Dynabook Portégé X30W İncelemesi: Intel Iris Xe Tarafından Desteklenen Çok Hafif Bir Dizüstü Bilgisayar

dina kitabı Yeni Intel işlemcilerle randevusunu kaçırmamış, en profesyonel ve hafif gamı ​​büyük ölçüde yenilenmiş, Intel Iris Xe grafiklerinin verdiği bir ileri adıma ev sahipliği yapmıştır.

bu Dynabook Portégé X30W Toshiba’nın bu dirilişinin ayırt edici özelliklerini çok düşük ağırlığı, IGZO ekranı ve tüm iş günü için pili ile koruyor. Ve test ettik.

Dynabook Portégé X30W’nin teknik sayfası

Dynabook Portégé X30W

BOYUTLAR VE AĞIRLIK

EKRAN

İŞLEMCİ

Veri deposu

DEPOLAMAK

KONUŞMACILAR

AKÜ

BAĞLANTI

LİMANLAR

FİYAT

303.9 x 197.4 x 17.9mm // 989g

1080p çözünürlüğe sahip 13,3 inç parlama önleyici Hücre İçi dokunmatik ekran

Intel Core i7-1165G7

16GB LPDDR4X (4266MHz)

1TB M.2 PCIe SSD

harman kardonu

4 hücre

Wi-Fi 6 AX201 // Bluetooth 5.1

USB-C (Thunderbolt 4) x21 x HDMI1 x USB-A 3.1microSD yuvası1 x kulaklık jakı

€2039

dynabook Portege X30W-J-10F/i7/16GB/512GB/W10P.

dynabook Portege X30W-J-10F/i7/16GB/512GB/W10P.

Kilogramın altında bir ağırlık

Boş. Yenisinin içi böyle görünüyor Dynabook Portégé X30W biri onu masadan aldığında. Bunun nedeni, dizüstü bilgisayar kasasının tamamı için hem sertlik, hem esneklik hem de elbette çok az ağırlık sağlayan bir magnezyum alaşımının kullanılmasından başka bir şey değil. 13,3 inç ekranlı bir dizüstü bilgisayardan bahsediyoruz.

Dynabook Portehe X30 Ayık Tasarım

bu Dynabook Portégé X30Wsadece bir ağırlığa ek olarak 989 gram ve MIL STD 810G direnci, tüm boyutlarıyla bize kompakt bir tasarım sunuyor. Örneğin kalınlık 1,8 cm’den azdır. Daha sonra göreceğimiz gibi, bu küçük boyutlar, örneğin dokunmatik yüzey gibi fedakarlıklar gerektirdi.

Profesyonel alandaki diğer dizüstü bilgisayarlar gibi, düşük ağırlık ve dayanıklılığı tasarım düzeyindeki ana argümanlardır.

Tasarım, kompakt formatın kurbanlarından biridir ve işlevselliğin ötesindeki ayrıntılardan habersizdir. bu dizüstü bilgisayar çok ayık, bir dizüstü bilgisayarda tüketici pazarından daha fazla iş ve çalışma alanında bulmayı beklediğini harfi harfine yerine getiriyor. Mat siyah ve kasadaki logo+markanın metalik dokunuşunun ötesinde özel bir detay yok.

İçeride vurgulamak için bazı ayrıntılar buluyoruz. Küçük dokunmatik yüzeyin bir köşesine yerleştirilen parmak izi okuyucunun yanı sıra dizüstü bilgisayarı tablet moduna aldığımızda rahatlıkla kullanabileceğimiz ikinci bir 8 MP kamera ile başlıyoruz.

Dynabook Portégé X30W’de çift kamera bulunur: manuel gizlilik kapsamı içeren bir IR web kamerası ve tablet modunda kullanmak için ikinci bir 8 MP kamera

Bu ikincil kameranın fotografik performansı son derece dikkat çekicidir ve bu, şüpheli anlamı ile birlikte, kullanıcıya fazla ilgisi olmayan bir ek gibi görünmesini sağlar.

