Edge, çocuklar ve diğer ilginç haberler için güvenli bir mod başlattı

Microsoft, yeni tarayıcısında her şeye bahse giriyor: Köşe. Internet Explorer ile liderliğini kaybettikten ve orijinal Edge ile büyük bir başarısızlık yaşadıktan sonra, şirket şimdi aynı temele dayalı yeni bir tarayıcı olan Chromium ile bir kez daha Chrome’un gerisinde. Ve Chrome bir süredir neredeyse hiç haber vermeden durgunken, Microsoft’un yeni tarayıcısı yenilik yapmaktan başka bir şey yapmıyor. Ve sık sık, az önce gördüğümüz gibi en ilginç haberleri ve özellikleri bulabiliriz.

Daha sonra göreceğimiz yenilikler geliştirme sürümlerinde mevcuttur, Kanarya, tarayıcıdan. Tarayıcıyı güncellemeniz ve tüm bu yeni özellikleri onun kararlı dalında bulmanız birkaç hafta veya ay alacaktır.

Edge, internette gezinirken en küçük çocukları koruyacak

Windows, internette gezinirken küçükleri korumamıza yardımcı olmak için tasarlanmış çeşitli işlevlere sahiptir. Ancak, Windows 10 ve OneDrive’da aile modunu ayarlamayı ve açmayı ve bunu çocuğun hesabına bağlamayı içerdiğinden, bunların başlatılması ve çalıştırılması biraz karmaşıktır. Veya bir ebeveyn kontrol programı kurun.

bu yeni “Çocuk Modu” veya Microsoft Edge’in çocuk modu Küçüklerin İnternet’e bağlanabilecekleri ve yalnızca “tüm aile için” içerik tüketebilecekleri güvenli bir ortam sağlar, sayısız tehlikeden ve ağı dolduran uygunsuz ve yetişkinlere yönelik içerikten uzak durur.

Edge - Çocuk modunu etkinleştir

Bu modu etkinleştirdiğimizde seçebiliriz iki yaş aralığı arasında: 5-8 yaş arası ve 9 yaş ve üzeri. Her mod, bu yaşlara göre içerik filtreleme sağlar. Tarayıcı, Bing Güvenli Arama’yı etkinleştirir ve Edge’in çocuk modunu kullanırken tüm aileye yönelik olmayan tüm içeriği kısıtlar.

Edge çocuk modu yaş aralığı

Bu modu etkinleştirdiğinizde, tarayıcı kendini otomatik olarak şu şekilde yapılandırır: Tam ekran reşit olmayan bu şekilde gitmesin diye. Çıkmak için yetişkin şifresini girmelidir, böylece çocuğun bu güvenli moddan çıkmasını ve örneğin başka bir tarayıcı açmasını engelleyeceğiz.

Hepsinden iyisi, bu çocuk modunu, bilgisayarımıza başka bir şey yapılandırmak veya yüklemek zorunda kalmadan, bir tıklama ile doğrudan Edge’den etkinleştirebiliriz.

Edge’de çok yakında göreceğimiz diğer haberler

Tarayıcının yeni çocuk moduna ek olarak, Microsoft, tarayıcının Kanarya sürümüne gelmeye başlayan diğer yeni özellikler üzerinde de çalıştı. Bunlardan biri uyarlanabilir bildirimler. Bu yeni sistem, web sayfalarının oluşturduğu bildirimleri, hepsini gösterme veya göstermeme arasında bir denge sağlayacak şekilde değerlendirmekten sorumludur. Edge, olumsuz puanla işaretlenen bildirimleri engelleyecek, aradakileri görmezden gelecek ve olumlu gördüklerini gösterecektir.

Bir diğer önemli yenilik ise Edge’in bir yeni widget paneli. Bu panel, Windows 10’da yakında göreceğimiz panelden esinlenmiştir ve tek bir tıklama ile zamana ve diğer ilgili bilgilere erişmemizi sağlayacaktır.

Microsoft tarayıcısına yavaş yavaş gelen diğer iyileştirmeler ve yeni özellikler şunlardır:

  • Geçmiş, sık kullanılanlar veya kurulu uzantılar gibi öğelere erişmek için yeni kayan paneller.
  • Adres çubuğunda arama yaparken açık sekmeleri bulma yeteneği.
  • Adres çubuğunda arama yapmak, sık kullanılanları ve geçmişi de bulacaktır.
  • Ombibarra’da yazarken yerel öneriler.
  • Korumalı PDF’yi açarken yeni mesaj.

Şüphesiz, Microsoft’tan harika bir iş. En çok kullanılan yeni tarayıcı olma savaşı daha yeni başladı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…