Edge, bilgisayarlarda Chrome ve Safari’den sonra en çok kullanılan üçüncü tarayıcıdır.

Microsoft’un Chromium tabanlı yeni Edge ile iyi çalışması, artık Firefox ve Chrome’a ​​gerçek bir alternatifi olan kullanıcılar tarafından alınan iyi incelemelerden açıkça görülüyor. Ancak şüphelerin üretilmediği yer, gösterdiği sayıları analiz ederken.

StatCounter şirketi tarafından hazırlanan ve Microsoft Edge’i şu şekilde konumlandıran bir raporu görmemizi sağlayan da budur. Windows ekosisteminde Chrome’dan sonra en popüler ikinci web tarayıcısıbu da muazzam bir şekilde kurulmuş bir tarayıcı olan Firefox’u çoktan geride bıraktığı anlamına geliyor.

Firefox’a hızlı ileri sar

Kenar 2

Bir süredir Microsoft Edge, Firefox’tan daha hızlı büyüdü ve bu, Chrome’u yenmek için yeterli olmasa da, onu daha kolay hale getirdi. denizcilerin podyumunun ikinci çekmecesine saldırı Microsoft ekosisteminde kullanılır.

Statcounter Tarayıcı Ww Aylık 202003 202103

Bu şekilde demir yumrukla yönetmeye devam eden Chrome’u %67,09 pazar payı göstererek, ardından Safari’yi izliyoruz, ancak evet, %10,13 pazar payına sahip macOS’lu bilgisayarlarla sınırlı ve her ikisi de Edge tarafından görevlendirildi%8,04 pazar payı elde etti.

{«videoId»:»x7zpd4q»,»autoplay»:true,»title»:»27 MICROSOFT EDGE’DE BİR PRO gibi UZMAN OLMAK İÇİN İPUÇLARI ve HİÇBİR ŞEKİLDE»}

Burada üçüncü adımı kaplıyor, ancak Safari’nin macOS’a özel olduğu gerçeğini ortadan kaldırırsak, Edge güvenilir bir ikinci sırada kalıyor**. Geride ama çok yakın, her şey söylenmeli, pazarın %7,97’si ile Firefox’u ve %2,91’i ile çok uzaktaki Opera’yı ve %1,71’i ile Internet Explorer’ı buluyoruz.

Bu rakamlar için çalışma yalnızca masaüstü sürümlerine odaklanıyor farklı tarayıcılardan. Farklı platformlardaki benimseme rakamlarını sayma durumunda, Edge dördüncü sırada kalıyor, evet, Firefox’un kapladığı üçüncüye çok yakın.

Statcounter Tarayıcı Ww Aylık 202003 202103 1

Bu durumda, yine %64,15 ile Chrome, ardından %19,05 ile Safari, %3,69 ile Firefox ve Edge, %3.45 pazar payı ile. Chrome’un Android cep telefonlarına önceden yüklenmiş olarak geldiğini ve Safari’nin iOS ve iPadOS için tarayıcı olduğunu (başka bir tarayıcı kullanılabilse de) dikkate alırsak değerlidir.

Edge, Chrome temalarıyla uyumludur: tarayıcınızın görünümünü özelleştirmek için gereken adımlar şunlardır:

Daha ne iki yeni aktörün dahil edilmesi dikkat çekici Samsung ve Opera terminallerinden oluşan devasa filonun gösterdiği %3,27 pazar payına sahip Samsung İnternet gibi, %2,14 ile

Bahsedilen figürler tarayıcınızla ilgili olarak Microsoft’un iyi çalışmasıöyle ki piyasaya çıktığı kısa sürede Firefox gibi çok daha köklü bir tarayıcıyla rekabet ediyor.

üzerinden | StatCounter

(function() {window._JS_MODULES = pencere._JS_MODULES || {};var headElement = document.getElementsByTagName(‘head’)[0];if (_JS_MODULES.instagram) {var instagramScript = document.createElement(‘script’);instagramScript.src=”https://platform.instagram.com/en_US/embeds.js”;instagramScript.async = true;instagramScript. erteleme = true;headElement.appendChild(instagramScript);}})();

– Haberler Edge, bilgisayarlarda Chrome ve Safari’den sonra en çok kullanılan üçüncü tarayıcıdır. aslen yayınlandı Xataka Windows José Antonio Carmona’nın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…