Dyson Pure Humidify+Cool: HEPA filtreli bir temizleyici, nemlendirici ve fan

Dyson Pure Humidify+Cool: HEPA filtreli bir temizleyici, nemlendirici ve fan

Dyson Pure Nemlendirme+Soğutma birinci mi temizleyici, nemlendirici ve fan Dyson’dan üçü bir arada. Dyson arıtıcılar, filtreleme güçleri ve paralarının karşılığı ile ünlüdür. Bu modelde hepa filtre havadaki virüsleri ve partikülleri yakalamak ve sudaki bakterilerin %99,9’unu öldürmek için bir UV-C ışık sistemi. Bu sayede soluduğumuz havayı daha temiz hale getirmeyi başarıyor ki bu günümüzde çok önemli. COVID-19’un aerosol enfeksiyonlarına karşı etkili olabilir mi? Belki. Dyson, Coronavirüs’e neden olan virüsle spesifik testler yapmadıklarını açıklasa da, havadaki virüsleri ve partikülleri yakalama yeteneğine sahip.

Dyson’dan, havanın aşırı kuru veya nemli olduğu ortamlarda bakteri ve virüslerin üreyebileceğini ve “iç mekan neslinin” bir parçası olduğumuzu hatırlatıyoruz: zamanımızın %90’a kadarını kapalı ve kapalı mekanlarda geçiriyoruz. sokak. Isıtma ve iklimlendirmenin bizi giderek daha fazla kuru havaya maruz kalmaya teşvik ettiği yerler.

Bu sorunun çözümü, havanın kuruluğunu uzak tutma garantisi olan nemlendiricilerdir. Bununla birlikte, faydalarına rağmen, bazıları hijyenik olmayabilir. Su yeterince arıtılmazsa, dış havadan beş kata kadar daha kötü olabilen kirli iç hava ile karışabilir. Çözüm daha sonra suyun dezenfekte edilmesinden geçer… Bunu başarıyoruz. Dyson Pure Nemlendirme+Soğutmave sonra nasıl olduğunu açıklıyoruz.

Dyson Pure Sıcak ve Soğuk Hava Temizleyici, Beyaz

Dyson Pure Sıcak ve Soğuk Hava Temizleyici, Beyaz

  • Otomatik mod, arıtıcınız hava kalitesini otomatik olarak izleyecek ve hava akışını buna göre ayarlayacaktır.
  • Uzaktan kumanda, makineye rahatça sabitlemek için kavisli ve mıknatıslı

Dyson Pure Humidify+Cool: Nasıl çalışır?

Dyson Pure Nemlendirme+Soğutma kirlilik ve nem seviyelerini tespit eder, temizlenmiş ve nemlendirilmiş havayı hijyenik bir şekilde odanın her köşesine yansıtır:

  1. tespit etmek: Lazerler mikroskobik parçacıkları ölçer ve tanımlar. Başka bir sensör, benzen ve NO2 (azot dioksit) gibi mevcut VOC’lerin (Uçucu Organik Bileşikler) hacmini algılar. Üçüncü bir sensör bağıl nemi ve sıcaklığı ölçer. Makinenin LCD ekranı bu verileri gerçek zamanlı olarak izler.
  2. Ele geçirmek: Dokuz metrelik sızdırmaz borosilikat mikrofiber filtreler, alerjenler, bakteriler ve polen dahil olmak üzere 0,1 mikrona kadar mikroskobik kirleticilerin %99,95’ini yakalar. Absorpsiyon verimliliğini artırmak için tris ile kaplanmış aktif karbon, NO2 ve benzen gibi gazları uzaklaştırır.
  3. projeler: Air Multiplier™ teknolojisi ile Dyson Pure Humidify+Cool™, arıtılmış ve nemlendirilmiş havayı odanın her köşesine yansıtır.

Dyson arıtıcı: Nasıl çalışır?

Karbon ve HEPA filtreye sahiptir.

