Dyson, sanal mağazayı başlattı, böylece işletim sistemini deneyimleyebilirsiniz...

Dyson, sanal mağazayı başlattı, böylece işletim sistemini deneyimleyebilirsiniz…

yeni bir sanal gerçeklik kullanımı Sanal bir mağaza açan Dyson’ın elinden geliyor. Yeni olan Dyson VR demosu tüketicilerin Dyson ürünlerini sürükleyici, sanal, çevrimiçi bir ortamda denemelerini, deneyimlemelerini ve anlamalarını sağlar. Kullanılan teknoloji, Dyson mühendislerinin laboratuvarda yeni ürün ve programları prototiplemek, test etmek ve geliştirmek için kullandıkları aynı görselleştirme ve simülasyon teknolojisine dayanmaktadır.

Tüketici deneyimini geliştirmek, çevrimdışı fiziksel dünyanın en iyilerini getirmek ve onu sanal dünyanın dinamizmiyle birleştirmek anlamına gelir. Bu, Dyson web sitesinde yayınlanan yeni çevrimiçi etkinliklere, tüketicileri ihtiyaçları için en iyi teknolojiyi seçmeye teşvik etmek için Dyson uzmanları tarafından sunulan canlı ve tam ölçekli video gösterilerine katılacak.

Bu yeni lansman, Dyson’ın elektronik ve yüz yüze perakendenin gelişimine odaklanmasının bir parçası. Bu sanal etkinlikler 318 fiziksel mağazayı tamamlayacak Dyson Demo Mağazası 30’u COVID-19 salgını sırasında şehir merkezlerinde açıldı. İspanya’daki ilk Dyson Demo Mağazası Nisan 2021’de Barselona’da açıldı ve 2021’de dünya çapında 19 mağazanın daha açılması planlanıyor.

James Dysonkurucu ve baş mühendis şöyle açıklıyor: “Mühendisler olarak, insanların ürünlerimiz hakkında ne kadar ve ne kadar iyi düşündükleri dahil olmak üzere her şeyi geliştirmeye odaklanıyoruz. Uzun yıllardır laboratuvarlarımızda yeni ürünler tasarlamak için güçlü sanal gerçeklikten yararlandık ve şimdi bunu insanların ürünlerimiz hakkında daha fazla şey keşfetme şeklini yeniden keşfetmek için uyguluyoruz. Müşterilerimiz giderek daha fazla doğrudan mağazalarımızdan satın almak istiyor, bu mantıklı çünkü teknolojiyi biz yarattık ve takip etme konusunda en iyisiyiz. Ayrıca salonlarımız, mağaza içi test alanlarımız, çevrimiçi etkinlikler ve tam ölçekli canlı video aracılığıyla teknolojilerimizi açıklamanın yeni yollarını test ediyoruz.”

Dyson VR demosu

Dyson’ın VR demosu, türünün ilk sanal mağazası ve 19 Kasım’dan itibaren Oculus’ta mevcut. VR deneyimi düzenli olarak güncellenecek ve zamanla gelişecektir; Bu ilk aşama halihazırda şunları içermektedir:

  • Ürün Tanıtımı. Dyson Supersonic saç kurutma makinesi, Corrale düzleştirici ve Airwrap şekillendiriciyi farklı saç tiplerinde deneme şansının yanı sıra, zemini aydınlatarak tozu algılamak için lazer teknolojisini kullanan kablosuz V15 Detect elektrikli süpürgeyi de deneme şansına sahip olacaksınız.
  • Teknolojinin içinde. Dyson mühendislerimizle yaptığımız röportajlar ve görsel animasyonlar aracılığıyla teknolojinin nasıl çalıştığını daha iyi anlamak için teknolojinin her bir bileşenine göz atabileceksiniz.
  • Evde deneyin. Eviniz ister halı ister sert zemin olsun, eviniz için doğru ürünü seçtiğinizden emin olmak için Dyson teknolojisinin eviniz ile nasıl etkileşime girdiğini görme fırsatına sahip olacaksınız.
  • gelecek sürümlerevinizin rahatlığında bir Dyson uzmanıyla konuşma şansı ile sanal bir alışveriş deneyimi dahil.

Sean NewmarchMüdür e-ticaret Dyson, şöyle diyor: Dyson VR demosu, teknolojilerimizi artık hayal bile edemeyeceğimiz bir şekilde tüketicilerimiz için hayata geçirebileceğimiz anlamına geliyor. Laboratuvarlarımızda kullanılan teknolojileri ve araçları kullanarak Dyson cihazlarının nasıl çalıştığını ve neden fark yarattığını daha iyi açıklayabiliriz. Tüm bunlar mevcut tasarımlarımız kullanılarak yapılabilir. İnsanlara bir ürünün sanal ortamda nasıl çalıştığını gösterebiliriz, ancak ürünün gerçek sistemini kullanarak; Daha gerçekçi olamazsın.”

Son on yılda, ürün geliştirme ve simülasyon araçları, Dyson mühendislerinin teknolojiler geliştirmesini ve bunları ilk fiziksel prototipler yapılmadan önce sanal bir dünyada test etmesini sağladı. Dyson’ın EV projesinde, iç ve dış renkleri, malzemeleri ve kaplamaları kopyalarken, hareketli bir sürüş deneyimini simüle etmek için sanal gerçeklik kullanıldı. Aynı şekilde mühendisler, otomobil dünyasına erişmek, yakınlığı, performansı test etmek ve daha ilk fiziksel prototipin üretilmesinden önce sorunları önceden çözmek için arabayı sanal bir evrende inşa ettiler.

Leave a Reply