Dynabook Portehe X30 Klavye Web Kamerası

Takımda ayrıca bir kızılötesi web kamerası bu bize hem çift mikrofonlu bir web kamerası hem de Windows Hello ve Intel Authenticate ile kullanılacak bir yüz tanıma sistemi olarak hizmet ediyor. Bu kamera bir manuel mekanik kapatma gizliliğimizi geliştirmek için, hoş geldiniz haberleri. Basit ama etkili.

Dynabook Portehe X30 Web Kamerasını Kapatın Web kamerasının manuel olarak kapatılması

Hem parmak iziyle hem de yüzle biyometrik tanıma, hızlı ve kullanımı kolaydır.

bağlantı

bu Dynabook Portégé X30W temel ultrabook bağlantısı için hazırlanmış olarak gelir. USB Type-A ve Type-C bağlantı noktalarını karıştırmak artık norm haline geldi ve bu dizüstü bilgisayarda Uyku ve Şarj işlevini destekleyen bir USB-A 3.1 bağlantı noktasının yanı sıra iki adet USB-C 3.1 Gen2 bağlantı noktası (Thunderbolt 4), her ikisi de sol tarafta, tescilli şarj portunun yanında yer almasına rağmen.

Dynabook Portehe X30 Bağlantı Noktaları Bağlantısı

Stok şarj cihazı kompakt olmasına rağmen, bu Dynabook şunları destekler: USB-C ile şarj her iki bağlantı noktası ile. Sol tarafta da HDMI çıkışı ve karışık kulaklık bağlantı noktası var.

Sağ tarafa yerleştirilen microSD kart yuvası ile bağlantı tamamlanır. Merak uyandıran bir eksiklik, mobilitede çok fazla kullanacağımız bu tür bir cihaza uyan Kensignton güvenlik konektörünün olmamasıdır.

Dynabook Portehe X30 Bağlantı Noktaları Kaplaması

Kapsamlı çözünürlüğe sahip parlak ekran

Dynabook ekipmanının güçlü yönlerinden biri ekranında bulunur. Bu Portégé X30W modelinden biri, standart bir köşegeni korur. 13,3 inç ve 1080p’de sabitlenen çözünürlüğü riske atmaz. Rahatça çalışmak, içerik oynatmak ve tüm bunları özerklik cezalandırılmadan yapmak yeterlidir.

Ekranın özellikle üst ve alt kenarlarında çerçevelerde bazı ayarlamalar var. Mat tiptedir. yansıma önleyici kaplamabu gezici ruha sahip bir ekipte önemli bir özellik.

Dynabook Portehe X30 Ekran

Ama aynı zamanda, IZGO panel parlaklığı 450 nit’in üzerindebu mat kaplamanın kullanılmasının, ekranın muhteşem doğasını maksimumda tuttuğumuzda herhangi bir azalma anlamına gelmediği anlamına gelen bir ayrıntı.

Hem iç hem de dış mekanlarda, geniş görüş açıları ve iyi renk üretimi ile panelin ekranı çok iyi.

Dynabook Portehe X30 Dokunmatik Ekran

Bu Dynabook modelinde bir Dokunmatik panel Buna bir ekran kalemi ve ekranın klavye üzerinde tamamen dönmesine izin veren bir menteşe eşlik ediyor ve ekipmanı bir tablet olarak cömert bir ekrana sahip, ancak düşük ağırlığı sayesinde oldukça yönetilebilir hale getiriyor. Ve bu köşegenlerle bu tür bir formatın büyük bir hayranı olmadığımızı.

Ses, bir kez daha imzalı harman/kardon ve bu Dolby Atmos. İçeriği sorunsuz bir şekilde yeniden üretmek için ara sıra harici hoparlörlerle kullanılabilecek kadar güçlüdür, ancak dizüstü bilgisayarın kasasının türü ve fiziksel özellikleri nedeniyle ses bazen metalik bir kaplamadan muzdariptir.