Nemlendiricilerle ilgili en sık karşılaşılan sorun, su tanklarında bakteri birikmesidir. Dyson örneğinde, sudaki bakterilere zarar veren, DNA’larını bozarak çoğalmalarını engelleyen UV-C ışığı ile çözmek için çalıştılar. Bu işlem saniyenin yalnızca trilyonda biri kadar sürer, ancak UV-C ışığına tam olarak maruz kalmasına bağlıdır. Dyson Pure Humidify+Cool™’u tasarlarken mühendisler, DNA’larının uygun şekilde destabilizasyonunu sağlamak için bakterilerin UV-C ışığına en uygun şekilde maruz kalmaları konusunda kapsamlı araştırmalar yaptılar.

Böylece Dyson mühendisleri ve araştırmacıları, içinden UV-C ışığının geçtiği ve böylece bir taraftan diğerine yansıtıldığı bir politetrafloroetilen (PTFE) yansıtıcı tüp geliştirdiler. Su rezervuardan pompalanırken ve ışınların içinden geçerken UV-C ışığı sudaki bakterilerin %99,9’unu öldürür1. Arıtıldıktan sonra su, benzersiz bir yapı oluşturmak ve antimikrobiyal özelliklerden yararlanmak için ızgarası üstte ve altta gümüş ipliklere sahip olan evaporatörü doldurur, böylece evaporatörde bakteri gelişimini engeller.

nNormalde her gün etrafımızı saran bakteriler bize zarar vermezler; bizimle yaşayın ve işbirliği yapın. Ancak koşullar değiştiğinde, bazen bu bakteriler daha büyük bir sorun haline gelebilir. Bilim adamları olarak Dyson Pure Humidify+Cool™’un hijyenik kalmasını sağlamak istedik. Teknolojimizi standart test bakterileriyle ve ayrıca ortamlarımızdan sağlam bir organizma olan Bacillus subtilis ile test ettik; UVC ışığı da dahil olmak üzere birçok çevresel zorluktan kurtulabilir. Buna rağmen, makine içindeki bu organizmaların %99,9 oranında azaltılmasını sağladık.

Dyson Mikrobiyoloji Araştırma Başkanı Karen Holeyman

Dyson Pure Nemlendirme+Soğutma: 3’ü 1 Arada Çözüm

Dyson Pure makinelerinde ilk kez Dyson mühendisleri teknolojiyi bir araya getirdi Jet Eksen Kontrolühava yükselticisinin akış hızlarının her birinin aşağıdaki modları sağlayarak bağımsız olarak kontrol edildiği:

  • esinti modu: Birçoğumuz sıcak bir günde bir esinti hissinin tadını çıkarırız. Baş Araştırmacı ve Mühendis Tim Jukes ve ekibi, Malmesbury’deki Dyson Araştırma ve Geliştirme kampüsündeki sekiz konumdan 40 milyondan fazla veri noktası toplamak için 3 eksenli bir ultrasonik anemometre kullandı. Tim’in ekibi bu verileri kullanarak, makinenin salınımını doğal hava akışı modellerini taklit etmek ve içeride o havadar hissi yaratmak için kullanmak için bir algoritma geliştirdi.
  • fan modu: Fan modunda, ileriye doğru güçlü bir saflaştırılmış hava akışı oluşturmak için bir deflektör kullanılır. Bu, odayı arındırırken en sıcak günlerde tazelenir.
  • dağınık mod: Jet Eksen Kontrolünün yanları kapanmak üzere döner, deflektör açılır ve arkadan hava üflenir. Bu, ortamın tazelenmiş hissetmeden temizlenmesini ve nemlendirilmesini sağlar.

Dyson temizleyici fiyatı: Dyson Pure Humidify + Cool’un fiyatı 699,99 Euro’dur.

Veriler: HEPA filtreleri değiştirilebilir, yaklaşık bir yıl dayandıkları ve üreticinin kendi web sitesinden satın alınabilecekleri tahmin edilmektedir.

Dyson Pure Sıcak ve Soğuk Hava Temizleyici, Beyaz

Dyson Pure Sıcak ve Soğuk Hava Temizleyici, Beyaz

  • Otomatik mod, arıtıcınız hava kalitesini otomatik olarak izleyecek ve hava akışını buna göre ayarlayacaktır.
  • Uzaktan kumanda, makineye rahatça sabitlemek için kavisli ve mıknatıslı

Leave a Reply