoft’tan son ana kadar beklememenizi tavsiye ediyorlar ve Edge’in öncekinden çok daha çok yönlü ve daha fazla seçeneğe sahip yeni sürümüne geçiş yapın. Örnek olarak, Chrome uzantıları ve temaları için destek var.

Ve eski Internet Explorer 11’in dayanıklılığını merak ediyorsanız, bu bir süre daha devam edecek ve Ağustos 2021’e kadar güvenlik güncellemelerini almaya devam edecek.

Yeni Chromium tabanlı Edge, kullanıcılar arasında ilgi gördü ve giderek daha fazla insan bir tarayıcıyı denemeye karar veriyorbu şimdi evet, Google Chrome ve Mozilla Firefox için zorlaştıracak gibi görünüyor.

üzerinden | microsoft

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Edge Legacy zaten sonunu düzeltti: Microsoft, Nisan güncellemesiyle onu ekiplerimizden kaldıracak aslen yayınlandı Xataka Windows José Antonio tarafından.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…