Dynabook Portehe X30 Tablet Modu

bu surround efekti Oldukça iyi bir şekilde elde edilmiştir ve ses yanıtını tercihlerimize veya içerik türümüze uyarlamak için standart veya kişiselleştirilmiş eşitlememiz vardır.

Dolby Atmosfer

Evet, bu tür dizüstü bilgisayarlarda olmazsa olmaz olan bir diğer özellik olan iki entegre mikrofon yardımıyla görüntülü görüşmelerde elde edilen sesi oldukça beğendim.

Dizüstü Bilgisayar Pilleriyle İlgili 13 Efsane ve Gerçek

Kompakt klavye ve dokunmatik yüzey

bu Dynabook Portégé X30W Hafif ve kompakt bir ekip olmak, diğer birçok yönden üstün geldi. Bunu hem klavyenin hem de dokunmatik yüzeyin konfigürasyonunda hemen fark ettik.

Dynabook Portégé X30W, kompakt bir klavyede belki de çok fazla seçeneği bir araya getiriyor, ancak yazması keyifli ve hızlı

İlki, doğru boyutta genel anahtarlar sunar, ancak birçok ikinci ve üçüncü seçeneği birkaç anahtarda gruplandırır ve diğerlerinin dağılımını değiştirir. Bu dizüstü bilgisayar aynı zamanda klavyeden daha fazlasını elde etmek için sahte bir sayısal tuş takımı gibi bir işlev gibi birkaç “hile” de ekler.

Dynabook Portehe X30 Kaynak Tasarımı

Kullanımına alışmak biraz zaman alıyor ama hem tepkiyi hem de klavye hareketini beğendim, sonuç giymek rahat ve kolaylıkla yüksek yazma hızına ulaşmak.

klavye arkadan aydınlatmalı, kapalıya ek olarak üç parlaklık seviyesi ile. Tuşların düşük ışıkta görüntülenmesi çok iyi ancak klavyeden sadece daha önce Dynabook Ayarları uygulamasında seçmiş olduğumuz klavyenin parlaklık seviyesini açıp kapatabiliyoruz ki bu oldukça can sıkıcı bir durum.

DynaBook Yapılandırması

Dokunmatik yüzey, analizin bu bölümünün kahramanı çiftinden dizüstü bilgisayarın kompaktlığı nedeniyle en kötü işsizdir. Boyutu oldukça küçüktür, bu da jestlerin veya uzun hareketlerin rahat kullanımını sınırlar.

Neyse ki tepkisi ve inceliği olağanüstü. Klavyede onu etkinleştirmek veya devre dışı bırakmak için bir fonksiyonumuz var.

Dynabook Portehe X30 Kaynak Markası

Gün boyu pil ve grafik performansı

bu Dynabook Portégé X30W Bu yıl yeni 11. nesil Intel Core’u piyasaya süren ekipmanın geri kalanıyla elde ettiğimiz kullanıcı deneyimini mükemmel bir şekilde kopyalıyor. Günden güne, özellikle Intel Iris Xe grafiklerinin kalitesindeki sıçramanın ortaya çıktığı grafik düzeyinde tamamen tatmin edicidir.

{«file»:»https://webediaespana.video.content-hub.app/default/video/79/89/42/600b0a5f4bd22f960c/default-standard-720.mp4″,»image»:»https:// webediaespana.delivery.content-hub.app/image/3d/aa/36/600b0bc34bd22f95fd/orijinal/wifi-6-3.jpeg»}

Sentetik testlerde PCMark Home testinde yaklaşık 5000 puan, Cinebench R15’te 762 cb (OpenGL’de yaklaşık 91 fps ile) ve Time Spy, Night Raid ve Fire Strike testlerinde 1719, 16024 ve 4695 puanlar elde ettik. sırasıyla..

Cinebench

SSD ise 1 TB kapasiteli ve bize yüksek performans sunan bir Samsung. 3500 ve 3000MB/s CrystalDiskMark ile sırasıyla okuma ve yazma testleri.

