E-posta saldırıları nasıl gelişiyor?

E-postanın günümüzde web üzerinde yaygın olarak kullanılan bir iletişim aracı olduğuna şüphe yoktur, ancak aynı zamanda büyük bir güvenlik tehdididir. Ancak zamanla atakları mükemmelleştirir ve günümüze uyum sağlarlar. Bu yazımızda, bunun nasıl yapılacağı hakkında konuşacağız. e-posta saldırıları bu 2021’de. Siber saldırılardan kaçınmanın bir yolu.

E-posta saldırıları nasıl gelişiyor?

içinden e-posta bir bilgisayar korsanı, bilgileri, şifreleri çalmak, kurbanı spam kampanyalarına dahil etmek veya bir şekilde bilgisayarı tehlikeye atmak için çok farklı stratejiler uygulayabilir. Belirttiğimiz gibi, genellikle mevcut koşullara uyum sağlarlar ve böylece amaçlarına ulaşırlar.

Şirketlere karşı daha fazla saldırı

Bu en belirgin değişikliklerden biri, özel ve ev kullanıcılarına çok fazla odaklanmamaları, aynı zamanda İşletme. Bugün herhangi bir kuruluşun çalışanları, bölümleri vb. için farklı e-posta hesapları vardır.

Tüm çalışanların bu tür saldırılara karşı aynı düzeyde hazırlık yapmayacağını unutmayın. Bu nedenle, bilgisayar korsanları için bir hedeftir.

Kovid-19’u yem olarak kullanıyorlar

Bu sorun son aylarda çok gündemdeydi ve bu yıl da öyle olacak. Bilgisayar korsanları pandemi temasını kullanıyor Kovid-19 kurbanların bilgisayarlarına bulaşmak için.

Tehdit olabilecek e-postalar göndermek için e-posta kullanırlar ve koronavirüs ile ilgili mesajları kullanırlar. Özellikle firmalarda dikkate alınması gereken yeni önlemlerle birlikte sözde bir belge ile e-posta gönderebilirler, ancak gerçekte bu bir tehdittir, örneğin.

Başlatılması daha kolay saldırılar

Siber suçluların saldırılarını başlatma biçimleri de değişti. İnternette bu tür birçok bilgi var. Bugün satın alabilirsiniz dark web’deki kitler kapsamlı bilgiye ihtiyaç duymadan saldırılarını gerçekleştirmeye hazır.

Popüler platformlara karşı kampanyalar

Aynı zamanda saldırıların gönderildiği veya saldırı için kullandıkları organizasyonları da şüphesiz değiştirmektedir. Günümüzde oldukça popüler olan ve son aylarda artış gösteren bazı platformlardan söz edebiliriz. Örneğin Netflix. Parolaları çalmak veya sistemleri bir şekilde tehlikeye atmak için kullanıcılara yem gönderirler.

Arkadaşlardan gelen e-posta tehdidi

Kendimizi e-posta saldırılarından nasıl koruruz

olmamız önemli korumalı her zaman e-posta saldırılarını önlemek için. Ekipmanın düzgün çalışmasına zarar verebilecek, izinsiz giriş yapanların şifrelerimizi ve kişisel bilgilerimizi çalmasına izin verecek hatalar yapmamak esastır. E-posta güvenlik standartlarına da her zaman uyulmalıdır.

Aklımızda tutmamız gereken en önemli tavsiyelerden biri, her zaman aklımızda tutmamız gerektiğidir. sağduyu. Bu şekilde, örneğin, kötü amaçlı bağlantılara tıklamaktan ve aldığımız dosyalarda gizli kötü amaçlı yazılımları indirmekten kaçınabiliriz.

sahip olması da önemli olacaktır. güvenlik programları. İyi bir antivirüs, kötü amaçlı yazılımların girişini engelleyebilir. Bu, her tür ekipmana ve işletim sistemine uygulamamız gereken bir şeydir.

Ancak gözden kaçırmamamız gereken bir diğer konu da sistemlerin doğru şekilde kurulması gerekliliğidir. güncellenmiş. Oluşabilecek birçok güvenlik açığı vardır. Siber suçlular, saldırmak için bu kusurlardan yararlanabilir. Bu nedenle, her türlü yamayı yüklemenin önemi.

E-postaya yönelik saldırılar nasıl gelişiyor makalesi RedesZone’da yayınlandı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…