Kullanımda olan bu yeni Dynabook dizüstü bilgisayar talep etmeye başladığımız zamanlar dışında çok sessiz, hayranların fark edildiği an, ancak her zaman kontrollü sınırlar içinde ve hiç rahatsız edici değil. Bununla, hiçbir zaman endişe verici olmayan veya ekipmanın dizler üzerinde bile kullanılmasını engelleyen çalışma sıcaklıklarının geniş bir kontrolü sağlanır.

WiFi 6 nedir ve neden ev WiFi ağınızı iyileştirecek (veya herkese açık bir ağa bağlandığınızda)

bu Dynabook Portégé X30W Bazı bloatware’lerin yanı sıra, aşağıdakileri içeren ekip yönetimi için birkaç kendi uygulamasıyla birlikte gelir. Windows 10 Profesyonel. Bu kendi Dynabook yazılımıyla, ekipmanın verilerini bilebiliriz ve ayrıca bazı bağlantı parametrelerini yönetebilir, soğutma yapabilir veya sistem güncellemelerini ve dahili bileşenlerin sürücülerini gerçekleştirebiliriz.

Teşhis Araçları

Seviyesinde özerklikbu Dynabook Portégé X30W, piyasadaki en iyiler arasında olmamasına rağmen aynı zamanda tipini de koruyor.

Gerçek bir kullanım senaryosu yaratan bu tür cihazlarla yaptığımız olağan testlerimizde, Dynabook Portégé X30W ortalamayı başardı. 6,5 ile 8 saat arası kullanımher türlü görev, gündelik oyun ve yaklaşık 200 nit parlaklık dahil.

Dynabook Portégé X30W, Xataka’nın görüşü ve notu

Bir kez daha, çalışma masamızda, bu ekipler için önemli olan şeylerin halledildiği profesyonel düzeyde bir dizüstü bilgisayarla karşılaşıyoruz: ekran, taşınabilirlik ve pil, bu sefer yaptığımız konfigürasyon için 2000 Euro’dan fazla bir fiyatla. analiz edebilen..

Doğu Dynabook Portégé X30W 13,3 inç diyagonali için mat kaplamalı ancak yüksek düzeyde parlaklığa ve dengeli çözünürlüğe sahip bir ekran sunarken özellikle azaltılmış ağırlığıyla dikkat çekiyor. RAM ve SSD sürücüsünün hem miktarı hem de kalitesi için iyi bir teknik sayfa eşlik ediyor.

Bu ekiplerde kritik öneme sahip pil, bir iş gününü tamamlamak için biraz sıkı bir şekilde buluşuyor. Tıpkı bunun içerdiği boyutların sonuçlarını üstlenen klavye gibi. taşınabilir savaş.

8.5

Tasarım9.25

Ekran8.75

Verim8.5

klavye/izleme dörtgeni7

yazılım8.75

Özerklik9

Lehine

  • Çok hafif ve kompakt
  • kaliteli ekran
  • iyi teknik sayfa

Karşısında

  • Biraz kompakt klavye ve çok küçük dokunmatik yüzey
  • USB-C bağlantı noktalarının düzeni daha iyi olabilirdi
  • Yapılandırması için yüksek fiyat

dynabook Portege X30W-J-10F/i7/16GB/512GB/W10P.

dynabook Portege X30W-J-10F/i7/16GB/512GB/W10P.

Bilgisayar, Dynabook tarafından test edilmek üzere ödünç verilmiştir. İşletmelerle ilişkiler politikamızı sorgulayabilir

– Haberler Dynabook Portégé X30W İncelemesi: Intel Iris Xe Tarafından Desteklenen Çok Hafif Bir Dizüstü Bilgisayar aslen yayınlandı Xataka Javier Penalva’nın fotoğrafı.

Orijinal kaynağı kontrol edin

Bunu severim:

Severim Yükleniyor…